Zawartość dodana przez Swider
-
Robot koszący Parkside
Na stronie Lidl jest za 2,99 Ja wybieram między dreame a2 a Mova Lidax. Niby identyczne i stąd problem w decyzji
-
Drzewa ładne ale szybkorosnace
Posadziłem z 10 tych szczeciniastych z cienkich 1,5 sadzonek i po 1 sezonie największe są naprawdę duże, koronami tak 3 na 3, powinienem się czegoś bać w tym roku? Rosną przy ogrodzeniu aby zasłaniać, pod spodem regularnie koszony trawnik, szybko rosły to i poleciłem, nie wiedziałem, że mogą z nic być kłopoty. Będą?
-
Drzewa ładne ale szybkorosnace
Robinie wszelakie, taka szczeciniasta z różowymi kwiatami w dwa lata potrafi tyle urosnąć co piszesz (zależy od warunków pogodowych, gleby, nasłonecznienia)
-
Jak podłączyć elektryka w domu ( i za ile)
Koszt był i nie ma, efekt jest i będzie bezcenny
-
Jak podłączyć elektryka w domu ( i za ile)
Ja mam tak: panele na dachu co dają w szczycie 10kw, falownik 10 KW i 3 magazyny po 10kwh każdy. Do tego wallbox skręcony na 7kW żeby dom plus auto nie przekroczyły mocy falownika. i od marca do października w koło komina latam totalnie za darmo bo nawet jak chodzą klimy w domu, piekarnik, czajnik czy co tam jeszcze i w tym czasie ładuje się auto to mieszczę się w tych 10kw, a 30 kWh magazynów starcza nawet jak muszę się podładować w pochmurny dzień (zawsze coś tam się produkuje z tych paneli i tak) Dbam jednak by w miarę regularnie podpinać auto do 80% to nie mam takich jednorazowych dużych potrzeb energii Polecam
-
Ile średnio robocizna przy wykończeniu mieszkania?
30k za wszystko plus materiały plus kuchnia plus AGD plus meble plus RTV czyli jakieś 70 -100 trzeba do inwestycji będzie dorzucić
-
Wali zdechłym psem z pralki
Bardzo Ci dziękuję i potwierdzam skuteczność sody. Po praniu pralki sodą na 90 stopni- nie śmierdzi. Wsypałem jedno opakowanie sklepowe na cykl
-
Wali zdechłym psem z pralki
Przeszło z siebie? Pomogla soda? cos innego? zmieniłeś proszek? Kapsułki? Czy była tam ta skarpeta? dopytuje, bo też mam od niedawna taki dziwny zapach w bębnie na drugi dzień po praniu i chętnie skorzystam z doświadczań
-
Wali zdechłym psem z pralki
jakis happy end nastapil?
-
Jak to działa. czyli fotowoltaika + zasilanie awaryjne
no tak, uprościłem to do powiedzmy pór roku bez zimy i zapomniałem dodać, że 10kwh magazyn starczy u mnie na 2 doby maks. U mnie idle to 100-150W. Na luzie, z działającą rekuperacją. Bez ogrzewania. U każdego inaczej, bo ma różne zapotrzebowanie i zużycie energii, a i instalacja Pv instalacji nierówna, no i, co chyba najważniejsze, pogoda codziennie inna Także u mnie 10kwh starczy na dwie doby, tym bardziej, że nawet w najkrótszy, pochmurny zimowy dzień też coś tam go te 15kwp z dachu wschód zachód doładują
-
Jak to działa. czyli fotowoltaika + zasilanie awaryjne
u mnie magazyn nie ładuje się z sieci, ładuje się wtedy, kiedy działa foto, a więc nawet w pochmurny deszczowy dzień. po zaniku zasilania z sieci dom ciągnie prąd z magazynu. Tak samo jest w nocy lub jak już foto nie pracuje. na ile czasu starczy magazyn jak jest jedynym źródłem prądu to zależy od jego pojemności, 10kwh starczy na 2 doby pod warunkiem że nie będzie chodził piekarnik i inne prądożerne urządzenia. Można wydzielić na stałe takie obwody i wtedy jak nie ma prądu albo nie działa fotowoltaika to np auta elektrycznego nie naładujesz tak przykładowo
-
remont mieszkania, jaki koszt
Jak ktoś Ci to zrobi poniżej 40k, i zrobi to dobrze to będzie git, 50k będzie fair
-
Domofon ze sterowaniem elektrozaczepem i bramą? Jaki model?
Też mam 5Tech i też polecam
-
Co to za chwast i czym to killim?
a co się stanie jak tę Pumę bym zastosował? na trawniku?
