Zawartość dodana przez listoor
-
Bravo 1,9 8v z dość dużym przebiegiem - opinie
> No to kto mi uwierzy, że moje Bravo z marca 2007 (1.9 120 KM) ma całe 75.000 km przebiegu . Od > listopada 2013 r. zrobiłem 1500 km. To może będziesz myślał o sprzedaży ?
-
Bravo 1,9 8v z dość dużym przebiegiem - opinie
Dzięki ! Mam budżet do ~30000 brutto, ale chętnie kupię na fvat 23%. Jestem w stanie znaleźć coś takiego z przebiegiem do 120.000km - tzn 1,9 mjet. 2.0 mjet to jednak nie mój budżet, chociaż pewnie można go @ na 200KM
-
Bravo 1,9 8v z dość dużym przebiegiem - opinie
Cześć! Przymierzałem się do sprzedania swojego s60 i w kręgu aut które rozważam na jego następcę mam Bravo. I tak się składa, że koleżanka sprzedaje Bravo 1,9 8v 120KM - wersja Emotion. Auto ma od nowości (2007r), przebieg 245tkm. Chce za niego 18.000, ale pewnie z 1000 jeszcze zrzuci. I teraz pytania: 1) Czy 245tkm to duży przebieg ? 2) czy przy takim przebiegu jest jeszcze szansa na chip i w miarę pewną jazdę po nim ? Przyzwyczaiłem się do moich 200KM i jakoś sama myśl na połowę obecnej mocy mnie smuci 3) czy są jakieś VIN decodery, abym mógł rozszyfrować wyposażenie ? Czy jest sens pakowania się w to auto i jazdy 2-3 lata - 60-80tkm ? Wiem, że większość aut sprowadzonych z DE / IT ma duże przebiegi, ale tutaj pls o Waszą opinię. Z góry dzięki za chęć pomocy PS. Ile trzeba by było położyć $ za dobre 2.0 mjet ? GL
-
Vectra C / Signum - automat
> U mnie minęło właśnie 5 lat jak pomykam z taką skrzynią, przejechałem w tym czasie 75 kkm i jest > OK. > 1-2 litry/100 km > Wiem że podkręcają spokojnie do 180KM Dzięki za info. Swoją drogą mało jeździsz - 15tyś rocznie 180KM to już jest to, z czego byłbym zadowolony
-
Vectra C / Signum - automat
Dzięki ! Linki były przypadkowe Kurcze - gdybyś sprzedawał i zamiast kombi miał Hatch'a to byśmy rozmawiali, a tak... Ostatnio spalanie na odcinku Wola-Mokotów mam na poziomie 20-23 litrów (na szczęście LPG). Ale po 170km jazdy mam pusty zbiornik
-
Vectra C / Signum - automat
Witajcie, Z racji tego, że moje VOLVO doprowadza mnie do szewskiej pasji swoimi problemami, będę chciał go sprzedać za koszt serwisu + gaz + dobra whisky Od zawsze podobała mi się Vectra C / Signum. Robię głównie trasy, wychodzi ok 25.000 rocznie. Auto na jakieś 3 lata. Pokochałem automaty, więc na nich się skupiam. Moc też się przydaje. Biorąc wszystko do kupy skłaniam się do wersji 1,9 cdti + automat. Przykładowe auta: Vectra SIGNUM Pierwsze jakie rzucają się w oczy. Natomiast pytanie do Was: 1) czy ta skrzynia jest ok ? 2) jak mocno wzrasta spalania manual / automat ? 3) Ile momentu jest w stanie przeżyć skrzynia przy ewentualnym "chipie". Budżet nie jest określony, ale raczej wpadałby na poziom 20-25 kPLN. Oczywiście przed ewentualnym zakupem auto pojedzie do mechanika na testy + VIN test w ASO. Pozdrawiam, Grzesiek
-
Volvo S40 2,5T do oceny...
