Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

listoor

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez listoor

  1. listoor odpowiedział listoor na temat - Francowate
    > 406 v6 chcialbym sobie kupic, narazie stanelo na 167km w xsarze > Czesci leza na polce nie ma tragedii cenowej, dostepnosc tez spoko, polecam model po 2000 roku, > wtedy mniej wiecej przeszli na nowszy motor z 6scioma indywidualnymi cewkami > 406 v6 chcialbym sobie kupic, narazie stanelo na 167km w xsarze > Czesci leza na polce nie ma tragedii cenowej, dostepnosc tez spoko, polecam model po 2000 roku, > wtedy mniej wiecej przeszli na nowszy motor z 6scioma indywidualnymi cewkami Decyzja podjęta... kupuję mieszankę wybuchową: 1) francuski 2) automat 3) gaz I pojemność ta mniejsza, 2,0 16v z 1998r. Z pewnych rąk itd Zakup w piątek / sobotę Więc prędzej czy później uśmiechnę się o małe co nie co Pozdrawiam, Grzesiek
  2. listoor odpowiedział listoor na temat - Francowate
    > Miałem i nie polecam. Strasznie paliwożerny silnik, przynajmniej mój egzemplarz. OK - drugi głos. Paliwożerny tzn ???
  3. listoor odpowiedział listoor na temat - Francowate
    > nie nie nie 16v hdi z tamtych czasow bedzie utrapieniem, brak mozliwosci wyciagniecia > wtryskiwaczy, odkrecenia swiec itd. to chleb powszedni... > Poza tym do jasnej ciasnej, 406 ma jeden jedyny sensowny silnik 3.0 v6 A to wiem... I właśnie chcę dojść do takiego wniosku, że bez v6 to się nie uda. Z doświadczenia - 406 coupe z v6 to wg Ciebie przyjemne autko i czy pomożesz w przyszłości z częściami eks ?
  4. Cześć ! Powoli przymierzam się do zmiany autka na coś bardziej sportowego Zawsze podobało mi się 406 coupe, a że mam dostęp do ropy, chętnie rozważam ten samochodzik w wersji 2,2hdi. Wiem, że 2,0hdi w Peugeotach i Cytrynach latały na taksówkach i dzielnie sobie radziły. A jak to wygląda z tą odmianą ? W serii ma 136KM. Będę planował modyfikację na ~150-160KM jako bezpieczną granicę. Prośba o informację, kto ma, miał lub słyszał coś na ten temat Pozdrawiam.
  5. listoor odpowiedział kozi39 na temat - Francowate
    > Hej > A jak się ma spalanie motora 1.6 do 1.8? > Pamiętam że brat miał Lagune 1.8 ale z 96 i ona mu kopciła zimą nawet 13 lpg > Dzwoniłem o tą : > http://otomoto.pl/renault-laguna-C27120335.html > wydaje się z rozmowy w porządku Spalanie - od zawsze temat rzeka Wszystko zależy od tego gdzie i jak Dla przykładu: Moja Laguna paliła w Toruniu dokładnie 8,5 l paliwa jeżdżąc głównie po mieście. Taka średnia wychodziła mi z ~7000km. Później wrzuciłem gaz i średnia w mieście wychodziła mi ok 10 litrów - dalej mowa o Toruniu. W trasie spokojnie można zejść poniżej 8litrów (mega spokojna jazda), natomiast jeśli jeździ się ok to 9 litrów będzie spoko. W Warszawie jeżdżąc w godzinach szczytu, spalanie wychodzi ok 14 litrów. Teraz praktycznie nie używam samochodu do dojazdów do pracy, a tylko po zakupy i ewentualnie skoczyć gdzieś dalej, więc przy takiej jeździe spalanie wychodzi ok 11l/100km. Z prawie 40.000km na gazie średnie spalanie mam 10,02l/100km więc nie jest to raczej dużo, biorąc pod uwagę masę auta. Idę o zakład, że 1,6 spali podobnie lub nawet więcej Ogłoszenie: Wygląda ok, tyle tylko że na pewno ma wymienione lub wypolerowane. Lampy w Lagunie dość szybko tracą swoją powłokę i po prostu wyglądają jakby ciągle były brudne Tutaj tego nie widać, więc takie są moje podejrzenia. Dla porównania wygląda to tak: LINK Także jeśli przyzna się do tego, że coś było z lampami zrobione, to nie skłamie. Gość nie wygląda na handlarza, bardziej na rolnika - po wrzuceniu telefonu do google wyskoczyło dużo wpisów dotyczących prosiąt Ogólnie jak nie masz daleko, podjedź. Jeśli masz daleko, poszukaj czegoś w promieniu 100km, abyś nie robił całodziennej wyprawy w razie czego Życzę powodzenia GL.