-
Co to za chwast i czym to killim?
Tak, to to, sporo tego mam, są jakieś opryski na allegro, nie nadają się?
- Co to za chwast i czym to killim?
-
mocowanie w pustce
No pięknie, masz zacięcie.. Dziękuję Ci za rady, żadnych tam wypełnień laserowych nie będzie jeśli nie trzeba, zwykła rama z pionowymi prętami, byle jakoś zamocować
-
mocowanie w pustce
Stal malowana proszkowo na czarno po prostu, ale może być coś innego jeśli sytuacja tego wymaga. Wszystko jedno, byle coś było Nie chcesz przyjechać ogarnąć? 🤪 Wakacje na Podlasiu sobie zrób i zajedź
-
mocowanie w pustce
Przekażę chłopakom żeby szli z myślami w kierunku gwintowania, zwłaszcza zacytuję opis od @cumel Dziękuję Jeszcze dumam nad wkrętami do płyt warstwowych, samogwintnującymi, bo może gwintować by nie było trzeba, a nitonakrętki są chyba za krótkie i nie złapią, tam się trzeba "przebić" przez 2x GK lub GK i OSB żeby dojść do stali. Czyli od około 3 do około 6 cm płyt I dlatego pomyślałem, żeby zamiast gwintowania dać po prostu długie samogwintnujące wkręty typu farmerskie. Do stali. Bez względu na to przez co ma przejść to wkręcając się w stal dociśnie wszystkie warstwy ze sobą i będzie sztywno? Są różne długości, gwinty, łebki Co myślicie? Hmm/?
-
mocowanie w pustce
jest już kolejna ekipa i póki co, drapią się w głowy, stąd mój post
-
mocowanie w pustce
Mam zagwozdkę. Jest konstrukcja stalowa do której nie ma dziś dojścia z dwóch stron, bo zabudowana jest GK/OSB. I trzeba przymocować OD BOKU balustradę stalową (którą można dowolnie wykonać, z dowolnymi mocowaniami) Gdybym to przewidział wcześniej dałbym szpilki gwintowane z nakrętkami, a teraz wygląda to tak, że w części schodowej mamy 2xGK+ stal 5mm a w części otwartej podłogi na górze jest 1xGK+ podwójna OSB ok 40mm + stal 5mm. Wymiary mniej więcej Dziś to wygląda tak: A w środku jest różnie, poniżej zdjęcia z różnych etapów budowy, ale tak jak pisałem, do konstrukcji schodowej jest dołączona 2xGK, a wyżej do elementu konstrukcyjnego są przykręcone warstwy OSB i na to GK Jak do tego zamontować balustradę? Od boku? Myślałem już o kotwach chemicznych, o kołkach Molly, o nitonakrętkach, kołkach parasolkach? Co zastosować? Help?
-
Pergola Altana Zadaszenie tarasu
Mam miejsce na altanę gdzie ma być grill, stół ale i kanapa i palenisko Tam potrzebuję zadaszenia. Miejsce to ma wielkość 6,10 x 4,60 Mam też, niedaleko tego miejsca- taras przydomowy o długości 7,55 x 3,70. Tu by było super jakby się dało regulować i odsłaniać/ zasłaniać Szukać w casto i leroy? czy może ktoś ma coś sprawdzonego? Zgłupiałem od ofert w necie Jakieś rady?
-
ocieplenie poddasza
Nie wiem, to jest w pakiecie tego mojego nieszczęsnego domu który miał być do końca sierpnia ubiegłego roku ale jeszcze się buduje. Ty mi lepiej powiedz czy tak mogę dać tę wełnę
-
ocieplenie poddasza
Podepnę się, taka sytuacja: \ Tam gdzie rury od reku widać niebieskie to sufit podwieszany, czyli GK i folia do rusztu. Czy na to można położyć bezkarnie wełnę czy to proszenie się o kłopoty i skraplanie się wody na pianie i kapanie na wełnę? Czy jednak wełna aż takiej różnicy temperatur nie zrobi żeby tam się miało coś wkraplać? Cała reszta to termos z piany z wentylacją mechaniczną, na zewnątrz (ściany i dach) jeszcze styropian Szkielet stalowy Można tę wełnę położyć czy sobie darować?
-
podkład pod panele
zastanawiam się co dać na piętro, w tym moim szkielecie będzie tam ogrzewanie podłogowe w systemie suchym, czyli rurki w styropianie Rozumiem, że winyl będzie cichszy od laminatu tak? btw, jak idzie układanie?