Zawartość dodana przez listoor
-
Mercedes GLC - który silnik ?
Ameryka Panie Ameryka. A co do osiągów - wyjdzie w praniu Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
-
Mercedes GLC - który silnik ?
Ja w ostatnim tygodniu ogarniałem GLE 450. Trochę pracy, telefonów i mam produkcje w kwietniu i dostawę w połowie maja. Jak się chce to można. Jakby, chciał diesle to bym mail produkcje w 2 tygodniu lutego i dostawę w kwietniu. Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
-
Będzie dom... :)
Mały update po 3 tygodniach. 1) Wybrana pracownia projektowa która przeprowadzi proces uzyskania PnB -> do Świąt dokumenty mają zostać złożone 2) Projekt do delikatnej zmiany -> powiększenie garażu o 1m na długość i szerokość -> łącznie garaż ok 50m2 i kotłownia większa o kila m2 3) Rezygnacja z kominów na rzecz centrali wentylacyjnej i rekuperacji -> zamiast kominka będzie biokominek - w gminach ościennych jest zakaz palenia, więc kwestia czasu jak będzie to u mnie W trakcie rozważania jest zmiana stropów -> ogólnie projekt zakłada bardzo dużo stali. W planach wymiana stropu nr 1 na systemowy, a stropu nr 2 na drewniany lub teriva-> powinno to ograniczyć koszty. W trakcie wyboru wykonawca SSO. I kolejnych krokach będę informował
-
Będzie dom... :)
Dlatego PC będzie. Jaka to jeszcze przeanalizuje. PV chce dość duża, ze względu na plan hybrydy plugin - dziennie robię ok 100 km i to jest fajna opcja - przynajmniej na tem moment tak mi się wydaje Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
-
Będzie dom... :)
Dziękuje. 3 dom wiec i bagaż doświadczeń masz za sobą. Podłogówkę - tak właśnie będzie. Ewentualnie grzejniki w łazienkach do suszenia ręczników. To jeszcze daleka droga. Czy masz w każdym pomieszczeniu ? Spotkałem się z opiniami ze w sypialni wola bez podłogówki, ale sadze ze można tak przygotować sterowanie strefami ze nie będzie to kłopot. Pompa ciepła - muszę jeszcze rozeznać temat. Jeden z moich pracowników jest inżynierem sanitarnym ze specjalizacja wentylacja i do swojego domu zrobił instalacje gazowa... ja tam wole nowe technologie Centrala wentylacyjna - będzie. Czy z rekuperacja, jeszcze je wiem. Do tego jeszcze kawałek drogi. Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
-
Będzie dom... :)
Mam to na codzień od 3 lat. Tylko patre na to z perspektywy generalnego wykonawcy i nawet mając moje kierownictwo do pilnowania podwykonawców, czasem trzeba się mocno irytować Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
-
Będzie dom... :)
Must have. Ogólnie to pierwsza budowa, a jak mi się spodoba to zrobimy ze wspólnikiem jakaś mała deweloperkę Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
-
Będzie dom... :)
3 łazienki - w planach mamy przygarnięcie któregoś z rodziców za kilka lat, wiec to raczej komfort. Teraz w mieszkaniu mamy 2 i to jest ok, bo nikt nie wchodzi sobie w drogę. Łazienka prywatna na pietrze to takie połączenie z sauna i komfort dla żony. Duża łazienka na gorze - dla gości / syna. A na dole - to wiadomo. Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
-
Będzie dom... :)
Kasa się zarabia systematycznie wiec mam nadzieje zrealizować inwestycje z bieżących przychodów - chyba ze koronka wszystkie wywali do góry nogami to wtedy będę kombinował. Ekipy - największe rozterki to fundament i mury - tutaj nie mam doświadczenia ale koledzy pomogą. Jedna z firm gdzie mam udziały zajmuje się wykonywaniem powierzchni biurowych wiec ludzie na wykończenia są. Nawet testowo współpracowaliśmy z 3 deweloperami aby zobaczyć duże budowy w praktyce - jest to jeden wielki bałagan [emoji23] ale kontakty pozostały. Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
-
Będzie dom... :)
Jak mi się spodoba, to pójdę w stronę o której pisałem w kwestii działki Najgorzej jednak budować dla siebie Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Będzie dom... :)
Czołem ! 6 miesięcy temu założyłem temat na grupie: Część wniosków wyciągnąłem i aktualnie status jest taki: 1) działka kupiona w środę - 1200m2 (26x45) 2) dziś kupiony projekt domu : https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-willa-eliza-5-g2-ma4a24c40addc8?fbclid=IwAR1f6EwGpTdTPj0-qFYzjaB7h3XREjb7RXrZie9G0a9EtU7lJkn_o46DeQk w wersji lustrzane odbicie. Teraz czekam na wersję papierową i moje kolejne krotki to: 1) pracownia do adaptacji, zagospodarowania działki i pozostałych uzgodnień do PNB - zlecam to pracowni bo nie mam czasu na te formalności 2) kontraktowanie materiałów i ekip na SSO 3) podłączenie EE / Wody -> tu już częściowo działamy z sąsiadami którzy się budują Plan się nie zmienił - start max 03.2021 i przeprowadzka 8.2022 Dam radę ? Prośba o zerknięcie doświadczonych kolegów na projekt - mam kilka zmian niekonstrukcyjnych i chętnie poznam Wasze zdanie Zmiany to np: skasowanie balkonu na 1p, zmniejszenie pralni w związku z planem na małą saunę w łazience prywatnej, wykonanie wiaty od strony garażu na całą długość garażu ( na 2 auta). Z dodatków które chcę w domu: 1) pompa ciepła powietrze-powietrze 2) Fotowoltanika 10kWp 3) Prawdopodobnie mała centrala wentylacyjna - czy z rekuperacją to się zastanawiam Pomijam adaptację terenu (podlewanie, koszenie, bo na to przyjdzie czas). Z góry dzięki za Wasze przemyślenia
-
Skaner OBD2
Dzięki za info z tym WiFi - mam tylko iPhony. Kupiłem wczoraj mgr-10-s-al Jest to podstawowe narzędzie do wstępnej diagnostyki.