Bardzo przyjemna wersja Mój kumpel ma od roku dokładnie taką, tylko automat. Tutaj, przy ręcznej skrzyni jesteś w stanie wykorzystać moc silnika, a dodatkowo go wzmocnić takim momentem który nie zabije skrzyni. Co do wielkości - mam 175cm i w s40 czuję się jakbym siedział w VW Polo... Pytałeś o bagażnik - jest. Tylko tyle można o nim napisać. Aby weszła butla mieszcząca ~44l gazu, musi być trochę podniesiona dykta. Otwór bagażnika jest dość ciasny, a sam bagażnik jest po prostu za mały - chyba że jeździsz tylko w 2 osoby to można wykorzystać kanapę. Spalanie - kumplowi z automatem spala: 1) miasto Toruń - 14 l/100km 2) trasa - 11 l/100km Ale on ma dość ciężką nogę. Moje większe, cięższe s60 ze starszym silnikiem spala w mieście (Warszawa) 15-17 l/100km. Na trasie ok 11 l/100 km ale jeżdżę spokojnie. *Wszystkie wartości spalania podane dla gazu Podsumowując - przymierz się do s40 w Twojej okolicy - czy pasuje Ci wnętrze (mi nie) i pojemność bagażnika A potem śmigaj po t5 i chipuj na 250-260 koników i ciesz się niepozornym autem dla dziadka PS. Na Twoim miejscu poszukałbym właśnie Mondeo IV 2,5t Po s60 planuję przesiąść się właśnie na MKIV lub Camry v6.
-
Fajne auto >200KM
> Droga wpadka wyszła. > No to będzie 2 lata spokój mam taką nadzieję, bo chcę nim pojeździć 2,5 roku aby się zamortyzował jako środek trwały > A dlaczego dopiero w lutym? Tzw ciężko zasłużony urlop związany ze zmianą roboty
-
Fajne auto >200KM
> ulala... > No to nieciekawie dość wyszło. > No ale jak wpakowałeś tyle złota to teraz pewnie pojeździsz dłużej? Michał - ten samochód to moją największa wpadka 2013 ale tak - teraz mam zamiar zrobić nim wiele tysięcy km bez problemu, bo ma wszystko powymieniane - zawias, hamulce kompletne przód tył, automat, silnik poskładany od nowa, świece i tak mógłbym wymieniać w nieskończoność BTW - Natomiast w lutym muszę się z Tobą spotkać i pogadać
-
Fajne auto >200KM
> ? > poka jaki kącikowicz i o co chodzi Jeśli już zostałem wywołany do tablicy to wcisnę 2 słowa od siebie Po wizycie u Zibiego wyszło na hamowni ~175KM. I tego samego wieczoru zaczęły się problemy z wpieprzaniem płynu chłodniczego - co wiązało się z tym, że poszła uszczelka pod głowicą (robiona wcześniej przez "kowala" bez planowania głowicy). Auto trafiło najpierw do niekumatego mechanika, który przez ponad 3 tygodnie nie zrobił nic. W tym tygodniu zostało odebrane od człowieka który robi bardzo dokładnie, lecz długo. Zrobił mi wszystkie rzeczy, które były do zrobienia, ponaprawiał po kowalu różne rzeczy (czekam jeszcze na uszczelniacz do ASB). Natomiast wracając do tematu mocy. Miałem nieszczelności na dolocie, sparciałe węże do turbo itd - stąd problem z nietrzymaniem mocy. Teraz odczuję różnicę. Za wszystkie serwisy zapłaciłem 9.000 pln, ale kupiłem auto "okazyjnie" i bardzo ale to bardzo zmęczone. Na całe szczęście był już regenerowany automat, wiec z nim mam spokój. Do tej pory przejechałem (od czerwca) UWAGA: 6000km , a auto stało prawie 3 miesiące w różnych serwisach Budżet widzę masz zacny, więc jesteś w stanie znaleźć dobry egzemplarz - za co trzymam kciuki Natomiast wiem, że teraz szukałbym s60, ale d5 - w najmocniejszej wersji. Niestety tankowanie auta, które w warunkach miejskich spala ~17l lpg / 100km, a do butli wchodzi ok 44litrów, jest upierdliwe. Pisałeś gdzieś, że do pracy śmigasz autostradą - jadąc na tempomacie 150-1600 km/h spali Ci ok 14 litrów, więc co 300 km będziesz tankował... Trochę słabo moim zdaniem. Powodzenia Ps. jeśli wyszło chaotycznie, to sorki - ale leżę skacowany EDIT: Weź też pod uwagę bardzo mały bagażnik !!! jak jedziesz na tydzień w 2 osoby, to już jest słabo z zapakowaniem się, bo siedzi tam dojazdówka i mały koszyk z gadżetami. To najmniejszy bagażnik jaki do tej pory miałem
-
e39 opinie .
