Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Swider

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Swider

  1. Na stronie Lidl jest za 2,99 Ja wybieram między dreame a2 a Mova Lidax. Niby identyczne i stąd problem w decyzji
  2. Posadziłem z 10 tych szczeciniastych z cienkich 1,5 sadzonek i po 1 sezonie największe są naprawdę duże, koronami tak 3 na 3, powinienem się czegoś bać w tym roku? Rosną przy ogrodzeniu aby zasłaniać, pod spodem regularnie koszony trawnik, szybko rosły to i poleciłem, nie wiedziałem, że mogą z nic być kłopoty. Będą?
  3. Robinie wszelakie, taka szczeciniasta z różowymi kwiatami w dwa lata potrafi tyle urosnąć co piszesz (zależy od warunków pogodowych, gleby, nasłonecznienia)
  4. Koszt był i nie ma, efekt jest i będzie bezcenny
  5. Ja mam tak: panele na dachu co dają w szczycie 10kw, falownik 10 KW i 3 magazyny po 10kwh każdy. Do tego wallbox skręcony na 7kW żeby dom plus auto nie przekroczyły mocy falownika. i od marca do października w koło komina latam totalnie za darmo bo nawet jak chodzą klimy w domu, piekarnik, czajnik czy co tam jeszcze i w tym czasie ładuje się auto to mieszczę się w tych 10kw, a 30 kWh magazynów starcza nawet jak muszę się podładować w pochmurny dzień (zawsze coś tam się produkuje z tych paneli i tak) Dbam jednak by w miarę regularnie podpinać auto do 80% to nie mam takich jednorazowych dużych potrzeb energii Polecam
  6. 30k za wszystko plus materiały plus kuchnia plus AGD plus meble plus RTV czyli jakieś 70 -100 trzeba do inwestycji będzie dorzucić
  7. Bardzo Ci dziękuję i potwierdzam skuteczność sody. Po praniu pralki sodą na 90 stopni- nie śmierdzi. Wsypałem jedno opakowanie sklepowe na cykl
  8. Przeszło z siebie? Pomogla soda? cos innego? zmieniłeś proszek? Kapsułki? Czy była tam ta skarpeta? dopytuje, bo też mam od niedawna taki dziwny zapach w bębnie na drugi dzień po praniu i chętnie skorzystam z doświadczań
  9. jakis happy end nastapil?
  10. no tak, uprościłem to do powiedzmy pór roku bez zimy i zapomniałem dodać, że 10kwh magazyn starczy u mnie na 2 doby maks. U mnie idle to 100-150W. Na luzie, z działającą rekuperacją. Bez ogrzewania. U każdego inaczej, bo ma różne zapotrzebowanie i zużycie energii, a i instalacja Pv instalacji nierówna, no i, co chyba najważniejsze, pogoda codziennie inna Także u mnie 10kwh starczy na dwie doby, tym bardziej, że nawet w najkrótszy, pochmurny zimowy dzień też coś tam go te 15kwp z dachu wschód zachód doładują
  11. u mnie magazyn nie ładuje się z sieci, ładuje się wtedy, kiedy działa foto, a więc nawet w pochmurny deszczowy dzień. po zaniku zasilania z sieci dom ciągnie prąd z magazynu. Tak samo jest w nocy lub jak już foto nie pracuje. na ile czasu starczy magazyn jak jest jedynym źródłem prądu to zależy od jego pojemności, 10kwh starczy na 2 doby pod warunkiem że nie będzie chodził piekarnik i inne prądożerne urządzenia. Można wydzielić na stałe takie obwody i wtedy jak nie ma prądu albo nie działa fotowoltaika to np auta elektrycznego nie naładujesz tak przykładowo
  12. Jak ktoś Ci to zrobi poniżej 40k, i zrobi to dobrze to będzie git, 50k będzie fair
  13. Też mam 5Tech i też polecam
  14. a co się stanie jak tę Pumę bym zastosował? na trawniku?
  15. Tak, to to, sporo tego mam, są jakieś opryski na allegro, nie nadają się?
  16. Swider odpowiedział Swider na temat - Zrób to sam
    No pięknie, masz zacięcie.. Dziękuję Ci za rady, żadnych tam wypełnień laserowych nie będzie jeśli nie trzeba, zwykła rama z pionowymi prętami, byle jakoś zamocować