-
Skaner OBD2
Różnych Teraz dla teścia będę szukał xc60 lub cx5. A dla siebie... cóż -> zobaczymy. Bardziej szukam czegoś na 1 weryfikację niż do zabawy, bo pewnie więcej zepsuję niż sprawdzę. L3ph3 - mam fajne wspomnienia z nią 3xlaweta 😄 Ale miałem ją 4,5 roku więc i tak całkiem nieźle
-
Skaner OBD2
Cześć ! Przymierzam się do zakupu skanera OBD2. Główny powód - będę szukał 2 aut (dla siebie i teścia) i chciałbym mieć narzędzie do wstępnej diagnozy (poza czujnikiem lakieru). Docelowo wybrany egzemplarz i tak trafi do ASO, ale nie chcę każdym z egzemplarzy gonić do ASO, bo to strata $. I teraz pytanie: Czy np. taki https://allegro.pl/oferta/tester-diagnostyczny-nt301-foxwell-polska-poleca-7297770096 tester diagnostyczny jest lepszy niż dongle BT na telefon ? np. https://allegro.pl/oferta/interfejs-elm327-obd2-konnwei-bluetooth-3-0-polski-9190700983 Myślałem jeszcze o zakupie czegoś takiego https://allegro.pl/oferta/multidiag-pro-2020-tester-interfejs-diagnostyczny-7902205377 tylko obawiam się że mając Macbook jako główny komputer, będzie ciężko to wykorzystać. Z góry dzięki za opinie GL
-
Box Chip BMW - i jaka dac cene ?
Mój trup dojechał w niedzielę, ale nie mam czasu się nim zająć. Pierwsze odpalanie w sobotę i zobaczymy co poza blachą i syfem z USA będzie w tym aucie do roboty. Natomiast jeśli o mnie chodzi, to dopiero za 2-3 miechy auto będzie jezdne - o ile SL'a oddałem fachowcom, o tyle 335i chcę się pobawić sam Jak coś spieprzę, to przynajmniej będzie moja wina
-
Karta paliwowa i jednoosobowa działalność?
Mam Lotos Biznes z jakimiś tam rabatami. Mam 2 auta i tankuje ok 200-300l /mc. Dopiero zaczynam z nimi przygodę wiec nie powiem co i jak. Ktoś pisał o pokryciu - przy zasięgu auta ~700-1000km to dla mnie przestaje mieć znaczenie. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Spalanie z trasy 4 tys km
Mnie interesuje Szukam właśnie auta i rozważam różne kombinacje - od Astry, przez Touarega, przez BMW F01 po Kię Sorento. A że robię głównie trasy, to dla mnie jest to istotna informacja. Dzięki !
-
Wanna z parawanem ?
Myślicie że przy narożnej wannie jest to możliwe ? Moja żona zabrała mi łazienkę z prysznicem i to i zostało
-
Renault Laguna Grandtour G.2013
Jak chcesz któregoś razu obejrzeć możemy się gdzieś spotkać w tygodniu to ocenisz co i jak. Moja - 2014 / 2,0 dci manual / BOSE + dodatki / 50tkm przelotu.
-
Tiguan vs Sportage
Jaki to blog ?
-
jak nie Tribeca to co? pytanie po fakcie...
Jakieś usterki z tego okresu ?
-
Spryskiwacz mgłowy do Laguny III jest nie do ogarnięcia ????
Mi się nie udało ogarnąć i odpuściłem przyzwyczajając się do tego. Ale ogromnie się wkurzyłem, że nie przetestowałem tego na jeździe próbnej przed zamówieniem, a teraz z tym żyję. Jak ogarniesz, daj znać !
-
Laguna 3 2.0 dci
Mam, używam i jest to poprawne auto które ma swoje humory. Do tej pory miałem 3 przeglądy i przebieg 50tkm więc raczej nie za wiele podpowiem na temat eksploatacji auta starszego i z większym przebiegiem.
-
Zakupiłem następną francę i już wiem ....
Mechanicznie to bardzo dobre auta i dlatego je wybrałem. Ale elektronika potrafi płatać figle
-
Zakupiłem następną francę i już wiem ....
Mam Lagunę 3 z 2014 "wszystko mającą" - przebieg poniżej 50tkm. W sobotę przestał działać cały panel dotykowy odpowiedzialny za radio, navi, komputer... po prostu czarny ekran. Dzięki ciszy w aucie dotarły do mnie nowe stuki od szklanego dachu... W poniedziałek popołudniu zaczął działać jakby nigdy nic. Boję się, że jeśli padnie po gwarancji, to skasują X tysięcy za jego wymianę. Tak - to moje ostatnie Renault.