> Niektórych taka suma może szokować ale żeby mieć dokładny pogląd na sprawę trzeba przede wszystkim > zwrócić uwagę na przebieg w jakim te 12kPLN (...) Ja to dokładnie rozumiem i uważam ze są to niewielkie nakłady jak na tego typu samochód. Dla porównania mój s60 zrobiło 7000km, ale traktuje to jako bardzo wkurzający, nie do końca przewidziany wkład początkowy. Chciałem sprzedać stucla "tracąc" większość kasy, ale jesli teraz bedzie z autem wszystko ok, to bedzie ono w środowy trwałych firmy i sprzedam za 2,5 roku po amortyzacji. Trzajcie kciuki aby wszystko było ok A Tobie życzę dalszej bezproblemowej jazdy autem które zawsze mi sie podobało
-
e39 opinie .
> Hehehe czym? Ze kolega Coliber wydal 12kpln(przynajmniej) na stare auto, ktore i tak dalej bedzie sie psulo i nigdy nie osiagnie statusu klasyk czy czegos podobnego? Ja wydałem 9 koła w pół roku na doprowadzenie mojej s60 do stanu normalności. Tak to czasem bywa, jak kupuje się strucla :/
-
S60 2.5T
> Mój jest z polskiego salonu z 2004 rok modelowy 2005, silnik B5452T2, czyli 210 KM z fabryki, zrobiony na około 250 KM i 390 Nm, 5biegowy automat z manualną sekwencją i tu też przyśpieszone działanie wirusem, wersja MOMENTUM, Cześć ! Również śmigam S60 w automacie tylko 2,4t 200KM. Cały silnik teraz sprawdziłem, wymieniłem uszczelką pod głowicą, dostanie wszystkie nowe płyny itd, ale muszę przekazać mechanikowi aby przepustnicę sprawdził - dzięki ! Natomiast mam pytanie dotyczące wirusa Robiłeś to gdzieś w Wawie, czy już taką kupiłeś ? Jeśli robiłeś, to jakiego tunera wybrałeś ? Pozdrawiam! GL
-
Croma z automatem
Wiem że ten silnik siedzi również w Viki C. Wersja VC po lifcie jest w moim kręgu zainteresowania (obok Laguny III 2.0 dci). Czy zakładając powyższy pakiet "startowy" również tam zyskuję spokój ducha ?
-
[KzAK] Diesel ~130KM od 2005r do ~25.000 PLN
Dzięki wszystkim za opinie Potwierdziliście, że warto poruszać się w obrębie mojej pierwszej czwórki Zatem gdy Volvo się sprzeda, będę poszukiwał. Dzięki serdeczne !
-
[KzAK] Diesel ~130KM od 2005r do ~25.000 PLN
> Jest na rynku wiele niebitych egzemplarzy. Nie orientuje sie w cenach, ale chyba rocznik 2006/2007 powinien wpasc w tej kwocie. Tylko nie bierz nic sprowadzanego. Gdyby moj brat sprzedawal (ale nie sprzedaje) to bym polecil ten egzemplarz. Dzięki Powiedz mi tylko jak z głośnością w środku do ok 140 km/h ?
