Skocz do zawartości

Opinie nt. Mazda 323f diesel


electrofinger

Rekomendowane odpowiedzi

Też biorę pod uwagę zakup takiej Madzi jak do tej pory wiem żę do czasu lifta w 2002r silnik 2.0 diesel miał 86KM a po lifcie 2.0 CDTI 101KM.Jest to chyba bardzo wytrzymałe auto Kolega użytkuje model poprzedni z 95r i nakręcił już 300tyś. ale to w beni 1.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten starszy diesel Mazdy zapewne bedzie trwalszy,

co do 323 F-ki to słyszy sie o nich w samych superlatywach

choc silniki benzynowe moga brac olej

a diesel mysle ze bedzie chodzil i chodzil

z tym nowszym dieslem ciesko mi jest cos powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo fajne auto, sprowadziłem je dla siebie z Holandii 2001 rocznik, 190k km, mimo ze ma dożo przejechane to auto nie wygląda na wysłużone, spalanie - miasto korki (Gdańsk ma fajne rozwiązane drogi 6km ostatnio robiłem w 75 minut angryfire.gif ) 6,5, na trasie Amsterdam - Gdańsk 4,7 litra przy prędkości nonstop 120 km/h. Auto polecam bo: jest niezawodne przy niewielkim dbaniu o podstawowe czynności użytkowania jak wymiana filtrów i płynów, tu nic nie nawala w seryjnych modelach, np dla mnie ma bardzo fajną sylwetkę i jest pakowne, bagażnik mieści duży wózek dziecięcy i jest sporo jeszcze w nim miejsca. Wady: drogi rozrząd ale jak sie go zmieni na oryginalny (1200 zł) to mamy pewność przejechania 90k km, paski nieoryginalne nie kupuje sie do tego modelu bo sie zrywają!!! Kolejna wada to dość głośny diesel ale ropniaki tak maja i trzeba sie przyzwyczaić, wadą tez jest dla osób bardzo wysokich podniesiona tylna kanapa, na wybojach można zaliczyć w głowę, ale dla mikrusów to może być zaleta bo widoczność na przednią szybę mają rewelacyjną. Jeśli chodzi o części to obalę mit że japończyki są drogie w expluatacji. Są droższe ale rzadziej się wymienia natomiast trzeba trochę poszukać w sklepach internetowych albo na Allegro bo rodzime sklepy (nieinternetowe) mają narzuty nawet do 30-40% za te same części!!! Polecam model 323F po 2001 roku bo był I facelifting, auto jest ładniejsze od wcześniejszej wersji, brak mu kwiatków na tapicerce oraz przednie reflektory są ciekawiej zaprojektowanie, no i seryjne radio z CD zmienia wygład przełączników na cokpicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.