Skocz do zawartości

Antyradar - ma ktos cos takiego?


aga115

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przemierzajac trase E7 postanowilem sie zatrzymac przy gosciu, ktory sprzedaje przy drodze antyradary. Facet byl uprzejmy i wyjasnial mi cierpliwie po kolei co moga najtansze, a co najdrozsze antyradary. Mial tego na masce 8 sztuk.

Tak wiec dowiedzialem sie, ze najtanszy (ok 180zl) nie gwarantuje praktycznie, ze wylapie fale nim nas radar namierzy, natomiast najdrozszy (600zl) potrafi wychwycic nawet dzialanie fotoradarow i ... radaru samochodu policyjnego, ktory jedzie za nami...

Hmm, nie wiem ile w tym prawdy, ale widze, ze gosciu stoi z tymi antyradarami juz dlugo w tym samym miejscu, wiec nie sadze, aby mial powod ku temu, aby kogos oszukac. Tym bardziej, ze antyradary kupuja raczej ci bez kapeluszy, wiec gdyby facet swirowal, to podejrzewam, ze szybko by stamtad odjechal...

Troszke sie napalilem na ten najdrozszy, ale postanowilem przedtem zasiegnac opini, czy antyradary sa naprawde takie skuteczne, bo jezeli sa, to taka inwestycja moze sie zwrocic w mig! A ile czasu sie zaoszczedzi jadac szybciej, niz znaki wskazuja, to tego nie da sie przeliczyc na pieniadze...

Wypowiedzcie sie na ten temat i nie piszcie, ze nie wolno itd, bo to akurat wiem i mnie jakos nie rusza... zreszta demontaz antyradaru sprowadza sie do "odessania" go z deski i wylaczenia z gniazda zapalniczki. Takze ktos sprawny zrobi to w pare sekund.

To tak na marginesie, poki co, z checia zapoznam sie z waszymi opiniami na temat antyradarow, bo zamierzam cos takiego nabyc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najdrozszy (600zl) potrafi wychwycic nawet dzialanie fotoradarow

> i ... radaru samochodu policyjnego, ktory jedzie za nami...

Jak policja jedzie z tyłu za tobą i kameruje twoje wyczyny, to nie używa żadnego radaru, tylko do obrazu z kamery "dołączane" są odczyty prędkości z wozu policyjnego.... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak policja jedzie z tyłu za tobą i kameruje twoje wyczyny, to nie

> używa żadnego radaru, tylko do obrazu z kamery "dołączane" są

> odczyty prędkości z wozu policyjnego....

Sratatata

A niby na jakiej zasadzie taki odczyt jest mozliwy?

Na takiej samej, jak namierzaja cie na "suszarke", czyli na zasadzie odbicia fali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sratatata

> A niby na jakiej zasadzie taki odczyt jest mozliwy?

> Na takiej samej, jak namierzaja cie na "suszarke", czyli na zasadzie

> odbicia fali

Bobuś, przestań wierzyć w bajki i kity marketingowe panów Kaziów z handlu w rowie. zlosnik.gif. Jakbyś częściej bywał na Motokąciku, to od naszych kącikowych policjantów dowiedziałbyś się tego co ci powiedziałem. Wideorejestrator - bo tak się nazywa poprawnie "wideo*radar*", nie używa żadnego radaru.

http://www.antyradary.phi.pl/radary_policyjne.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powiedziałem. Wideorejestrator - bo tak się nazywa poprawnie

> "wideo*radar*", nie używa żadnego radaru.

> http://www.antyradary.phi.pl/radary_policyjne.php

Tylko - założywszy że to prawda - czemu na zarejestrowanym materiale widać dwie różniące się od siebie prędkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Troszke sie napalilem na ten najdrozszy, ale postanowilem przedtem

> zasiegnac opini, czy antyradary sa naprawde takie skuteczne, bo

> jezeli sa, to taka inwestycja moze sie zwrocic w mig!

Szczerze? Antyradar jest g... wart w praktyce. Jeśli będziesz się konsekwentnie stosował do każdego alarmu, to stan faktyczny będzie taki, że po prostu będziesz cały czas jechał przepisowo, bo to cholersrwo niemal cały czas popiskuje. busted.gif

Mam w bagażniku jakiegoś Unidena, nie pamiętam numerka w tej chwili, ale "w miarę porządny model" wink.gif. Jeśli chcesz, podaj mi adres na priva, to Ci go wyślę gratis biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bobuś, przestań wierzyć w bajki i kity marketingowe panów Kaziów z

> handlu w rowie. . Jakbyś częściej bywał na Motokąciku, to od

> naszych kącikowych policjantów dowiedziałbyś się tego co ci

> powiedziałem. Wideorejestrator - bo tak się nazywa poprawnie

> "wideo*radar*", nie używa żadnego radaru.