-
[KzAK] Diesel ~130KM od 2005r do ~25.000 PLN
Dzięki Myślisz że do 25.000 brutto jestem w stanie znaleźć dobry egzemplarz ? EDIT: Sam sobie odpowiedziałem na pytanie Automat oraz VAT Epica z VAT Na pewno spojrzę na nią przychylnym okiem
-
[KzAK] Diesel ~130KM od 2005r do ~25.000 PLN
Dlatego jest ona na pierwszym miejscu u mnie Polowałem zęby na ten egzemplarz, ale odjechał. Poza tym najpierw muszę sprzedać Volvo Laguna Allegro
-
[KzAK] Diesel ~130KM od 2005r do ~25.000 PLN
Jakbyś był w Bydgoszczy i chciał przejechać się Bravo, to się odezwij na priv, zorganizuje się jakoiegoś spota Dzięki za info - mój kuzyn w Toruniu ma Crome, jego ojciec Bravo, więc się przejadę jednym i drugim. Jeśli mi podpasuje, to na pewno przyjadę i pogadamy Myślisz za 25.000 pln da się znaleźć fajnego sporta ?
-
[KzAK] Diesel ~130KM od 2005r do ~25.000 PLN
> Szukac Epici z tych wymienionych bedzie najlepsza. Choc duzy minus pewnie nie bedzie automatu chyba, ze z zagranicy. Coś więcej na ten temat ? Dobry silnik, jak z serwisem ? Może kolega Ryb określi koszty ?
-
[KzAK] Diesel ~130KM od 2005r do ~25.000 PLN
> V50 2,0 D 136KM 320Nm Mój przyjaciel ma s40 2,5t - jakoś nie podoba mi się to plastikowe wnętrze i konsola I wydaje mi się ciasne w środku Poza tym mam Volvo uraz Ale dzięki
-
[KzAK] Diesel ~130KM od 2005r do ~25.000 PLN
Witajcie, Powoli dojrzewam do decyzji o sprzedaży mojego Volvo (BMW już poszło) i kupnie czegoś nowego. Niestety Volvo przyzwyczaiło mnie do posiadania odpowiedniej mocy i będę szukał czegoś słabszego, ale chciałbym aby nie był to muł na trasie (główny przebieg). Założenia: 1) 5 osobowy - hatchback/liftback lub kombi 2) Diesel o mocy powyżej 130KM 3) Rocznik od 2005 w górę 4) Dobra widoczność do przodu - preferowane ksenony 5) Klimatyzacja automatyczna 6) Skrzynia – pokochałem automaty i ku takiej skrzyni bym się skłaniał, ale 6 biegowe manuale też rozważam 7) Trwałość i niezbyt droga obsługa przez ~50.000 km (2lata). 8) Cisza w kabinie – jestem spaczony po 406 coupe które było najcichszym samochodem jaki do tej pory miałem, szukam czegoś co da mi ten komfort 9) Budżet do 25.000 PLN brutto Po przewertowaniu allegro wyskoczyły mi bardziej lub mniej trafne auta, które uporządkowałem wg mojego widzi mi się 1) Renault Laguna II ph II 1,9 dci 130KM lub 2.0 dci 150KM z naciskiem na ten drugi (łańcuch rozrządu) – Ph II jest pozbawiony wad, a dzięki niesławie Ph I można go kupić w dobrej cenie. Wybór Kombi i liftbacków jest 2) Oper Vectra C / Signum po lifcie 1,9 ctdi 150KM – największa podaż na allegro. Silnik Fiata, duża przestrzeń, popularność 3) Fiaty – Bravo i Croma – 1,9 jtd 150KM – silnik uznany, z częściami nie powinno być problemu. Nie miałem okazji jechać, ale niedługo przejadę się Cromą więc będę miał swoje zdanie na ten temat 4) Chevrolet Epica – 2,0 diesel – auto chwalone na kąciku, jednak nie wiem czy jestem w stanie dostać dobry egzemplarz w tym budżecie. 5) Peugeot 407 - 2,0hdi – dużo elektroniki, w 406coupe czułem się fantastycznie ze względu na to że była cicha w środku. Jednak mam obawy co do tego auta i dlatego jest na końcu. Dlaczego chcę zmienić s60: 1) Spalanie: w mieście nie ma problemu aby osiągnąć 18 litrów LPG/100. W trasie mieszczę się w 13. W związku z tym tankownie mam co ok. 300km w trasie i to mnie trochę męczy. Zakładając gazik wiedziałem na co się pisze – jest to mój 8 czy 9 samochód w gazie 2) Kosztowność: od momentu zakupu w samochód włożyłem ponad 12 tysięcy złotych (licząc gaz). Część kosztów jest następstwem taniego zakupu i mordowania auta przez poprzedniego właściciela. Mam już dość wkładania kasy w auto. 3) Większy bagażnik: teraz włożę 2 walizki i jest stres gdzie upychać resztę. W porównaniu do Laguny I ph II którą miałem 3,5 roku, po prostu brakuje mi przestrzeni. 4) Ma już 10 lat Mam świadomość że w dieslu mogą paść : wtryski (regeneracja), 2mas (dlatego rozważam automat), turbina (będę starał się to sprawdzić w ASO). I to tyle. Teraz proszę o głosy co i dlaczego. Jeśli nie uwzględniłem jakiejś marki / modelu, chętnie dowiem się o nim więcej.
