Skocz do zawartości

TD75 - problem z mocą


sebkor5

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek: byłem już w 3 serwisach, w tym jeden autoryzowany Fiat/Bosh.

Po przekroczeniu ok 3,5 tyś. obr/min pojawia się "syczący" dźwięk (jakby zatkać odkurzacz) - samochód jest słaby, 2 serwisy na 3 nie typują turbiny (nie ma luzów i wycieków, przebieg 74000km). Spalanie przy spokojnej jeździe ok 8,6l/100km, wszystkie filtry nowe. Nie znaleźli nieszczelności w układzie dolotowym (nie sprawdzona uszczelka kolektora ssącego). Proszę o pomoc. Może ktoś dysponuje schematem i parametrami układu doładowania dla tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak syczy to pewnie puszcza gdzieś ukł doładowania - ale zwykle się to ujawnia na większym obciążeniu (doładowaniu) silnika. najprościej to wyjąć wszystkie przewody gumowe z IC(jeśli w JTD 75 takowy jest) wsadzić pod wodę i dmucchać sprężonym powietrzem (hermetycznie). ja do tego celu używam tylnej części odkużacza - przymocowanej do przewodów - tam gdzie jest nieszczelność lecą bąbelki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już naprawiony w serwisie pewnej koreańskiej marki.

> Okładzina wygłuszająca maski zatykała wlot powietrza.

> Samochód odżył, koszt naprawy prawie zerowy, a już kazali mi

> wymieniać turbinę.

w TD100 to słyszałem o tym, ale w 75? hmm.gif

PS. uzupełnij profil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.