-
Temperatura silnika-problem
U mnie przy podobnych objawach okazało się, że pompa wody ślizgała się na wirniku. Poczytaj https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/402552-problemy-silnikowe/ Pozdrawiam JK
-
DPF zdziwienie.
Jak na samochód rodzinny, to moim, zdaniem silnik radzi sobie z tą masą przyzwoicie. Szału nie ma, ale jeździ się sprawnie. Ja od początku byłem nastawiony na 120KM, bo naczytałem się o klapach, kołach zamachowych, EGRach i takich tam. Moja skrzynia ma ponad 230kkm przelotu i żyje. U mnie spalanie z ostatnich 6kkm wychodzi 5,6 l/100km w tym 90% trasa z jedną osobą i 110-120 km/h na tempomacie. Z awarii: EGR, klamki zewnętrzne, pompa wody, alternator, łożyska kolumny McPersona, łożsyka kół, tylna wycieraczka przez 3 lata i 70kkm nalotu w tym czasie. Jeden raz przy padzie alternatora skonczylo sie lawetą z autostrady. Awaryjnością jestem trochę zawiedziony. Poprzedni Accord subiektywnie psuł się mniej.
-
Problemy silnikowe.
Jak będę w okolicach Cork albo Gliwic, to podrzucę.
-
Problemy silnikowe.
Alternator był zregenerowany w pierwszym kroku całych perypetii... Pad alternatora to była pierwsza diagnoza poparta pomiarami napięcia ładowania. Potem był akumulator, który mimo ładowania nie dawał oznak życia... I dalej cała zabawa.
-
DPF zdziwienie.
Ja robie 90% trasy z prędkością ok. 100-110km/h i u mnie wypalanie jest co ok. 1500km. Silnik: 1.9 120KM Nalot: 234kkm. Paliwo: ON z bliskiej lub Makro.
-
Problemy silnikowe.
Jak narazie wszystko OK. 1500km przejechane i samochód jeździe normalnie. Płyn w porządku i olej też.
-
Croma 2007 120KM - problem silnikowy.
Dzięki za kciuki. Samochód jeździ normalnie.
-
Croma 2007 120KM - problem silnikowy.
Nie pamietam. Wymieniana jakieś 60kkm temu w kwietniu/maju 2012.
-
Croma 2007 120KM - problem silnikowy.
Pompa wody wymieniona. Plastikowy wirnik zszedł z tulejki, która została na wałku pompy. Na postoju i po mieście temperaturę trzyma ładnie. Jutro trasa. Trzymajcie kciuki.
-
Problemy silnikowe.
Pompa wody wymieniona. Plastikowy wirnik zszedł z tulejki, która została na wałku pompy. Na postoju i po mieście temperaturę trzyma ładnie. Jutro trasa. Trzymajcie kciuki.
-
Croma 2007 120KM - problem silnikowy.
Dzisiaj mechanik poszedł na skróty i wymienił tylko termostat: "Operacja się udała - pacjent nadal cierpi na to samo". Pompa wody w poniedziałek.
- Problemy silnikowe.
-
Problemy silnikowe.
Mechanik zrobił po swojemu i wymienił tylko termostat... Niestety "operacja się udała - pacjent nadal skarży się na to samo". W poniedziałek pompa wody.
-
Problemy silnikowe.
Nie ma czasu na eksperymenty. Od jutra mechanik na urlopie a ja z urlopu do pracy. Do wymiany idzie termostat i pompa wody.
-
Problemy silnikowe.
Termostat jest razem z obudową, czujnikiem i chyba 4 króćcami... Wątpię, żeby dało się go na stałe otworzyć.