-
Mondeo, 406 i Laguna do oceny
> Czy ten piękny samochód P406 Coupe 2.0 auto. ma od 0-100 - 11,7sek? Niestety tak pięknie nie jest - mój miał katalogowo 13,7sek, ale LPG i wiek weszły mu na kark, więc przyspieszał ok 14,5 - 14,7sek. Dla porównania moja s60 ma 7,7sec (też automat) i daje dużo radości GL
-
Mondeo, 406 i Laguna do oceny
Miałem 406 (co prawda 2.0 16v i coupe) i Lagunę (hatchback 1.8 16v). Pod względem wymiarów się nie wypowiem, ale o jakości wykonania mogę powiedzieć 2 słowa. Laguna miała pewny przebieg 223 tkm jak ją oddawałem. W moich rękach była od 170tkm. W aucie rewelacyjnie spisywał się gaz - sekwencja za 2000zł daje radę. Średnie moje spalanie przy 1.8 16v kształtowało się na poziomie 9,97 l/100 km z dystansu ponad 40.000km. Trasa spokojnie schodziłem do 8,5l/100km, miasto więcej - 12-13 l/100km. 1.6 16v spali więcej - to ciężkie auto, więc przemyśl tą kwestię. W Lagunie było głośno - silnik przy prędkości 100 km/h miał prawie 3000 obrotów - czyli sporo. To generowało hałas silnika. Wyposażenie miałem podstawowe - 4poduchy, cz,elektryka szyb i lusterek, wspomaganie i klima manual. Jest to podstawowa wersja O samochód dbałem, jednak kilka ładnych złotych w niego włożyłem. 406 coupe - auto z 2.0 16v i automatem paliło więcej, ale też jeździłem nim znacznie szybciej. Średnie spalanie z 7000km wyszło 11,18l/100km. A trasy te same, tylko tyle że zachęcało do szybszej jazdy. Wnętrze - deska, kierownica itd wydawało mi się bardziej przyjazne. Było znacznie ciszej - ale może to kwestia kształtów coupe. przy 130 km/h było na tyle cicho, że można było rozmawiać szeptem. Jeśli miałbym wybierać, wziąłbym 406tke, chociaż Lagunę bardzo mile wspominam i w dalszym ciągu jest na pokładzie - jeździ nią ojciec. Pozdrawiam, GL
-
volvo s40 2.5T awd od 2005
Mój przyjaciel ma właśnie z 2005 tylko bez AWD. Przejechał nim ok 20000km przez rok. Do tej pory nie miał z nim jakichkolwiek problemów, a auto ma ponad 200tkm. Dla mnie w środku jest mało miejsca i tak bardziej plastikowo. Wiadomo że każdy swoje chwali, ale osobiście polecił bym Ci model większy, również z tym silnikiem Jest bardziej obszerny w środku, ale ma większe wymiary zewnętrze. Pozdrawiam, GL