Skocz do zawartości

Zawieszka w 166 - luzy[long]


TomekT

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że ostatnio staram się doprowadzić swoją 166 do stanu względnej używalności, postanowiłem popracować nad zawieszeniem. Po wizytach w sumie 3 warsztatach jednoznaczny werdykt to gumy tylnego stabilizatora (3 trafienia), 1 raz tylny łącznik stabilizatora (raczej naciągane) oraz raz, co najgorsze, luzy na przednim lewym kole.

Gość u którego wymieniałem wspomniane już poduszki stabilizatora trochę mnie nastraszył, że mam kosmiczne luzy w przednim lewym zawieszeniu i że zaraz na pewno mi koło odpadnie. Może i bym mu uwierzył, gdyby nie to że parę set km wcześniej robilem 2 przeglądy, jeden na szarpakach w stacji kontroli, drugi, pełny, na młodnickiej i nikt nawet słówkiem nie wspomniał o luzach w przednim kole.

Dzisiaj, żeby zweryfikować teorię mechaniora, podniosłem sobie samochodzik na lewarku i obadałem przednie kółka, luz faktycznie pewien jest, drążki kierownicze wyglądają ok, natomiast luz pojawia się na samym mocowaniu zwrotnicy do wachacza. A ponieważ obydwa koła mają zbliżony luz to już całkiem zgłupiałem.

Stąd też pytanie i prośba do posiadaczy lub byłych posiadaczy 166 o ew. sprawdzenie organoleptyczne w swoich samochodzikach luzów na przednich kołach i pochwalenie sie na forum. Jakoś nie widzi mi się wydawać po 7 stów na stronę za same wachacze, jeśli obecne okażą się dobre.

A tak swoją drogą to Włosi strasznie pokręcili te zawieszenia w swoich autkach. żeby wyciągnąć stabilizator z tyłu, trzeba odkręcać całą belkę zawieszenia... Jak się umawiałem na wizytę, to gość jak usłyszał o jaki samochód chodzi to powiedział tylko "O Boże". Na miejscu stwierdzili że jak biorą alfę na warsztat to za każdym razem spędza ona tam co najmniej cały dzień, bo nie ma opcji żeby robiąć coś przy zawieszeniu jakiejś śruby nie ukręcić. (u mnie ukręcili tylko 4, na szczeście mocujące sam stabilizator) zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.