Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Przerwa na świecy, a wpływ na spalanie

Featured Replies

Napisano

> Ma jakieś znaczenie ?

bardzo duże, bo mniej mocy i jeszcze t.zw. pływającej osiąga silnik, jak mu gar wyleci przy tym samym ciężarze mobika z załogą, a nie wspomnę o innych minusach rotfl.gif

Napisano

> Ma jakieś znaczenie ?

Ogolnie energia pojedynczego zaplonu zalezy od budowy ukladu... obecnie jest to okolo 40mJ. Ta energie rodziela sie na energie czola iskry oraz energie ogona iskry.

Energia czola iskry zalezy przede wszytskim od odstepu miedzy elektrodami i jest proporcjonalna do napiecia potrzebnego do zjonizowania mieszanki znajdujacej sie miedzy elektrodami, czyli zainicjowania wyladowania.

Energia ogona iskry jest niezalezna od odstepu miedzy elektrodami a jej wartosc jest poprostu pozostaloscia z calkowitej energii zgromadzonej w ukladzie po zainicjowaniu wyladowania i okresla dlugosc trwania iskry.

Jezeli ustawimy mala przerwe miedzy elektrodami, to napiecie zaplnu bedzie nizsze niz norlmanie. Wyladowanie odbedzie sie w mniejszej objetosci, ale bedzie dluzsze (mala energia potrzebna na zjonizowanie - duzo energii zostaje na ogon iskry). W zaleznosc wtedy od budowy komory spalania moze w ogole nie dojsc do zapalenia sie mieszanki, poniewaz iskra nie dotrze do obszaru o wystarczajacej do zaplonu wartosci lambda.

Jezeli ustawimy zbyt duza przerwe, to wyladowanie obejmie duza objetosc, ale bedzie trwalo bardzo krotko (lub w przypadkach ekstremalnych w ogole nie starczy energii na zjonizowanie gazu - czyli nie dojdzie do zaplonu). Znowu w zaleznosci od budowy komory spalania iskra o "duzej objetosci" ale trwajaca krotko moze powodowac wypadanie zaplnow, ze wzgledu na czas jaki jest potrzebny do zainicjowania spalania mieszanki (co zalezne jest od lokalnej wartosi lambda).

Mam nadzieje, ze troche wyjasnilem... Jak znajde, to wkleje jeszcze wykres.

Pozdrawiam

JK

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.