-
Robot koszący Parkside
Na stronie Lidl jest za 2,99 Ja wybieram między dreame a2 a Mova Lidax. Niby identyczne i stąd problem w decyzji
-
Drzewa ładne ale szybkorosnace
Posadziłem z 10 tych szczeciniastych z cienkich 1,5 sadzonek i po 1 sezonie największe są naprawdę duże, koronami tak 3 na 3, powinienem się czegoś bać w tym roku? Rosną przy ogrodzeniu aby zasłaniać, pod spodem regularnie koszony trawnik, szybko rosły to i poleciłem, nie wiedziałem, że mogą z nic być kłopoty. Będą?
-
Drzewa ładne ale szybkorosnace
Robinie wszelakie, taka szczeciniasta z różowymi kwiatami w dwa lata potrafi tyle urosnąć co piszesz (zależy od warunków pogodowych, gleby, nasłonecznienia)
-
Jak podłączyć elektryka w domu ( i za ile)
Koszt był i nie ma, efekt jest i będzie bezcenny
-
Jak podłączyć elektryka w domu ( i za ile)
Ja mam tak: panele na dachu co dają w szczycie 10kw, falownik 10 KW i 3 magazyny po 10kwh każdy. Do tego wallbox skręcony na 7kW żeby dom plus auto nie przekroczyły mocy falownika. i od marca do października w koło komina latam totalnie za darmo bo nawet jak chodzą klimy w domu, piekarnik, czajnik czy co tam jeszcze i w tym czasie ładuje się auto to mieszczę się w tych 10kw, a 30 kWh magazynów starcza nawet jak muszę się podładować w pochmurny dzień (zawsze coś tam się produkuje z tych paneli i tak) Dbam jednak by w miarę regularnie podpinać auto do 80% to nie mam takich jednorazowych dużych potrzeb energii Polecam
-
Ile średnio robocizna przy wykończeniu mieszkania?
30k za wszystko plus materiały plus kuchnia plus AGD plus meble plus RTV czyli jakieś 70 -100 trzeba do inwestycji będzie dorzucić
-
Wali zdechłym psem z pralki
Bardzo Ci dziękuję i potwierdzam skuteczność sody. Po praniu pralki sodą na 90 stopni- nie śmierdzi. Wsypałem jedno opakowanie sklepowe na cykl
-
Wali zdechłym psem z pralki
Przeszło z siebie? Pomogla soda? cos innego? zmieniłeś proszek? Kapsułki? Czy była tam ta skarpeta? dopytuje, bo też mam od niedawna taki dziwny zapach w bębnie na drugi dzień po praniu i chętnie skorzystam z doświadczań
-
Wali zdechłym psem z pralki
jakis happy end nastapil?
-
Jak to działa. czyli fotowoltaika + zasilanie awaryjne
no tak, uprościłem to do powiedzmy pór roku bez zimy i zapomniałem dodać, że 10kwh magazyn starczy u mnie na 2 doby maks. U mnie idle to 100-150W. Na luzie, z działającą rekuperacją. Bez ogrzewania. U każdego inaczej, bo ma różne zapotrzebowanie i zużycie energii, a i instalacja Pv instalacji nierówna, no i, co chyba najważniejsze, pogoda codziennie inna Także u mnie 10kwh starczy na dwie doby, tym bardziej, że nawet w najkrótszy, pochmurny zimowy dzień też coś tam go te 15kwp z dachu wschód zachód doładują
-
Jak to działa. czyli fotowoltaika + zasilanie awaryjne
u mnie magazyn nie ładuje się z sieci, ładuje się wtedy, kiedy działa foto, a więc nawet w pochmurny deszczowy dzień. po zaniku zasilania z sieci dom ciągnie prąd z magazynu. Tak samo jest w nocy lub jak już foto nie pracuje. na ile czasu starczy magazyn jak jest jedynym źródłem prądu to zależy od jego pojemności, 10kwh starczy na 2 doby pod warunkiem że nie będzie chodził piekarnik i inne prądożerne urządzenia. Można wydzielić na stałe takie obwody i wtedy jak nie ma prądu albo nie działa fotowoltaika to np auta elektrycznego nie naładujesz tak przykładowo
-
remont mieszkania, jaki koszt
Jak ktoś Ci to zrobi poniżej 40k, i zrobi to dobrze to będzie git, 50k będzie fair
-
Domofon ze sterowaniem elektrozaczepem i bramą? Jaki model?
Też mam 5Tech i też polecam
-
Co to za chwast i czym to killim?
a co się stanie jak tę Pumę bym zastosował? na trawniku?
-
Co to za chwast i czym to killim?
Tak, to to, sporo tego mam, są jakieś opryski na allegro, nie nadają się?