> http://www.antyradary.phi.pl/radary_policyjne.php

Ja nie wiem jak to sie nazywa fachowo, ale wiem, ze samochod policyjny jadac za toba wysyla w kierunku samochodu poprzedzajacego jakies fale, gdyz inaczej odczyt predkosci bylby niemozliwy, a na pewno niewiarygodny.

Jezeli jedziesz z predkoscia 100km/h, a samochod policyjny zbliza sie do ciebie z predkoscia 120km/h (albo odwrotnie, gdy nagle przyspieszasz), to wlasnie dzieki wysylanym falom mozna odczytac u nich twoja rzeczywista predkosc.

Co do handlu w rowie, to sam nie jestem pewnien skutecznosci tych urzadzen, dlatego postanowilem zapodac watek.

Ale gdyby te antyradary nic nie dawaly, to ludzie z ogolonymi glowami w swoich BMKACH dawno by juz wyleczyli pana Kazia z hadlu badziewiem (ja tak to rozumuje)

A chyba kazdy widzi, ze w tych szpanerskich BMW, antyradar to jest wyposazenie podstawowe.

Ja nie chce polemizowac, tylko chce sie konkretnie dowiedziec, czy warto zainwestowac te 6 paczek na jakis najdrozszy model, bo te tansze mnie nie interesuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie, na jakim materiale?

Na materiale zarejestrowanym na taśmie i stanowiącym ewentualny dowód wykroczenia w sądzie. Można też go sobie obejrzeć przed wręczeniem mandatu. Na obraz z kamery nakładane są m. innymi informacje o prędkości samochodu policyjnego jak również znajduje się tam prędkość pojazdu kierowanego przez sprawcę wykroczenia.

Mnie nagranie moich wyczynów (w ubiegłym roku) policjanci wyświetlali chyba ze cztery razy biglaugh.gif - prędkości były dwie i wcale nie były sobie równe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na materiale zarejestrowanym na taśmie i stanowiącym ewentualny dowód

> wykroczenia w sądzie. Można też go sobie obejrzeć przed

> wręczeniem mandatu. Na obraz z kamery nakładane są m. innymi

> informacje o prędkości samochodu policyjnego jak również

> znajduje się tam prędkość pojazdu kierowanego przez sprawcę

> wykroczenia.

> Mnie nagranie moich wyczynów (w ubiegłym roku) policjanci wyświetlali

> chyba ze cztery razy - prędkości były dwie i wcale nie były

> sobie równe.

Nie chcę tu wymyślać jakichś teorii, wink.gif ale z tego co kiedyś i obecnie widziałem po sieci, prękość pacjenta jest korygowana w stosunku do prędkości policji za pomocą optyki kamery - na zasadzie dalmierza optycznego, czy jakiegoś "autofokusu", czy coś w tym modzie. Ale nie dałbym sobie za to obciąć ręki. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chcę tu wymyślać jakichś teorii, ale z tego co kiedyś i obecnie

> widziałem po sieci, prękość pacjenta jest korygowana w stosunku

> do prędkości policji za pomocą optyki kamery - na zasadzie

> dalmierza optycznego, czy jakiegoś "autofokusu", czy coś w tym

> modzie. Ale nie dałbym sobie za to obciąć ręki.

Dokładnie też cos takiego słyszałem biglaugh.gif, ja miałem kiedys jakiegoś unidena z Rusów przywieziony był ale padł po miesiącu cały czas piszczał biglaugh.gif, potem miałem pożyczony ale nie pamiętam marki to skubanieć piszczał jak po drodze były stacje bazowe GSM biglaugh.gifbiglaugh.gif, ogólnie mówiąc to kicha zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chcę tu wymyślać jakichś teorii, ale z tego co kiedyś i obecnie

> widziałem po sieci, prękość pacjenta jest korygowana w stosunku

> do prędkości policji za pomocą optyki kamery - na zasadzie

> dalmierza optycznego, czy jakiegoś "autofokusu", czy coś w tym

> modzie. Ale nie dałbym sobie za to obciąć ręki.

Mniejsza z tym, ale to gowno w policyjnych scigaczach dziala na jakas wiazke laserową (?) czy jakos tak...

A jak jest z fotoradarami??? Moze wykryc, czy nie moze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mniejsza z tym, ale to gowno w policyjnych scigaczach dziala na jakas

> wiazke laserową (?) czy jakos tak...

Na pewno są w posiadaniu polskiej policji wideorejestratory całkowicie pasywne:

http://republika.pl/wykrywacze_serwis/rad/provida.htm

I na pewno istnieją systemy pomiaru prędkości bezradarowej, jak austriackie(?) Gesig "Minispeed 2000" ( stosowane często u Pepików ) i w Polsce , a działają tak:

[...]