  6. listoor odpowiedział kozi39 na temat - Francowate
    > witam ponownie, jako ze lagune 2 sobie odpuscilem zacząłem szukać jedynki po fl. jakie sa wasze > opinie na temat tego auta z tym motorem? na co zwrócić uwage przy ogledzinach? Mam i ogólnie polecam. Moim zdaniem dobry stosunek cena / jakość. osobiście przytrafiła mi się smutna "nieudana naprawa" silnika i w konsekwencji jego wymiana. Zrobiłem 50tys km. Koszty ogólne wrzuciłem w tym temacie: LINK AK I nie pchaj się w 1,6 Auto jest ciężki i 1,8 to na prawdę minimum. Jak masz jakieś pytania, śmiało pytaj.
  7. W nawiązaniu do wątku na Motokąciku LINK postanowiłem podliczyć moje wydarki na samochód, które musiałem ponieść. Być może dla osoby która będzie szukała czegoś dla siebie i będzie rozpatrywała Lagunę I Ph II w benzynie z LPG będzie to cenna informacja. A może Wy macie swoje zestawienia, które prowadzicie dla swoich "drogich" francuskich samochodów? Poniżej szczegóły Auto jest u mnie od września 2009, czyli lekko ponad 3 lata. Przez ten czas zrobiłem ~50.000 km (dokładnie 49.560). Notowałem wszystkie wydatki, ale po drodze miałem duże nakłady - nieudany serwis silnika za 1750,00 i w następstwie wymiana wszystkiego za 3900zł Dodatkowo aby jeździć tanio zamontowałem instalację gazową za 2100zł. Wydatki: Zakup: 10.000 zł Wydatki na paliwo i gaz: 15.957 zł Wydatki na eksploatację i powyższe nakłady: 16.093 zł Przyjęta cena dla sprzedaży w celu policzenia utraty wartości: 5.000zł. Koszt przejechanego kilometra bez utraty wartości: 0,6475zł Koszt przejechanego kilometra z utratą wartości: 0,7485 zł Pozdrawiam, Grzesiek !
  8. listoor odpowiedział maro_t na temat - Motokącik
    To może kilka informacji o starym - już 14 letnim wytworze francuskiej motoryzacji - Renault Laguna I ph II 1,8 16v z I.1999. Auto jest u mnie od września 2009, czyli lekko ponad 3 lata. Przez ten czas zrobiłem ~50.000 km (dokładnie 49.560). Notowałem wszystkie wydatki i wyszło podobnie do Was, tylko po drodze miałem duże nakłady - nieudany serwis silnika za 1750,00 i w następstwie wymiana wszystkiego za 3900zł Dodatkowo aby jeździć tanio zamontowałem instalację gazową za 2100zł. Wydatki: Zakup: 10.000 zł Wydatki na paliwo i gaz: 15.957 zł Wydatki na eksploatację i powyższe nakłady: 16.093 zł Przyjęta cena dla sprzedaży w celu policzenia utraty wartości: 5.000zł. Koszt przejechanego kilometra bez utraty wartości: 0,6475zł Koszt przejechanego kilometra z utratą wartości: 0,7485 zł
  9. Cześć! Za jakiś czas - może lato, może jesień planuję zmienić autko. Do tej pory jeździłem samochodami wybieranymi z rozsądku lub po prostu tym co wpadło w dobrym stanie (rodzina/znajomi). Natomiast chciał bym, aby następne autko dawało trochę funu z jazdy. Myślałem o Mondeo St220, o jakimś CLK 320 czy e46 325/330 ale ostatnio pomyślałem o czymś mniejszym (95% czasu jeżdżę z postym fotelem pasażera) i stąd pomysł o Audi TT 1,8t. Auto od zawsze mi się podobało, wiem że jest na płycie A3, ma quattro które też mnie przekonuje. Silnik 1,8t podatny na wzrosty mocy, jest dużo części na rynku więc ich cena powinna być przystępna. W ostateczności silnik się gazuje jak 4cyl, więc cena instalacji nie zabija... Czy to auto ma jakieś wady ? Dzięki za sprowadzenie na ziemie Pozdrawiam, GL
  10. > Kup nowe lampy. Takie polerowanie to w większości przypadków daremna robota, a efekt żaden. Popieram. Robiłem cykliczne polerowanie co 4-6 miesięcy - niestety bez lakieru, dlatego efekt wracał szybko. Kupiłem zamienniki, założyłem i teraz czuję że widzę Różnice poniżej:

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.