  17. Swider odpowiedział Swider na temat - Zrób to sam
    Stal malowana proszkowo na czarno po prostu, ale może być coś innego jeśli sytuacja tego wymaga. Wszystko jedno, byle coś było Nie chcesz przyjechać ogarnąć? 🤪 Wakacje na Podlasiu sobie zrób i zajedź
  18. Swider odpowiedział Swider na temat - Zrób to sam
    Przekażę chłopakom żeby szli z myślami w kierunku gwintowania, zwłaszcza zacytuję opis od @cumel Dziękuję Jeszcze dumam nad wkrętami do płyt warstwowych, samogwintnującymi, bo może gwintować by nie było trzeba, a nitonakrętki są chyba za krótkie i nie złapią, tam się trzeba "przebić" przez 2x GK lub GK i OSB żeby dojść do stali. Czyli od około 3 do około 6 cm płyt I dlatego pomyślałem, żeby zamiast gwintowania dać po prostu długie samogwintnujące wkręty typu farmerskie. Do stali. Bez względu na to przez co ma przejść to wkręcając się w stal dociśnie wszystkie warstwy ze sobą i będzie sztywno? Są różne długości, gwinty, łebki Co myślicie? Hmm/?
  19. Swider odpowiedział Swider na temat - Zrób to sam
    jest już kolejna ekipa i póki co, drapią się w głowy, stąd mój post
  20. Mam zagwozdkę. Jest konstrukcja stalowa do której nie ma dziś dojścia z dwóch stron, bo zabudowana jest GK/OSB. I trzeba przymocować OD BOKU balustradę stalową (którą można dowolnie wykonać, z dowolnymi mocowaniami) Gdybym to przewidział wcześniej dałbym szpilki gwintowane z nakrętkami, a teraz wygląda to tak, że w części schodowej mamy 2xGK+ stal 5mm a w części otwartej podłogi na górze jest 1xGK+ podwójna OSB ok 40mm + stal 5mm. Wymiary mniej więcej Dziś to wygląda tak: A w środku jest różnie, poniżej zdjęcia z różnych etapów budowy, ale tak jak pisałem, do konstrukcji schodowej jest dołączona 2xGK, a wyżej do elementu konstrukcyjnego są przykręcone warstwy OSB i na to GK Jak do tego zamontować balustradę? Od boku? Myślałem już o kotwach chemicznych, o kołkach Molly, o nitonakrętkach, kołkach parasolkach? Co zastosować? Help?
  21. Mam miejsce na altanę gdzie ma być grill, stół ale i kanapa i palenisko Tam potrzebuję zadaszenia. Miejsce to ma wielkość 6,10 x 4,60 Mam też, niedaleko tego miejsca- taras przydomowy o długości 7,55 x 3,70. Tu by było super jakby się dało regulować i odsłaniać/ zasłaniać Szukać w casto i leroy? czy może ktoś ma coś sprawdzonego? Zgłupiałem od ofert w necie Jakieś rady?
  22. Swider odpowiedział Camel na temat - Zrób to sam
    Nie wiem, to jest w pakiecie tego mojego nieszczęsnego domu który miał być do końca sierpnia ubiegłego roku ale jeszcze się buduje. Ty mi lepiej powiedz czy tak mogę dać tę wełnę
  23. Swider odpowiedział Camel na temat - Zrób to sam
    Podepnę się, taka sytuacja: \ Tam gdzie rury od reku widać niebieskie to sufit podwieszany, czyli GK i folia do rusztu. Czy na to można położyć bezkarnie wełnę czy to proszenie się o kłopoty i skraplanie się wody na pianie i kapanie na wełnę? Czy jednak wełna aż takiej różnicy temperatur nie zrobi żeby tam się miało coś wkraplać? Cała reszta to termos z piany z wentylacją mechaniczną, na zewnątrz (ściany i dach) jeszcze styropian Szkielet stalowy Można tę wełnę położyć czy sobie darować?
  24. Swider odpowiedział Camel na temat - Zrób to sam
    zastanawiam się co dać na piętro, w tym moim szkielecie będzie tam ogrzewanie podłogowe w systemie suchym, czyli rurki w styropianie Rozumiem, że winyl będzie cichszy od laminatu tak? btw, jak idzie układanie?

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.