Skocz do zawartości

Holek...!!!


ALIEN_Rally

Rekomendowane odpowiedzi

Hołowczyc szalał na polnych drogach

"Gazeta Olsztyńska": Niedzielny trening Krzysztofa Hołowczyca skończył się interwencją policji. Znany rajdowiec bez wymaganych zezwoleń szalał po polnych drogach Nowego Kawkowa. "Nic złego nie zrobiłem" - uważa Hołowczyc.

Krzysztof Hołowczyc, znany olsztyński kierowca rajdowy, przygotowuje się do samochodowego rajdu Polski biegnącego trasami Warmii i Mazur.

W niedzielę trenował na drogach Nowego Kawkowa (gmina Jonkowo). Po polnych, wąskich drogach sunął swoim rajdowym subaru - zdaniem mieszkańców - grubo ponad 100 km/h.

"Aż kurz się za nim ciągnął" - mówią.

"Motor, oczywiście bez tłumika, cały dzień ryczał pod naszymi oknami. Pan Hołowczyc rozbijał się po wiejskiej drodze. Oczywiście bez zezwolenia i bez odpowiedniego zabezpieczenia trasy. Co by się stało, gdyby nasze dzieci wybiegły na szosę?" - denerwuje się na samo wspomnienie Aleksandra Dmochowicz z Nowego Kawkowa.

"Zwracaliśmy mu uwagę, ale tylko śmiał się bezczelnie. Mówił, że to publiczna droga i będzie jeździł, ile będzie chciał. Próbował uczyć mnie kodeksu ruchu drogowego" - wtrąca jej mąż, Krzysztof.

"W końcu wezwaliśmy policję" - mówi dziennikowi.

Anna Siwek, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji, potwierdza ich wersję wydarzeń.

"Rzeczywiście, w niedzielę interweniowaliśmy w Nowym Kawkowie. Okazało się, że pan Hołowczyc bez zezwolenia trenuje na wiejskich drogach" - relacjonuje.

"Policjanci kazali mu odjechać, co bezzwłocznie uczynił" - pisze "Gazeta Olsztyńska".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a wykluczenie ze startu w imprezie ????

> tylko kurde pewnie wtedy nikt by nie wystartowal

> zenada

Temat rzeka... frown.gif

A przy polskiej mentalności (nie tylko zawodników, ale i organizatorów) praktycznie nic nie da się zrobić...

Jedyna nadzieja w sponsorach i ich pieniądzach - coraz więcej zawodników ma w umowach sponsorskich absolutny zakaz nielegalnych treningów.

Ale oczywiście jest i druga strona medalu - gdzie trenować...? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a wykluczenie ze startu w imprezie ????

Fakt ten mozna rozpatrywać i karać jedynie w kategoriach cywilnych / karnych (jezeli wyrządzi komuś krzywdę) i/lub w oparciu o prawo o ruchu drogowym (prekroczenia prędkości itp.). Hołowczyc nie poruszał się po trasie rajdu więc jakiekolwiek konsekwencje sportowe nie mogą mieć miejsca.

Moim zdaniem z tym treningiem poleciał po prostu na skróty (załatwienie świstka trochę trwa) i nie ma się co dziwić, że ludzie sie nieco zirytowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ludzi przesadzają,

jest to tez dla nich szansa stac sie przez minute popularnym

"....ale dojechalem tego hołka....."

Będą mieli co wnukom opowiadac.

wątpie żeby taki poważny człowiek rajdował gdzies

przy chałupach gdzie dzieci sie bawią screwy.gif

Nie jest to gówniaż który jeździ dla popisuwy.

Ale fakt faktem....moze trzeba bylo załozyc cichy tłumik

żeby chociaz nie bylo tego zbyt slychac wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "....ale dojechalem tego hołka....."

Zgadzam sie. Pewnie dzieciarnia leciala poogladac a tu nagle wielka panika ze dzieci mogl zabic. No i trzeba sie tez w gazecie pojawic, ze to JA!! dokopalem mu, gosciowi znanemu w calej Polsce, ba nawet Europie! Maja wiochmeny swoje 5 minut.

