Skocz do zawartości

Bagaznik dachowy


notebuk1

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem sobie bagaznik dachowy FAPA. W zwiazku z tym ze chce sobie go zalozy by moc wozic rower chcialbym zapytac o sposob montazu. Lapy chodzace w te lekkie przetloczenia w dachu nie sprawiaja wrazenia solidnego zwiazania z nadwoziem.Czy cos podkladacie pod te lapy dla ochrony lakieru czy lepiej nic nie dawac?

Boje sie takze zbyt mocno to sciagnac aby nie poglebic tych przetloczen w dachu,chyba ze moja obawy sa bezpodstawne. Prosze o opinie. Auto jest 5dzwiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia z montażem bagażnika , ale moje Uno było osiodłane czymś takim i teraz ma porysowany dach w miejscach przylegania bagażnika oraz w tych zagłębieniach .

Radzę zabezpieczyć .

Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołącze do pytania. Czy warto zabezpieczyć przed uszkodzeniem lakieru te mocowania i jeśli tak to jak to zrobić?.

Dziś właśnie założyłem bagażnik i zapodałem rowerek dla testu. Wszystko trzyma sie solidnie tylko w czasie jazdy gwizd niemiłosierny.

Mówię dla testu bo musiałem go troche przerobić. Kupiłem używke bagażnik i okazało się że obydwie poprzeczki są przednie (szerszy rozstaw pomiędzy uchwytami). Musiałem odkręcić pręt rozpierający i nawiercić w nim nowe otwory. Teraz jest gicior ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy cos podkladacie pod te lapy dla ochrony lakieru czy lepiej nic nie dawac?

> Boje sie takze zbyt mocno to sciagnac aby nie poglebic tych

> przetloczen w dachu

Posiadam podobne urządzonko i co jakiś czas używam... Jeśli o podkładkach, to początkowo podkładałem takie plastikowe listki, ale z czasem dałem sobie na luz, ponieważ i tak coś się jakoś zarysowało. No, ale rysy powstały w zagłębieniach i przy zamknietych drzwiach nic nie widać.

Pytasz o siłę z jaką ściągać drążki? Hmm, moje są osadzone lekko i jak dotąd nic nie zgubiłem - często montuje jeszcze kosz i przewożę około 50 kg rybek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To i ja się dołącze do pytania. Czy warto zabezpieczyć przed

> uszkodzeniem lakieru te mocowania i jeśli tak to jak to zrobić?.

Ja mam podkładam jeszcze pod spód kawałki niękkiej gumy (chyba z jakiejś starej dętki) i jest OK, nic nie porysowane!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.