Jump to content

grogi

użytkownik
 • Posts

  14338
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About grogi

 • Birthday 10/04/1982

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  Korek na wyspie
 • Car
  Autobus...

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

grogi's Achievements

młodociany rajdowiec

młodociany rajdowiec (15/20)

2.5k

Reputation

 1. Kto jest kwestia z prawa kontraktowego: zawarto umowę na przedmiot A, przekazano przedmiot A--. Musisz wystąpić do cedenta o pokrycie różnicy w wartości, być może na drodze sądowej. A ten na tej podstawie będzie się sądził że sprawcą.
 2. Troluje, a Wy jak pelikany łykacie Ale jedno trzeba mu przyznać - jest w to dosyć niezły...
 3. Wymyśliłeś sobie utrudnienie, które próbujesz sprzedać jako uniwersalną wadę skrzyni automatycznej. Przełączanie na N jest błędem i nie powinno się tego nigdy robić.
 4. Polarny to woli małe koła, klimatyzację manualna i manualną skrzynię biegów. Czekam aż zacznie tęsknić za manetka ssania.
 5. Sprzedaj. Opony kupuj tylko nowe. Masz ekonomiczny rozmiar...
 6. Tak. Większe felgi, szersze opony - moment bezwładności takiego koła będzie większy. A to znaczy, że auto poruszając się z zadaną prędkością będzie miało większą energię kinetyczna - więcej energii trzeba włożyć w rozpędzanie. Dodatkowo, szersze opony to generalnie większe opory toczenia. Plus (choć to będzie marginalna różnica) zwiekszone opory toczenia w związku ze zwiększonym ciężarem. Przy tak słabym aucie różnice w spalaniu mogą dojść nawet do 10%, ale realistycznie to przedział 2-5%. Im częste cykle przyspieszania/zatrzymania, tym zwiększenie spalania będzie bardziej widoczne. Wszystko powyższe rzutuje też na dynamikę, która będzie zauważalnie słabsza.
 7. Kolumnę kierownicy przenosi się w całości między LHD a RHD. Kluczyk, wszystkie przyciski na kierownicy, manetki kierunkowskazów, świateł i tempomatu - to w 99% będzie identyczne między oboma wersjami. To, gdzie na desce wrzucą przycisk - to już różnie bywa... Francuzi ze Stelantis to najchętniej by go w wersji UK zostawli przed pasażerem...
 8. N to jest tylko i wyłącznie po to, żeby był krok pośredni między D i R.
 9. Tak. W większości samochodów z elektrycznym hamulcem postojowym (unikam używania okreśenia hamulec ręczny) tak to działa od dawna, nawet bez automatu. Wyłączysz auto, uruchamiany jest hamulec postojowy. Ręczny się zapiekał, jak się go nie używało, po czym zostawiło na dłuższy czas. Jak machałeś linką regularnie, to nic się nie dzieje.
 10. Myślę, że amatorskie gangi samochodowe niedługo będą (lub już to robią) obserwują myjnie samoobsługowe.
 11. Pilot mam w kieszeni kurtki czy spodni - właśnie wychodziłem przecież z domu i musiałem drzwi zamknąć. Auto otworzę nawet nie wyjmując pilota z tej kieszeni. Ale jak już siądę, to wyjąc kluczyć z tej samej kieszeni wymaga już sporej gimnastyki. A po co miałeś go wygrzebywać?! Niech sobie dalej w tej kieszeni będzie.
 12. Równolegle na wprost. I oba dokładnie tak samo wysoko (spotkałem ekspertów, którzy umarli by na górze 'prawy ma świecić nieco wyzej')
 13. Otwieranie bezkluczykowe - dla mnie bez sensu, mogłoby nie być. I tak otwieram zdalnie pilotem, który mam w kieszeni. Uruchomienie silnika bez kluczyka, juz po otwarciu samochodu - świetna sprawa!
 14. Który Edc ma mokre sprzęgła? Megane RS?
 15. Wejść w dyskusję warto. Raz, że może czasami uda Ci się kogoś przekonać, czasami komuś uda przekonać ciebie. Trzeba też uważać, żeby nie zamknąć się w bańce, która utrwala tylko własne przekonania. Dyskusja zmusza do przemyślenia własnego stanowiska... Czasami trzeba jednak powiedzieć pass.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.