> Ale fakt faktem....moze trzeba bylo załozyc cichy tłumik

> żeby chociaz nie bylo tego zbyt slychac

Tu tez sie zgadzam. Ale dokladnie nie wiemy nic o tym meijscu. Czy to bylo daleko czy blisko domow. Mediom i opowiastkom w nich raczej nie nalezy wierzyc. "Panie jezdza przed moim domem caly dzien" -a w rzeczywistosci jest to 2 km od tego miejsca i dopiero bus serwisowy przyjechal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bicie piany przez ludziska i tyle!! Przeciez nie jezdzil po planowanych odcinkach Rajdu Polskiego!, a nie wieze, ze jesli trenowal, to nie byo zadnego zabezpieczniea trasy, ludzie sa naprawde dziwni.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BTW: Czytalem ostatnio o Kuligu... poczytajcie wypowiedz tego

> usera.... no szkoda slow....

Oto Polska:). Tak przy okazji: Ustalono wkoncu czemu pociag lecial szybko zamiast tam tych 20kmh? Bo z tego co slyszalem pociag dostal sygnal od drozniczki, daltego lecial iles tam (wiecej niz 20kmh).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sorry... nie chce wszczynac zadnych klotni czy cos.. tylko szlak mnie

> trafia jak widze takie wypowiedzi...

dlatego ja nie czytalem zadnych forum gazety onetu czy innych interii po wypadku bo to bylo pewne ze znajda sie tacy ktorzy ze rajdowiec ze popisywal sie i takie tam bzdury szkoda gadac

zreszta EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sorry... nie chce wszczynac zadnych klotni czy cos.. tylko szlak mnie

> trafia jak widze takie wypowiedzi...

Spoko. Mnie też szlag trafia, więc takim wypowiedziom będę robił kilim. uzbroj_zlo.gif

Od sądzenia są sądy, od obrony adwokaci. A reszta niech się lepiej skupi na szacunku do tragicznie zmarłego jako do świetnego sportowca i świetnego człowieka. Takie jest moje zdanie. Howgh. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spoko. Mnie też szlag trafia, więc takim wypowiedziom będę robił

> kilim.

> Od sądzenia są sądy, od obrony adwokaci. A reszta niech się lepiej

> skupi na szacunku do tragicznie zmarłego jako do świetnego

> sportowca i świetnego człowieka. Takie jest moje zdanie. Howgh.

Mysle dokladnie tak samo jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdzies mi sie obilo o uszy ze to tylko jedna rodzinka jakas sie

> sprula

Dokładnie.....i jakie piękna rodzinnna fota na pierwszej stronce Gazety Olsztyńskiej grinser006.gif. Szansa życia na takie zaistnienie jakie to ważniackie towarzystwo w myśl powiedzenie "daj kij a każdemu przyłożę nie ważne kim jest"

PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdzies mi sie obilo o uszy ze to tylko jedna rodzinka jakas sie

> sprula

wczoraj slyszalem w radiu, podobno zbieraja jakies podpisy

na tej wiosce ze niby nikomu nie przeszkadzal hołek,

ze oni chca zeby tutaj trenowal bo to jest nie lada

ciekawostka na małą cichą wioske....

....i faktycznie problemy miala tylko jedna rodzinka pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wczoraj slyszalem w radiu, podobno zbieraja jakies podpisy

> na tej wiosce ze niby nikomu nie przeszkadzal hołek,

> ze oni chca zeby tutaj trenowal bo to jest nie lada

> ciekawostka na małą cichą wioske....

> ....i faktycznie problemy miala tylko jedna rodzinka

W dzisiejszej G.O już napisali o otwartym liście mieszkańców Nowego Kawkowa popierającego Hołka smile.gif. Podpisało go 62 mieszkańców i chyba poza jednym który coś tam narzeka na doły w drodze (a który szutr nie ma dołów?) po treningu Hołka to jedynie ta "sławna rodzinka" ( co napisali w tym liście..."od niedawna zamieszkująca naszą wieś") ma jakieś wielkie pretensje.

Pozdowienia dla fanów rajdów. 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze znajda sie tacy ktorym wszystko i wszyscy przeszkadzaja!!!

> buraki!!!

Ujmę to tak - nic nie jest czarne i nic nie jest białe. Nie znamy dokładnej relacji ze zdarzenia, więc nie wiemy, co tam tak naprawdę się stało. Być może Holo trochę przesadził (dobrze wiemy, że to jak najbardziej możliwe), być może ludzie niepotrzebnie lecieli z awanturą do gazet (i tu również nie ma wątpliwości, że tak mogło być, z różnych przyczyn). A zapewne i jedno i drugie.

Proponuję więc powstrzymać się od komentarzy typu "buraki". To ma być kącik pokojowy, world peace, te sprawy. Oki? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.