-
Płyta fundamentowa i stopiony xps
Do poprawy, izolacja ma być szczelna Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka
-
Pompa wody do podlewania trawy
Poszukaj sobie pompę Gardena 4000/4, używkę można znaleźć tanio na olx, u mnie przy wyciąganiu wody ok 4m ze studni spokojnie dawała ciśnienie na 2 zraszacze, przy zasysaniu z mausera spokojnie 3 ogarnie Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka
-
Pytanie o przepisy RD
Nie miałem jak zrobić zdjęcia bo przypomniałem sobie za późno a tel. w kieszeni, ale wydaje mi się że jest dokładnie tak jak na zdjęciu, tam za bardzo nie ma jak tego inaczej oznakować. Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka
-
Pytanie o przepisy RD
Jeżdżę tam co drugi dzień i zawsze przez rondo, nigdy objazdem z boku. Kiedyś był taki czas że często milicjanci stali zaraz za rondem i łapali za brak zatrzymania na STOPie. Co do znaku to nie zwracałem uwagi jaki jest Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka
-
Rżnięcie klienta w ASO...
Jechałem na urlop do Chorwacji Insignią B, w okolicach Bratysławy wjechałem w ścianę deszczu, zaświeciła się choinka na desce (nie wiedziałem nawet że jest tyle kontrolek) deszcz się skończył, wszystkie błędy udało się skasować telefonem, u Madziarów powtórka, po deszczu błędów nie było. Na miejscu w Cro podjechałem do ASO Opla bo było blisko, szybko znaleźli przyczynę - pogryziona wiązka przez jakieś gryzonie, propozycja wymiany wiązki za 2700e[emoji38]. Podziękowałem, poprosiłem o zaizolowanie kabelków które są uszkodzone. W Polskim ASO naprawa 1tys PLN (też wymiana tej samej wiązki co proponowali w Cro) Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka
-
Kocioł - CWU + CO = OK; samo CWU = 50% prawdopodobieństwo przegrzewu
A jak z ciśnieniem wody w kranie? Może jest niskie, do tego w momencie grzania Cwu ktoś gdzieś odkręci dodatkowy kran z zimną wodą albo będzie się spłuczka napełniała i zanim kocioł zareaguje na spadek ciśnienia zdąży przegrzać i wywalić błąd. Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka
-
Z czego wziąć pompkę?
Nie, myślałem że o płytowy chodzi Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka
-
Z czego wziąć pompkę?
Ja wrzucałem wymiennik do garnka z gotującą się wodą z octem, co jakiś czas wyciągałem żeby wymienił się "czynnik odkamieniajacy" po 15 min wymiennik jak nowy a przepływ był prawie cały zakamieniony Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka
-
Kosiarka traci moc
A jak pchasz w miejsce gdzie odpalasz to nie podnosisz (przechylasz) nad jakąś przeszkodą? I czy dymi cały czas czy tylko chwilę po odpaleniu? Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka
-
Kocioł - nieprawidłowy przepływ w instalacji ogrzewania
Mam Termeta 2 funkcyjnego i mega twardą wodę, za pierwszym razem zaczął świrować po ok 6 miesiącach, wywalał błędy z przegrzewaniem w CO i ciśnieniami. Jako że kocioł prawie nowy przyjechał serwis i zaczęli sprawdzać. Okazało się że wymiennik płytowy był tak zawalony kamieniem że przepływ wody CWU był bardzo mały i wszystko świrowało. Po czyszczeniu kilka miesięcy i powtórka, jako że podpatrzyłem że wyciągnięcie to chwila roboty robię to sam co ok 6 miesięcy i zawsze jest max kamienia. Moczenie we wrzątku z octem i jest jak nowy. Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka
-
Kosiarka spalinowa, co kupić?
Ja mam MacAllister B&S 675EXI 51cm z Castoramy, aktualnie 3 sezon i mogę polecić. Do koszenia działka 15a, na wiosnę tak jak teraz użytkowana co 4-5 dni. Silnik mocny, mało pali, odpala zawsze od 1 naciśnięcia guzika, nawet po zimie, akumulator w pełni sprawny. Niektórzy narzekają że w tych z rozruchem elektrycznym padają akumulatory, ważne jest żeby nie zostawiać rozładowanego a po za sezonem zostawić na stałe w ładowarce albo co max miesiąc podłączyć. Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka
-
Kosiarka traci moc
Patrząc na zdjęcie nie widać dokładnie ale zerknij na nóż, bo wydaje się nie ciąć do końca trawy Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka
-
Kosiarka traci moc
Jak jest przytarty to ma zwiększone opory, materiał tłoka i cylindra jest zrobiony z różnych materiałów i pod wpływem temperatury inaczej się rozszerza. Miałem kosiarkę z dokładnie tym samym silnikiem i był ten sam problem, na zimno miała moc a po rozgrzaniu sporo jej traciła. Jak podjąłem decyzję o zakupie nowej to rozebrałem ten silnik i było widać że jest przytarty. I też kosiarka miała powyżej 10 lat, od znajomego pracującego w serwisie wiem że coś się dzieje z tymi tłokami po kilkunastu latach, tak jak kolega wyżej napisał, puchną i zwiększają swoje wymiary nominalne. Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka
-
Kosiarka traci moc
Przytarty tłok, na zimno ma większe luzy, a po rozgrzaniu robi się bardziej pasownie i nie ma siły Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka
-
Buduję domek gospodarczy - porady
Nie wiem jak masz zabudowania ustawione przed tą wnęką, ale czasami wydaje się że jest osłonięte od wiatru a on wpada z drugiej strony, nie ma jak przelecieć na prosto i podrywa we wnęce wszystko do gory Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka