Skocz do zawartości

STX 8 Ohm -> 4 Ohm


Gieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio zauważyłem, że niektórzy chwalą głośniki STX'a i tak pomyslałem żeby u siebie cos z tymi głośnikami pokombinować...

I tu jest problem (chyba... bo nowy jestem i się nie znam grinser006.gif ) bo w swojej ofercie mają tylko jeden głośnik 4 Ohmowy...

na elektryce, elektronice i innych temu podobnych za bardzo się nie znam więc może ktoś mi wytłumaczy co i jak podłączyć żeby te głośniki grały tak jak powinny.

...a i dodatkowe opinie na temat głosników STX'a mile widziane biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Ostatnio zauważyłem, że niektórzy chwalą głośniki STX'a i tak

> pomyslałem żeby u siebie cos z tymi głośnikami pokombinować...

> I tu jest problem (chyba... bo nowy jestem i się nie znam ) bo w

> swojej ofercie mają tylko jeden głośnik 4 Ohmowy...

> na elektryce, elektronice i innych temu podobnych za bardzo się nie

> znam więc może ktoś mi wytłumaczy co i jak podłączyć żeby te

> głośniki grały tak jak powinny.

> ...a i dodatkowe opinie na temat głosników STX'a mile widziane

Większość modeli jest w wersji 4 i 8 ohm. różnią się przeważnie oznaczeniem gd. - ...- .. - 4 - .. tylko średniotonowce mają raczej 8 ohm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedni sobie chwalą inni nie to zależy od jakości wykonania tych

> głośników bo z tym jest różnie, no i trzeba wspomnieć że lepiej

> się spisują w szybkim bicie, oraz to że potrzebują solidnego

> napędu.

no i w swojej klasie cenowej sa najlepsze waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...a i dodatkowe opinie na temat głosników STX'a mile widziane

użytkuje te głośniki co prawda w domu ale jestem zadowolony, w tej kategorii cenowej są bezkonkurencyjne. Co jest najważniejsze mają w miarę rzetelne parametry co pozwala dobrać skrzynkę dokładnie taka jaką chcemy i ich wykonanie nie jest najgorsze. Jedno jest pewne trzeba je mieć czym napędzać, są strasznie prądo żerne. W tej cene naprawde polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam zrobiona skrzynke zamknieta na STX i gra bardzo przyjemnie bas nie jest aostry lecz taki mieciutki i przyjemny o jaki mi chodzilo jeszcze zostalo mi do zrobienia przod takze na STX zeby.GIF cena a jakosc glosnikow rewelacyjna zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli ogolnie warto zainwestowac

> no i prosze, produkcja Polska i ludzie chwala

Wlasnie skuszony dobrymi opiniami o STXie kupilem :

GDN-17-80-4-SS

Glosniki docelowo maja byc zasilane samym radyjkiem, pozniej moze dojdzie wzmak... ogolnie po sesji w chwilach wolnych od pracy bede robil boczki mdf z przodu - to bedzie moja pierwsza konstrukcja tego typu wiec nie licze z rewelacyjnym wygladem, ale rece sprawne mam, sprzet potrzebny tez, checi sa wiec musze sprobowac zlosnik.gif

O wszelkich pracach, wlacznie z fotorelacja z tworzenia, bede informowal na CA smile.gif

A bedzie to gralo w 15letnim Polo 86c 2F smile.gif

Trzeba miec fantazje, a co zeby.GIF

smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pod piecykiem czy samym radyjkiem zasilane ?

> Jaki efekt ?

> I czy glosniki wysokotonowe STXa podpasuja do CA ?

> TAKIE na przyklad ?

przod bedzie pod samym radiem, a suba zasilam CP HPB-602 a co do piszczalek sa bardzo duze po te maja kolnierz ma srednice 10 cm wiec nie wiadomo gdzie je upchnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przod bedzie pod samym radiem, a suba zasilam CP HPB-602 a co do

> piszczalek sa bardzo duze po te maja kolnierz ma srednice 10 cm

> wiec nie wiadomo gdzie je upchnac

ale zagrac zagraja ? :>

Niski ton umieszczam w mdfie w drzwiach, a w podszybiu tam gdzie standardowe glosniki mam akurat miejsce na te glosniczki - one juz sa u mnie, tylko teraz sie zastanawiam czy nie za szybko je kupilem zlosnik.gif

Poleca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> który wg. Was lepiej zagra??

> ten czy ten

ja bym brał tego 27, częściej stosowany. Ale najważniejsze przy tych głośnikach to doprowadzić im wystarczająco dużo mocy, bez realnych 150w nie ma co do nich podchodzić. Podobno spokojnie wytrzymują te 300w i więcej ale sam tego nie sprawdzałem, opinie z diyaudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.