Skocz do zawartości

czy oplaca sie do mojego samochodu zalozyc uzywana inst LPG?


heniek_

Rekomendowane odpowiedzi

Uno 1.1 gaznik 92r, przebieg 169k km

Z ciekawosci zaczalem patrzyc na uzywane instalacje gazowe, ceny sa rozne od 200 do 500zl.

Czy takie cos jest godne zainteresowania?

jezeli tak to ile moze wziasc jakis mechanik/gazownik za zalozenie tego do samochodu?

niektore sa z papierami niektore nie, zalozmy ze kupie z papierami (homologacja) to przeglady bedzie samochod przechodzil bez problemu?

w przypadku gdy bedzie ona bez dokumentow czy podczas np kontroli drogowej mozna poniesc jakies konsekwencje? (bo jezeli chodzi wtedy o przeglad to sie domyslam ze nic z tego)

sory za takie badziewne pytania, ale moze ktos mi doradzi wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie oplaca sie uzywki do gaznikowca ze wzgledu na mala roznice w cenie nowa-uzywana. Nowa kosztuje pewnie max 1200zeta i jest gwarancja. Uzywana wyniesie pewnie z 800zeta i bedzie w niewiadomym stanie. Pozostaje jeszcze kwestia legalnosci tego ustrojstwa w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak sie nie da jak się da? I bez przekrętów...

Jak?

Jak kupiłem autko, to się okazało, że ma lewą instalkę - nie dość, że bez kontrolera, to jeszcze przekładka.

Znajomy gazownik stwierdził, że homologację to na butlę najwyżej da się ściągnąć - i ściągnął. Jeszcze przewody zostały - reszta wszystko nówka.

Już mi tu mów, jak legalnie przełożyć - i bęcki mu spuszczę, jak mógł tylko kontroler z krokowcem wstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak?

> Jak kupiłem autko, to się okazało, że ma lewą instalkę - nie dość, że

> bez kontrolera, to jeszcze przekładka.

No musi być legalna z papierami! To możesz sobie w tą i tamtą przekładać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z jakimi papierami dokładnie?

Świadectwo homologacji (może być wyciąg z takowego) + faktura za montaż (już w nowym pojeździe) z uprawnionego do tego zakładu + homologacja na butlę + poświadczenie ze stacji benzynowej o prawidłowym działaniu zaworu w butli (o odbijanie chodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.