Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

listoor

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez listoor

  1. Jesteś z Wawy - zapraszam na Wolę to sam ocenisz zarówno gabaryty, zrywność jak i połączenie tego z automatem Dla mnie jest to kompromis - i tak jeżdżę sam
  2. Też St220 mi się podobał i nadal podoba i nawet zacząłem szukać, ale trafiło się fajne Volvo s60 2.4t - 200 KM i kupiłem. Są mocniejsze wersje - a i kasowo powinieneś się zmieścić, więc propozycja do rozważenia. Tylko to nie wygląda jak ST, a na ulicach znajdziesz s60 na każdym kroku
  3. Witajcie drodzy Fani Alfy Mimo niedawno rozpoczętej przygody z 406 coupe naszła mnie chęć na zmianę (i okazja sprzedaży mojego autka). Nigdy nie miałem Włoszki, a zawsze mi się podobały. W grę wchodzi 156 sw, co by na wakacje móc się spakować i grzecznie pojechać Szukam auta o mocy ok 150km do 13.000 PLN wraz z pakietem startowym. Z racji lenistwa, szukam aut tylko w rejonie Warszawy. W oko wpadły mi 3szt - 2,4 jtd PIERWSZY DRUGI TRZECI I teraz kilka pytań do Was: 1) co sądzicie o prezentowanych 3 egzemplarzach ? 2) co myślicie o 2,4 jtd i jakie to ma spalanie ? 3) czy lifting dużo wniósł oprócz zmienionych lamp ? (głupie pytanie ) 4) czy silnik jest wrażliwy na jakość paliwa? 5) Czy to dobry wybór ? Moja jazda wygląda mniej więcej w nastepujący sposób: 1000 km miesięcznie trasy; 500km miesięcznie miasto. Kilka razy w roku jakieś wyjazdy w góry czy nad morze (trasa), więc w sumie przebieg roczny to ok 20-23.000 km. Jakie są mniej więcej koszty utrzymania tego auta, jakie są jego bolączki i inne rzeczy na które będę musiał zwrócić uwagę ? Z góry serdeczne dzięki za wszystkie informacje i rady (pozytywne i negatywne) Pozdrawiam, GL
  4. > Czy ktoś ujeżdża to auto ? > Z założenia dla kobity dobrze jeżdżącej nada się toto ? > Bo mam zbadać rynek i udzielić wyczerpujących odpowiedzi. > Cena nie gra roli, ale im taniej tym lepiej. Na giełdzie jest bardzo fajna sztuka 2,7 hdi Dodatkowo kolega whitefunk ma dokładnie to o co pytasz Osobiście ze swojej 406tki jestem zadowolony, mimo kilku wad które skutecznie eliminuję. Mam najstarsze wolnossące 2,0 16v sprzęgnięte z 5biegowym automatem. Skrzynia pomimo 230tkm pracuje bardzo przyjemnie i bez jakichkolwiek szarpnięć (rok temu pierwszy raz został zmieniony olej, więc tym bardziej uznaję ją za trwałą konstrukcję). Silniczek rozpędza to auto bez szaleństw i mocy brakuje, dlatego polecam coś mocniejszego Spalanie... trasa 10litrów LPG; Warszawa - od 14 w górę. Moje autko więcej stoi niż jeździ, ale będę jego właścicielem jeszcze jakiś czas Do Francuzów nie zraziłem się ani trochę, dlatego jako następne najprawdopodobniej będzie 407 kombi... i mam nadzieję właśnie 2,7 v6 hdi
  5. > No wlasnie, jakos tak mnie naszlo 2L benzyna wolnossaca, zalozmy ze spore miasto, mowimy tylko o benzynce Jeszcze się cieszę z zakupu i albo jeżdżę w korkach z Białołęki (średnia do 15km/h) albo wieczorami, gdzie sporo cisnę. Średnia wychodzi ~18 l/100km. Ale już się uspokajam
  6. > Koniecznie zmień tą felgę i będzie malyna > Piękne auto Dzięki ! Teraz jeździ na zimówkach, więc felga oryginalna jest ok. A teraz szukam czegoś na lato 16-17" tylko ciężko znaleźć coś o rozstawie 4x108 i ET15-18. Ale się nie poddaję.
