Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Mam problema

Featured Replies

Napisano

Kupilem nowy akumulatorek wstawielm wszystko piknie ladnie ale wczoraj kiedy moja serce.gif jechala zaczelo radyjko sie wylanczac wylaczylem je , patrze na kontrolki one ledwie co swieca powylanczalem nawiwy ogrzewanie szyby no i diody ( w klamkach mam) no ale po dodaniu gazu wszystko wrocilo do normy Co dziwne kontrolka od ladowania sie nie swiecila czyli ladowanie bylo i jest Zauwazylem ze kiedy mam wlaczone radyjka to przy odpaleniu sie wylancza Wczesniej tego nie bylo Po calonocnym postoju nie odpalilem juz tipka Co to moze byc Gdzie szukac prrzyczyny Alternator zrobiony w ubieglum roku Akumulator nowy no tylko po raptownym dodaniu gazu pasek piszczy troszki ale rzadko niewiem.gif

Napisano

> Kupilem nowy akumulatorek wstawielm wszystko piknie ladnie ale

> wczoraj kiedy moja jechala zaczelo radyjko sie wylanczac

> wylaczylem je , patrze na kontrolki one ledwie co swieca

> powylanczalem nawiwy ogrzewanie szyby no i diody ( w klamkach

> mam) no ale po dodaniu gazu wszystko wrocilo do normy Co dziwne

> kontrolka od ladowania sie nie swiecila czyli ladowanie bylo i

> jest Zauwazylem ze kiedy mam wlaczone radyjka to przy odpaleniu

> sie wylancza Wczesniej tego nie bylo Po calonocnym postoju nie

> odpalilem juz tipka Co to moze byc Gdzie szukac prrzyczyny

> Alternator zrobiony w ubieglum roku Akumulator nowy no tylko po

> raptownym dodaniu gazu pasek piszczy troszki ale rzadko

Zaczynam mieć podonie frown.gif

Jak gra dość głośno radyjko to przy odpalaniu autka zaczyna mi się wyłączać (mam cienkie kable zasilające - więc może to tego wina)

Casem jak odpalam rano aftko to pali mi się kontrolka ładowania, ale tak po przygazówce (jakieś 3,5-4 tyś.) kontrolka gaśnie.

Napisano

> Zaczynam mieć podonie

> Jak gra dość głośno radyjko to przy odpalaniu autka zaczyna mi się

> wyłączać (mam cienkie kable zasilające - więc może to tego wina)

> Casem jak odpalam rano aftko to pali mi się kontrolka ładowania, ale

> tak po przygazówce (jakieś 3,5-4 tyś.) kontrolka gaśnie.

w przypadku radia to u mnie też miałem tak że przy zgaszonym silniku jak dawałem mocno czadu to sie wyłączało

zmieniłem kable na grube podłączone prosto pod akumulator i jest git

Napisano
  • Autor

> w przypadku radia to u mnie też miałem tak że przy zgaszonym silniku

> jak dawałem mocno czadu to sie wyłączało

> zmieniłem kable na grube podłączone prosto pod akumulator i jest git

No tylo ze u mnie sie wylanczala przy odpalonym samochodzie stojacym na swiatlach No i kontrolki sie ledwie swiecily na desce rozdzielczej Normalnie az sie przestraszylem Jutro pojade ladowanie sprawdzic no i akumulator Wkoncu jeszcze mam prawie dwa latka gwarancji

Napisano

Na świeżo przychodzą mi dwie przyczyny do głowy

( o ile faktycznie wszystko z aku i alternatorem jest OK):

1. auto na gaźniku ma za niskie obroty - altek nie wyrabia bo za wolno się kręci... Ale to chyba powinna się kontrolka ładowania zapalić?

2. Zaśniedziałe styki - od klem na akumulatorze po wtyki w radiu. Ew. brak masy, np. z powodu rdzy.

Napisano
  • Autor

Sprawdzali ladowanie - BRAK

ale kontrolka sie nie pali wiec powiedziel Altek lub regulator napiecia

Powiedzialem ze altek robiony byl wiec stawiaja na regulator napiecia gdyz na wolnych obrotach ladowanie za male a na wysokich za duze !!! Dzis stawiam do mechanika Npisze pozniej co i jak i i ile jestem biedniejszy

Napisano
  • Autor

No i pudlo !! Alternator padniety !!! SZOK tuk.gif Normalnie myslalem ze padne w servisie Uzwojenie spalone , szczotki do wymianu Jak to mechanik powiedzial ze alternator nie wyrabial z ladowaniem akumulatora No i spalilo uzwojenie Podobno jak jest wlaczony nawie , swiatla tylnia szyba no i jeszcze radyjko to max A tutaj jeszcze wzmacniacz no i padl altek Powiedzial na zime dac se spokoj ze wzmacniaczem bo inaczej znoe spali A najlepsze to to ze wszystko mnie wynioslo 260 zl !!!!!!!! mad.gif

Napisano

> No i pudlo !! Alternator padniety !!! SZOK Normalnie myslalem ze

> padne w servisie Uzwojenie spalone , szczotki do wymianu Jak to

> mechanik powiedzial ze alternator nie wyrabial z ladowaniem

> akumulatora No i spalilo uzwojenie Podobno jak jest wlaczony

> nawie , swiatla tylnia szyba no i jeszcze radyjko to max A tutaj

> jeszcze wzmacniacz no i padl altek Powiedzial na zime dac se

> spokoj ze wzmacniaczem bo inaczej znoe spali A najlepsze to to

> ze wszystko mnie wynioslo 260 zl !!!!!!!!

No tak. Ja przerabiałem to rok temu na jesieni.

Padło mi uzwojenie, koszt był podobny...

Napisano
  • Autor

> No tak. Ja przerabiałem to rok temu na jesieni.

> Padło mi uzwojenie, koszt był podobny...

Rok temu tez to przerabialem tylko wtedy swiecila sie kontrolka ze brak ladowania A tu prosze po roku znow roku samo !!!

Napisano

Ja w poniedzialek wymienialem regulator. 2 raz w ciagu ok 2 tygodni. Jeszcze wczesniej (tez w tym czasie) wymienilem akternator caly, bo caly czas zarzyly diody od ladowania. Po 5 minutach jazdy ok. Nagle cos dziwnie jasno wszystko zaczęło swiecic. Srpawdzam ladowanie 18V. Drugim razem to calkowicie mi ladowanie siadlo, ze stalem 3 godziny. W poniedzialek podjechalem do elektryka, wymienil regulator, narazie jest ok. Nie wiem co o tym myslec, bo rozumiem ze w ciagu 6 miechow czy cos, ale 2 tygodnie? przejechane cos kolo 200km max

  • 2 tygodnie później...
Napisano

> No i pudlo !! Alternator padniety !!!

Niestety mialem to samo... Tylko ze ja zaplacilem ponad 300zl... Tak czy siak najlepsze bylo to ze uzywany alternator moza bylo kupic za 150zl tylko ze moj silnik i wszystko z nim dzialajace bylo jakims brazyliskim wynalazkiem i nic seryjnego nie pasowalo wink.gif

Pozdrawiam

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.