Skocz do zawartości

Pytanie o Tubę :D


djalternator

Rekomendowane odpowiedzi

witam. zlosnik.gif

trochę nie na temat ale rozstałem sie z moim car 3OO (jest na sprzedaż) a zapodałem sobie prostego pionka 2920MP

klik

na pewno ktoś z was ma jakieś doświadczenia z audio.

głośniki powymieniałem na blaupunkty (w drzwiach i z tyłu)

Lecz brakuje mi basu. Każdy mi radzi daj w półke głosniki. Powiem szczerze nie bawi mnie takie rozwiązanie, nie będę robił dziur w półce. Stanąłem na tubie najlepiej aktywnej. Wiem ze to cudów nie zrobi ale ja nie potrzebuje ogłuchnąć albo być słyszalnym z 200 metrów. Doradzają mi kup oddzielnie skrzynie i wzmacniacz i to będzie grało, ale czy to jest sens.

Jesli ktoś przerabiał ten problem a na pewno tak proszę o podzielenie sie rozwiązaniami w naszych bolidach. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam.

> trochę nie na temat ale rozstałem sie z moim car 3OO (jest na

> sprzedaż) a zapodałem sobie prostego pionka 2920MP

> klik

> na pewno ktoś z was ma jakieś doświadczenia z audio.

> głośniki powymieniałem na blaupunkty (w drzwiach i z tyłu)

> Lecz brakuje mi basu. Każdy mi radzi daj w półke głosniki. Powiem

> szczerze nie bawi mnie takie rozwiązanie, nie będę robił dziur w

> półce. Stanąłem na tubie najlepiej aktywnej. Wiem ze to cudów

> nie zrobi ale ja nie potrzebuje ogłuchnąć albo być słyszalnym z

> 200 metrów. Doradzają mi kup oddzielnie skrzynie i wzmacniacz i

> to będzie grało, ale czy to jest sens.

> Jesli ktoś przerabiał ten problem a na pewno tak proszę o podzielenie

> sie rozwiązaniami w naszych bolidach.

Ja mam tubę w aucie: robiona pode mnie przez znajomego, który zajmuje się nagłaśnianiem imprez itd. Tuba jest poręczna, bo jeżeli chcę coś przewieźć to odkręcam parę kabelków i już jest pustka w bagażniku. brawo.gif. Głośnik ma 25cm + dobrany do tego wzmacniacz zasilający TYLKO tubę (wzmacniacz zamontowany razem z tubą, więc nic nie lata luzem po bagażniku).

W zasadzie to jeszcze dokupię jakiś zestaw odseparowany na przód, bo mam standard. Z tyłu mam dwudrożne Macaudio, a całością steruje SONY GT300.

Gra to całkiem przyjemnie, bas głęboki, możliwość regulacji pasma na samej tubie + u mnie na radiu. Ważne jest to, że nie słuchać mnie z 200 m, a w środku ładnie "puka" zeby.GIF

post-82556-14352483863915_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to dziurawienie pułki odpada nono.gif Z czystym sumieniem mogę polecić do asterki to co wożę sam czyli zestaw MacAudio ( wzmaczniacz + tuba ). Za nieduże pieniążki gro to całkiem przyzwoicie a jak dla mnie zajefajnie. Głośniczki mam oryginalne, drzwi niewytłumione ta tubka w bagażniku i jest miodzio. Oczywiście to już nie jest najnowszy produkt tego producenta teraz bodajże jest seria MPX Wzmacniacz nieduży i można go zmieścić nad nadkolem a tubę zawsze można wyjąć jak jest zbędna. U mnie to wygląda tak:

dsc00215of1.jpg

dsc00216hi4.jpg

Muszę dodać że nie jestem audiofilem i nie znam się na sprzęcie za bardzo, nie śledzę cen i na pewno można kupić coś lepszego w korzystniejszej cenie ale ja ten zestawik śmiało polecam bo mam, używam i sobie chwalę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie też jeździ tuba aktywna. Doradzam kształt sześcienny pudła -

> lepiej się wpasowuje do bagażnika. Ja mam takę ze ściętymi

> plecami, idealnie pasuje do skosu oparcia tylnej kanapy w

> bagażniku.

jakieś namiary co do firmy?

czego sie łapać? lub czego nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakieś namiary co do firmy?

> czego sie łapać? lub czego nie?

Powiem szczerze że nie mam pojęcia co to za firma. Dostałem ją za przysłowiową flaszke od kumpla któremu sie znudziła. Ma 300W i tyle wiem. Nie zdziwił bym się gdyby okazało sie że jest to wyrób domowy. Musisz pochodzić po sklepach i giełdzie i zrobic rozeznanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodzę sie z przedmówcą ze jezeli ma byc bas to juz lepsza jest skrzynia,sam posiadalem w chatbacku skrzynie sonego ( nie mam zdjecia niestety) to miala jebniecie konkretne i bez wzmacnacza, fakt ze zajmowala doslownie caly bagaznik i byla napedzana tylko radiem pionner 2800deh,gralo nie samowicie, posiadalem tez wczeniej glosniki boschmana 30cm na polce,Niestety nie zdaly egzaminu gdyz za duzy bagaznik i nie bylo takiego ciśnienia.Kumpel teraz posiada je w punto i grają elegancko gdyz bagaznik jest o polowe mniejszy.Z glosnikow na polce zrezygnowalem przedewszystkim z tego powodu ze na dolach podskakiwala polka razem z nimi, przedewszystkim takiego efektu nie bylo,a pozatym polka zaczela sie podginac mimo wzmocnienia.Z tuby zrezygnowalem ze wzgledów gabarytowych.Poponuje jednak jezeli masz mozliwosc gdzies sprawdzic jakis sub to podepnij go bez wzmaka,zobacz jak gra.Ja tez kupilem wzmak a potem tube a okazalo sie tylko ze nie potrzebnie-na tubie 20cm glosnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponował skrzynkę zeby.GIF poręczniej jest ją zamocować i myślę że gra troszkę lepiej no i jest mniejsza zeby.GIF

tuba aktywana to zło! słabo to gra chyba że kupisz dobrej firmy :/ jak już tubę to na osobnym wzmacniaczu zeby.GIF.

co do wzmacniacza to nawet niezły (jak nie dla audiofila) jest wzmacniach CARPOWER HPB-602 dający w mostku 1x225W RMS powinien ładnie dobrego subika napędzić a i jest niedrogi zeby.GIF ok 245zł

i do tego suba z obudową zamkniętą np hertz es250 albo skrzynkę ground-zero Titanium GZTW 25T 300W RMS (ok 400zł)

ja mam taki wzmacniacz i skrzynkę GZ i naprawdę ładnie sie uzupełnia basik

dscf4288rn5.th.jpgdscf4287dh2.th.jpg

dscf4289kc8.th.jpgdscf4291uh4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdzę z taka tubą http://www.allegro.pl/item204433896_pyle_pltb_12.html

i z takim wzmacniaczem http://www.allegro.pl/item201029034_blaupunkt_gta_2100_uzywany.html.

Efekt jest niezły. drżą lusterka, ale niestety wiele elementów skrzypi, trzesczy. Ale przy niewielkiej głośności, po samochodzie rozchodzi sie piękny, miękki bass. Z pomoca tego zestawu wycisakam bass niemal z każdej piosenki smile.gif heheheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.