  7. > bylo 406 cupe z v6 i manualem ? Większość coupe jest w manualu Mi się trafiło z automatem i jestem zadowolony (mam nadzieję że będę). I następna też będzie automat
  8. > Mi się osobiście bardzo podoba Nie chcesz jakoś schować tego korka wlewu gazu ? Bezawaryjnej > jazdy życzę Myślałem o tym, ale: 1) nie wstydzę się tego żę auto śmiga na LPG - a głupie teksty typu "Coupe w gazie" czy "Pininfarina na gaz" mam w nosie 2) ciągle chodzi mi po głowie v6 i tak będzie to zrobione tip-top 3) dodatkowe koszty, które muszę wrzucić w inne rzeczy - np. zakup kół na lato
  9. Mimo wszystko im więcej mocy tym lepiej Po mojej głowie już chodzi plan, aby w przyszłym roku wymienić go na v6 z ostatnich lat produkcji 2002-2004. Natomiast będzie to zależało tylko od $$$ Powodzenia i koniecznie się "pochwal"
  10. > Jak ten silnik to EW10J4 to polecam z doświadczenia bo mieliśmy okazję w warsztacie modyfikować 2 > takie jednostki i jeżeli chodzi o ich trwałość to jestem pod wrażeniem chociaż jakimś wielkim fanem aut francuskich nie jestem. Według VIN wychodzi XU10J4 - czyli prawdopodobnie wcześniejsza odmiana. Mam głęboką nadzieję że jest równie bezawaryjna jak EW
  11. > Fajna furka Wstaw jeszcze jakieś zdjęcia Z chęcią zobacze jak w środku wygląda Dzięki ! Zdjęć środka nie mam - jeszcze nie zostało dobrze wyczyszczone - czekam na wiosnę Poniżej wszystko co mam ze zdjęć - też czekam na wiosnę
  12. > Który z silników w 406 coupe sprawia najmniej problemów? Nie ma znaczenia rodzaj paliwa no i za stary jestem na wyścigi Także najlepszy dla mnie jest ekonomiczny-mało awaryjny Mogę powiedzieć na temat mojego 2,0 16v - jedzie, pali od dotyku i w sumie dysponuje pewną dynamiką (pojęcie subiektywne). Nie traktuje tego autka jako wyścigówki, tylko autko, na które lubię patrzeć, wsiadać i prowadzić. Mam przejechane ponad 220tkm i silnik dalej pracuje na pełnym syntetyku. Pomimo zamontowanej instalacji gazowej nie ma potrzeby robienia dolewek od wymiany do wymiany. Spalanie pewnie minimalnie mniejsze niż 3,0 v6 - tylko ja mam automat i póki co jeszcze go cisnę - mam go miesiąc, ale znam historię autka od poprzedniego właściciela (rok użytkowania). Szczegóły wydatków znajdziesz tutaj: MOTOSTAT Jakby coś pisz śmiało i szczerze, zachęcam do zakupu, bo autko pomimo swoich lat wygląda sympatycznie.
  13. listoor odpowiedział conra na temat - Motokącik
    > Bo francuzy sa miekkie mniej tluka,jedni lubia twarde auta w nich halas zawsze bedzie bardziej sie > przenosil a inni miekkie . No i druga sprawa laguna to juz nie kompakt a wyzsz polka troche > to musi byc ciszej Nie do końca prawda że są miekkie, a przynajmniej nie wszystkie Miałem Lagunę IphII którą śmigałem 3,5roku... faktycznie było miękko. Teraz jeżdżę 406coupe i jest nisko i w miarę sztywno. Tak wiem, model jest specyficzny, ale jakby nie patrzeć francuski.
  14. listoor odpowiedział listoor na temat - Francowate
    > bmw sprzedane, w poniedziałek zaczynam jeździć pedałem Czyli mini spot to tylko kwestia czasu... Swoją drogą dziś w Arkadii jest spocik Peugeot'a - jadę popytać co, gdzie i jak, bo moje auto do ideałów nie należy, ale wszystko kwestią czasu
  15. listoor odpowiedział listoor na temat - Francowate
    > ładny, tylko trochę słaby, cóż musisz ćwiczyć cierpliwość. > Podobno przejście na buddyzm pomaga Nie stać mnie na serwisowanie v6 A do normalnej jazdy wystarczy
  16. listoor odpowiedział listoor na temat - Francowate
    > A jaki przebieg ma Twoje nowe autko? Zaskoczyłeś mnie tym, że w Lagunie jest głośniej niż w pugu. Laguna IphII ma 228tkm - z czego moich jest ponad 60tkm. 406c ma obecnie 218 - czyli przebieg porównywalny. Cały fenomen polega na tym, że w Lagunie przy 100km/h jest 3000obrotów - jest to wina krótkiej skrzyni. Przy ~130 jest to prawie 4000 obrotów. W Pugu przy 100km/h mam 2200obrotów, przy 130 są to okolice 3000. I odczucie prędkości jest właśnie takie, że jadąc Pugiem właśnie 130km/h czuję się tak jak Laguną przy 100 km/h.