Ponadto stosowany jest optyczny przyrząd GESIG, będący niewykrywalny przez jakiekolwiek urządzenie. Pomiar prędkości polega na obliczeniu w ciągu określonego czasu, wielkości obrazu pojazdu widzianego przez kamerę. Bład pomiaru wynosi przy prędkościach poniżej 100 km/godz. +-5%, a powyżej 100 km/godz. +-3%

[...]

http://www.minispeed2000.at/minispeed_e/html/start_e.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj przemierzajac trase E7 postanowilem sie zatrzymac przy

> gosciu, ktory sprzedaje przy drodze antyradary. Facet byl

> uprzejmy i wyjasnial mi cierpliwie po kolei co moga najtansze, a

> co najdrozsze antyradary. Mial tego na masce 8 sztuk.

> Tak wiec dowiedzialem sie, ze najtanszy (ok 180zl) nie gwarantuje

> praktycznie, ze wylapie fale nim nas radar namierzy, natomiast

> najdrozszy (600zl) potrafi wychwycic nawet dzialanie fotoradarow

> i ... radaru samochodu policyjnego, ktory jedzie za nami...

> Hmm, nie wiem ile w tym prawdy, ale widze, ze gosciu stoi z tymi

> antyradarami juz dlugo w tym samym miejscu, wiec nie sadze, aby

> mial powod ku temu, aby kogos oszukac. Tym bardziej, ze

> antyradary kupuja raczej ci bez kapeluszy, wiec gdyby facet

> swirowal, to podejrzewam, ze szybko by stamtad odjechal...

> Troszke sie napalilem na ten najdrozszy, ale postanowilem przedtem

> zasiegnac opini, czy antyradary sa naprawde takie skuteczne, bo

> jezeli sa, to taka inwestycja moze sie zwrocic w mig! A ile

> czasu sie zaoszczedzi jadac szybciej, niz znaki wskazuja, to

> tego nie da sie przeliczyc na pieniadze...

> Wypowiedzcie sie na ten temat i nie piszcie, ze nie wolno itd, bo to

> akurat wiem i mnie jakos nie rusza... zreszta demontaz

> antyradaru sprowadza sie do "odessania" go z deski i wylaczenia

> z gniazda zapalniczki. Takze ktos sprawny zrobi to w pare

> sekund.

> To tak na marginesie, poki co, z checia zapoznam sie z waszymi

> opiniami na temat antyradarow, bo zamierzam cos takiego nabyc!

jechalem kilka razy autem w ktorym byl wlaczony antyradar i niby to dziala tyle ze poza radarami piszczy i w innych miejscach; reaguje na nadajniki, komorki , a w miescie to juz calkowita porazka mimo przelaczenia na tryb "miasto". tak wiec jak twoja noga bedzie reagowac na kazde pisniecie antyradaru to pojedziesz wolniej i bardziej nerwowo. reasumujac - nic nie zastapi dobrego "jelenia". palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomimo tego tego że był kupiony od ruskich to był to UNIDEN, a

> zresztą chcesz kupuj antyradar potem opisz jak się sprawuje

O to chodzi, ze nie wiem czy chce kupic, dlatego zapytalem...

Reasumujac wypowiedzi, doszedlem do wniosku, ze kupno antyradaru, to wyrzucenie pieniedzy w bloto.

A moze ktos rozbije ten watek na (anty)antyradar i taki antyradar, ktory naprawde cos daje (roznica w zlotowkach jest ogromna) niewiem.gif

Sadzicie, ze nie ma takiego urzadzenia, ktore sprawdziloby sie w praktyce na drodze? Sonda na Marsa poleciala, a nie mozna nabyc glupiego antyradaru za stosowna cene?

Nie wierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj sobie spokój - mialem,i po miesiącu poszło na Allegro sick.gif

Zamontuj CB - to najlepszy,i calkowicie legalny "antyradar" cool.gif

Ja zainwestowałem,i teraz nie wyobrażam sobie jazdy bez radia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> daj sobie spokój - mialem,i po miesiącu poszło na Allegro

> Zamontuj CB - to najlepszy,i calkowicie legalny "antyradar"

> Ja zainwestowałem,i teraz nie wyobrażam sobie jazdy bez radia

Tylko ze CB ma jedna zasadnicza wade - przeszkadza w sluchaniu radia! A u mnie radyjko musi grac, bo inaczej nie wyobrazam sobie jazdy na dluzszej trasie!!!

Naprawde nie ma na kaciku nikogo, kto by chwalil sobie antyradar? frown.gif

Szukalem w necie, ale tam tez niewiele mozna poczytac, bo opisuja same zalety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam jakiś antyradar ale to pika co jakiś czas nawet jak nie ma

> radaru.

> Nie wiem jak to jest z tymi najdroższymi, ale ten co mam to porazka.

> .

kiedyś gdzieś czytałem czy usłyszałem, możliwe że na zajęciach cfaniaczek.gif, że dobre antyradary przy odpowiednich warunkach mogą wykrywać radar nawet o 3-5 km oddalony, czyli może ci piszczeć nawet jak radar stoi na drodze równoległej do tej którą jedziesz, ale też gdzieś słyszałem, że antyradary działają tylko na stare suszarki, ale ta informacja była z mniej pewnego źródła niż pierwsza

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.