Skocz do zawartości

Kontrolka airbagów!


pinio77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Tak jak większość z Was posiadających Astry II dręczyła mnie od momentu kupienia czyli ok. 2 miesięcy paląca sie kontrolka airbagów. Postanowiłem sie z nia uporac odstawiajając auto do elektryka. Udało się mu to zrobic za 3 podejsciem. Kontrolka gasnie po uruchomieniu silnika, ale centralny zamek przestał działać, tzn. działa ale nie zamyka drzwi od strony kierowcy. Trzeba je zamykac kluczykiem, pozostałe drzwi działaja OK. Powiem szczerze ze starciłem do tego elektryka zaufanie, po tym jak usłyszałem ze kombinuja na różne sposoby, zeby zarobić na nieświadomych ludziach. Mam w związku z tymi dwoma problemami (poduszka i CZ) do Was pytania jako do fachowców.

1. Czy można tak zrobić zeby kontrolka od airbagów gasła po uruchomieniu silnika, a poduchy mimo wszystko nie beda działały - czego nie chciałbym doświadczyć w czasie wypadku, o który nie trudno na naszych drogach?

2. Czy ten nie działajacy centralny zamek to jakas powazna sprawa, czy ten fahowiec który naprawiał jedno nie podłączył po wszystkim jakiegos kabelka? Czy jest taka mozliwosc aby nie zamykały sie tylko jedne drzwi i co moze byc tego przyczyna? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to trafiłeś do jakiegos partacza frown.gif

świecenie kontrolki AB jest dość często spotykana przypadłością w AII

jest to spowodowane usterką w złączce pod siedzeniem kierowcy

najczęściej wymontowują złączke i robią na krótko

u mnie też tak było i wystarczyło poruszać złączką i jak na razie styka spineyes.gif

wracaj szybko do niego i niech Ci naprawia CZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie wróce i to jeszcze dzis - bynajmniej juz w gorszym nastroju, wybuchne angryfire.gif jak gosc powie ze to nie on, ze to po wyjechaniu z warsztatu sie zdarzyło! Interesuja mnie dwie rzeczy jeszcze raz:

Czy mozna tak wykombinowac zeby kontrola airbagów gasła a one nie działały? I co z tym CZ, zeby mnie znów nie naciagał na jakies kosztowna naprawy wymiany itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co z błedami w kompie? No i rozumiem, że jeżeli zapali sie Check

> lub inna kontrolka pod która podłączono kontrolke airbagu, to ta

> ostatnia tez sie zapali?

Musisz zaobserwowac po przekreceniu kluczyka, czy kontrolka airbagu gasnie rownoczesnie z jakas inna kontrolka zlosnik.gif Niekoniecznie check

Jesli tak tzn ze jest cos nie tak. Ale sprawdz to kilka razy bo moze sie zdazyc ze zgasna razem a nie znaczy to ze sa razem spiete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.