  17. listoor odpowiedział listoor na temat - Francowate
    > Piękny wóz, do dzisiaj mi się bardzo podoba. Nowszy model 407 coupe wygląda przy nim, jakby był > projektowany przez pijaka. Gratuluję i życzę bezawaryjnej jazdy. Ma listę wad, które będę sukcesywnie usuwał, ale czego się spodziewać po 15 letnim samochodzie za kilka tys zł ? Jestem bardzo bardzo zadowolony z tego jak się nim jeździ. Nie jest to demon prędkości, ale znów - czego się spodziewać przy 2,0 i automacie Natomiast porównując z moją Laguną, jest znacznie znacznie ciszej podczas jazdy - tylko trzeba uważać na krawężniki, bo jest znacznie niżej z przodu i na wysokości progów.
  18. listoor odpowiedział listoor na temat - Francowate
    Od piątku jestem szczęśliwym (i mam nadzieję że tak zostanie) posiadaczem fajnego coupe. 406tka urodziła się w 1998 i została zasilona motorkiem o pojemności 2,0. Została sprzężona z automatyczną skrzynią biegów, która sprawuje się bardzo przyjemnie i daje olbrzymi komfort jazdy na co dzień w korkach. Mam nadzieję że dojdzie w najbliższym czasie do spota
  19. listoor odpowiedział listoor na temat - Francowate
    > dobrze, że nie brudno i włochy > > Jak się zdecydujesz to daj znać
  20. listoor odpowiedział listoor na temat - Francowate
    > jak dogram transakcję do końca to chętnie. > a ja czasem bywam w Toruńsku, tylko zazwyczaj nieswoim autem. > że tak napiszę, będziemy w gniazdku Spoko... jako rasowy słoik Toruń jest tylko weekendowo od czasu do czasu. na codzień Wola / Ochota Jak się zdecydujesz to daj znać
  21. listoor odpowiedział listoor na temat - Francowate
    > Niee, to tylko taki przytyk. ASB to fajna rzecz i jeśli odpowiednio serwisowana, to cholernie > trwała. Ma tylko tę wadę, że przyzwyczaja do wygody i ... kolejnego auta też będziesz szukał z > automatem. A to wiem doskonale Szybko się przyzwyczajam do automatu - gorzej w drugą stronę, kiedy odpalam auto będące na biegu trzymając hamulec Automat chodzi płynnie, 8.500 km temu skrzynia przeszła serwis filtrowo olejowy (olej przepracowany) i po 2 miesiącach dokładnie to samo.
  22. listoor odpowiedział listoor na temat - Francowate
    > mi się właśnie 2.2 trafiło z pewnych rąk Może jakiś mini spocik ? Będę dopiero ogarniał to autko, a że bywam w Nowodworach to mogę podskoczyć do Legionowa Co ty na to ?
  23. listoor odpowiedział listoor na temat - Francowate
    > Za wygodę zapłacisz kartą MasterCard... Mam 2, więc dam radę Sądzisz że będzie aż tak problemowy ? Poprzedni właściciel, kupił go rok temu i do tej pory jeździł bez problemu. Może to dlatego, że zrobił 8.500 km
  24. listoor odpowiedział listoor na temat - Francowate
    > w 407 wersja 170 konna po weekendzie pokazała mi 7.6l > średnie spalanie na dystansie ponad 10k km komputer pokazuje 8.4 50% trasa, 50% bardzo krótkie > odcinki w mieście, gdzie auto się nawet nie nagrzewa. Dzięki za informację. Trafiła mi się 2,0 z pewnych rąk, więc może 2,2 będzie następnym razem
  25. listoor odpowiedział listoor na temat - Francowate
    > ino tragedia, ta skrzynia jest tak wolna ze nawet v6 jest przy niej mulowate Jechałem parę kilometrów. Fakt, że w porównaniu do 2,0 bez automatu przyspieszenie 0-100 jest ponad 2sec wolniejsze. Ale szczerze... do toczenia się i jazdy "przepisowej" wystarczy

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.