Skocz do zawartości

Awaryjne otwieranie maski


Hanys79

Rekomendowane odpowiedzi

Przytrafiła mi się dosyć nietypowa sytuacja.

Mianowicie kiedy chciałem dziś sprawdzić olej i pouzupełniać inne płyty urwała się linka cięgna od przedniej klapy (maski). Rozebrałem wszystko od środka (od kabiny) i okazuje się, że linka urwała się (a raczej spadła) od strony zamka. Przy pociąganiu od środka słychać jak się porusza przy zamku, jednak sam zamek się nie otwiera. Pytanie brzmi - jak otworzyć maskę? Czy jest jakaś możliwość dostania się do zamka od spodu? Z tego co pamiętam panda jest dosyć solidnie zabudowana i może być z tym sporo roboty. Auto oczywiście już po gwarancji, więc wolałbym uniknąć wizyty w ASO. Miał ktoś już taki problem?

Swoją drogą mam wrażenie, że cała sytuacja spowodowana jest wadliwym przełożeniem zamka z poprzedniej klapy przez jeden z serwisów we Wrocławiu, którego nazwy przez litość nie wymienię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przytrafiła mi się dosyć nietypowa sytuacja.

> Mianowicie kiedy chciałem dziś sprawdzić olej i pouzupełniać inne

> płyty urwała się linka cięgna od przedniej klapy (maski).

> Rozebrałem wszystko od środka (od kabiny) i okazuje się, że

> linka urwała się (a raczej spadła) od strony zamka.

ups... pechuncio...

ja bym probowal wjechac na kanal i zaopatrzec sie w dluzszy stalowy drut i cierpliowsc i od spodu cos probowal otwierac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem został rozwiązany.

Maskę udało się otworzyć na kanale pociągając za linkę tuż przy zamku klapy. Jest tam stosunkowo dużo miejsca, tak że ręka w miarę swobodnie wchodzi (a łapy mam całkiem spore). Na szczęście linka nie zerwała się, tylko spadł pancerz z mocowania (na zatrzask) przy zamku. Po poprawieniu i odpowiednim naciągnięciu linku (regulacja jest na końcówce pancerza - kilka wycięć, za które można mocować linkę) wszystko działa prawidłowo.

Obejrzałem sobie dokładnie zamek i w przypadku gdyby linka się zerwała od strony zamka to też nie byłoby wielkiej biedy - kawałkiem sztywnego druta z haczykiem dałoby się otworzyć klapę od spodu.

Ustaliłem koszt nowej linki z pancerzem - 40zł w ASO. Cena według Epera z lipca 2005 (ver. 20) to 37,5 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest tu taka niepisana zasada nie publikowania informacji, które

> mogłyby pomóc złodziejom.

Bez przesady, złodzieje maja już takie myki opraowane, że przeciętnemu człowiekowi to by szczena opadła gdyby zobaczył co są warte te wszystkie zamknięcia, blokady i alarmy! frown.gif

To, że jeszcze nam fury parkującej pod chmurką nie buchnęli to pewnie tylko dla tego, że złodzieje mają zapotrzebowanie na inne.

Jak się ktoś uprze na konkretne auto to nie ma zmiłuj się, nawet z garażu wywloką! sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez przesady, złodzieje maja już takie myki opraowane, że

> przeciętnemu człowiekowi to by szczena opadła gdyby zobaczył co

> są warte te wszystkie zamknięcia, blokady i alarmy!

> To, że jeszcze nam fury parkującej pod chmurką nie buchnęli to pewnie

> tylko dla tego, że złodzieje mają zapotrzebowaniena inne.

> Jak się ktoś uprze na konkretne auto to nie ma zmiłuj się, nawet z

> garażu wywloką!

Oj ferdynand świętą prawdę mówisz rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tymi informacjami co mają pomagać złodziejom. Wątek jest o awaryjnym otworzeniu maski, nie drzwi. Zresztą bez kanału jest to niewykonalne, chyba, że ktoś ma jakieś szczególne zdolności smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez przesady,

już kiedyś była dyskusja o tym że instrukcje tego typu nie służą fachowcom tylko zwykłym przypadkowym gówniarzom.

U mnie na osiedlu nie brakuje gnojów, którzy chętnie zabiorą auto na spacer, lub ukradną akumulator żeby mieć na wino. Zresztą nie jeden na kąciku przekonał się, że ostrożności nigdy nie za wiele, stąd zapis o ostrożności w regulaminie.

Niechiałbym mieć podziurawonej chłodnicy lub jakichkolwiek innych zniszceń, bo ktoś po przeczytaniu kacika będzie próbował swoich sił.

Moja siostra właśnie w ten sposób straciła auto, znalazło się, co prawda, spalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> już kiedyś była dyskusja o tym że instrukcje tego typu nie służą

> fachowcom tylko zwykłym przypadkowym gówniarzom.

> U mnie na osiedlu nie brakuje gnojów, którzy chętnie zabiorą auto na

> spacer, lub ukradną akumulator żeby mieć na wino. Zresztą nie

> jeden na kąciku przekonał się, że ostrożności nigdy nie za

> wiele, stąd zapis o ostrożności w regulaminie.

> Moja siostra właśnie w ten sposób straciła auto, znalazło się, co

> prawda, spalone.

No fakt! ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez przesady z tymi informacjami co mają pomagać złodziejom. Wątek

> jest o awaryjnym otworzeniu maski, nie drzwi. Zresztą bez kanału

> jest to niewykonalne, chyba, że ktoś ma jakieś szczególne

> zdolności

spoko bez kanalu tez da rade:) a co do otwierania drzwi... zlodziejaszek nie musi tu czytac o takich "chwytach"

a swoja droga nie wiedzialem ze to takie latwe w pandzie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez przesady, złodzieje maja już takie myki opraowane, że

> przeciętnemu człowiekowi to by szczena opadła gdyby zobaczył co

> są warte te wszystkie zamknięcia, blokady i alarmy!

> To, że jeszcze nam fury parkującej pod chmurką nie buchnęli to pewnie

> tylko dla tego, że złodzieje mają zapotrzebowanie na inne.

> Jak się ktoś uprze na konkretne auto to nie ma zmiłuj się, nawet z

> garażu wywloką!

najlepiej miec ubezpieczenie - to drastycznie zmniejsza ryzyko sprzatniecia calego samochodu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.