Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Wymiana filtra powietrza w silniku M47 2.0d - manual / FR-ka

Featured Replies

Napisano

Instrukcja ta ma zastosowanie do modeli 520d i 320d z silnikiem M47.

Jako, że nie byłem pewien kiedy ostatnio byl u mnie wymieniany filtr powietrza (auto sprowadzone) postanowilem go wymienić sam. Z tego co wiem to BMW zaleca wymiane filtra powietrza chyba co 45 kkm ale jest to zależne również od warunków jazdy i myśle, ze warto zajrzeć czasem do filtra i sprawdzić czy nie potrzebuje wymiany wcześniej. Z racji tego, że diesel lubi czysty filtr powietrza postanowilem wymieniać go co ok 20 kkm. Kupiłem filtr KNECHT LX 823, koszt 75-90 PLN. Wprawdzie filtr powietrza nie jest aż tak ważny jak filtr oleju i nie powinno być problemu jesli wybierzemy np Filtrona AK 362 ale różnica w cenie wynosi ok 5 zeta wiec wybralem KNECHTa.

Ok, oprócz filtra będzie nam potrzebny klucz imbusowy "5" i czysta szmatka.

279276727-imbus.jpg

279276727-filtr1.jpg

Zaczynamy od zdjęcia rury doprowadzającej powietrze do filtra. Jest tak zwykly zatrzask więc zdejmujemy bez problemu. Rura jest na elastycznym łączniku wiec nie bedzie problemu z odchyleniem jej żeby nam nie przeszkadzała.

Aby był łatwy dostęp do wszystkich srub obudowy filtra warto zdjąć łącznik/przewód idący od puszki z filtrem przeciwpyłkowym do kabiny. Znajdziemy go po lewej stronie w okolicy podszybia stojąc przed autem. Zaczynamy od odblokowania trzech zatrzasków na łączniku.

279276727-filtr2.jpg

Następnie po zwolnieniu zatrzasków, odginamy/przekręcamy łącznik zgodnie z ruchem wskazówek. Na drugim końcu łącznika są zatrzaski, które siedzą w gnieżdzie w przegrodzie na zasadzie zakręcania.

279276727-filtr3a.jpg

W zasadzie wystarczy odkręcić 4 śruby i zdjąć samą obudowę obudowę filtra

279276727-filtr4a.jpg

Ale dla wygodnej pracy postanowilem zdjać całą obudowę silnika (tylko 4 śruby więcej i element doprowadzający powietrze do obudowy filtra)

279276727-filtr5a.jpg

279276727-filtr6a.jpg

Przy zdejmowaniu obudowy, po odkreceniu już śrub trzeba energicznie pociągnać obudowę do góry bo jest przymocowana do silnika jednym zatrzaskiem (miejsce gdzie moj palec)

279276727-filtr7.jpg

Po zdjęciu wszystkich plastikow ukazuje nam sie brudas zlosnik.gif (na wcześniejszych fotkach byl już założony czysty filtr i skręcona obudowa).

279276727-filtr8.jpg

Wyciągamy filtr przez wyciągnięcie końcówki z gniazda ku górze a potem ciągniemy filtr w kierunku podszybia

279276727-filtr9.jpg

279276727-filtr10.jpg

Porównanie starego filtra z nowym zlosnik.gif

279276727-filtr11.jpg

279276727-filtr12.jpg

Następnie czyscimy szmatka wnetrze obudowy filtra z syfu

279276727-filtr13.jpg

Oraz zewnętrzna częsc obudowy

279276727-filtr14.jpg

Świeży filtr wkladamy nasuwając najpierw kolnierz na element, ktory jest połaczony z przepływomierzem a potem wciskamy końcówke filtra w gniazdo obudowy.

279276727-filtr15a.jpg

Nowy filtr jest już na swoim miejscu, wiec teraz skręcamy wszystko do kupy

279276727-filtr16.jpg

001.gif

post-31088-14352485143614_thumb.jpg

Napisano

> Instrukcja ta ma zastosowanie do modeli 520d i 320d z silnikiem M47.

w 320 musisz więcej rzeczy rozebrać... wyjąc filtr PP i rynienkę który jest pod nim...

Napisano

nic tylko ziemię całować, że w moim wystarczy odsłonić zaślepkę, wyciągnąć stary filtr i wsadzić nowy, zamknąć i jechać hehe.gif

Napisano

> nic tylko ziemię całować, że w moim wystarczy odsłonić zaślepkę,

> wyciągnąć stary filtr i wsadzić nowy, zamknąć i jechać

Po tym co Natek pokazal, w zyciu bym sie chyba nie podjal wymiany filtra samemu... A trwa to moment, kilka srubek i masz na wierzchu hehe.gif

Niestety pod klapka by sie tutaj nie dalo... W 3.0d tym bardziej, bo filtr jest wielkosci filtra od ogromnej ciezarowki (conajmniej).

Napisano
  • Autor

> Po tym co Natek pokazal, w zyciu bym sie chyba nie podjal wymiany

> filtra samemu... A trwa to moment, kilka srubek i masz na

> wierzchu

> Niestety pod klapka by sie tutaj nie dalo... W 3.0d tym bardziej, bo

> filtr jest wielkosci filtra od ogromnej ciezarowki (conajmniej).

robota jest na prawde prosta, zrobiłem bardzo szczegółową FRke, może az za bardzo. Ale nie ma sie czego bac ok.gif

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.