Skocz do zawartości

~~~~SHIFT LIGHT Z ALLEGRO~~~~


thewildone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Kto mi wytłumaczy na jakiej zasadzie działa ten SHIFT LIGHT z Allegro? Podobno wystarczy do podłączyć do zapalniczki i... już! Działa! Ale skąd to "cuś" wie jakie są aktualne obroty silnika confused.gif nie będąc podłączonym do obrotomierza, ani cewki hmm.gif Warto kupić to czy nie? Przepraszam, może zadaję durne pytania, ale podobno kto pyta nie błądzi rotfl.gifhehe.gif Pozdr!!!

P.S.

Dla wyjaśnienia - rozmawiałem ze sprzedającym i powiedział, że nie zgłębiał dokładnie tajników tego urządzenia, ale wie że wystarczy podłączyć to pod prąd z gniazda zapalniczki i ustrojstwo działa hmm.gif U niego w aucie tak jest, więc sam już nie wiem niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a może to 'słyszy' obroty i na tej podstawie działa

moze jeszcze byc czylym na smieci z instalacji, zawsze znajdzie sie tam cus z ladowania badz zaplonu... miemniej napewno jest to gorsze urzadzenie od ucha:D klepiacych zaworow napweno nie złapie, dla mnie sciema!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam! Kto mi wytłumaczy na jakiej zasadzie działa ten SHIFT LIGHT z

> Allegro? Podobno wystarczy do podłączyć do zapalniczki i... już!

> Działa! Ale skąd to "cuś" wie jakie są aktualne obroty silnika

> nie będąc podłączonym do obrotomierza, ani cewki Warto kupić to

> czy nie? Przepraszam, może zadaję durne pytania, ale podobno kto

> pyta nie błądzi Pozdr!!!

> P.S.

> Dla wyjaśnienia - rozmawiałem ze sprzedającym i powiedział, że nie

> zgłębiał dokładnie tajników tego urządzenia, ale wie że

> wystarczy podłączyć to pod prąd z gniazda zapalniczki i

> ustrojstwo działa U niego w aucie tak jest, więc sam już nie

> wiem

Witam.

Wydaje mi się, że to g..no może mierzyć natężenie prądu w instalacji generowanego przez alternator, co jest zależne od obrotów. Ale to raczej jest bez sensu bo trzebaby było zmieniać ustawienie tego g..na w zależności od ilości włączonych odbiorników prądu, np. radio.

Druga opcja to coś w stylu licznika impulsów, który może zliczać spadki napięcia o wysokiej częstotliwości odpowiadające powstawaniu iskry na świecy, o ile coś takiego jest możliwe do zmierzenia.

Uważam że szkoda na to kasy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam! Kto mi wytłumaczy na jakiej zasadzie działa ten SHIFT LIGHT z

> Allegro? Podobno wystarczy do podłączyć do zapalniczki i... już!

> Działa! Ale skąd to "cuś" wie jakie są aktualne obroty silnika

> nie będąc podłączonym do obrotomierza, ani cewki

Najprawdopodobniej mierzy po prostu zakłócenia w zasilaniu spowodowane pracą cewki WN. Wymaga to dużo lepszego ofiltrowania niż podpięcie się bezpośrednio do cewki, ale też powinno działać.

> Warto kupić to

> czy nie?

Nie. To samo i dużo więcej informacji da ci obrotomierz.

W ogóle w samochodzie nie wykorzystywanym do jakichś wyścigów itp. jest to kompletnie niepotrzebna popierdółka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam! Kto mi wytłumaczy na jakiej zasadzie działa ten SHIFT LIGHT z

> Allegro? Podobno wystarczy do podłączyć do zapalniczki i... już!

> Działa! Ale skąd to "cuś" wie jakie są aktualne obroty silnika

> nie będąc podłączonym do obrotomierza, ani cewki Warto kupić to

> czy nie? Przepraszam, może zadaję durne pytania, ale podobno kto

> pyta nie błądzi Pozdr!!!

> P.S.

> Dla wyjaśnienia - rozmawiałem ze sprzedającym i powiedział, że nie

> zgłębiał dokładnie tajników tego urządzenia, ale wie że

> wystarczy podłączyć to pod prąd z gniazda zapalniczki i

> ustrojstwo działa U niego w aucie tak jest, więc sam już nie

> wiem

Podejrzewam że jest to licznik tzw. pików alternatora, jeśli ktoś uczył sie o silnikach elektrycznych i prostowaniu prądu, to wie że dość trudno z prądu zmiennego zrobić stały, a układ prostowniczy w naszych samochodach jest dość prymitywny i wykres napięcia ma przebieg falowy /impulsowy w pewnym zakresie (nie jest linia prosta).

Ja osobiście nie polecam, za ta cenę lub dużo mniej możesz pokusić się już o obrotomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo widzi obroty mój turbotimer, i po skalibrowaniu pokazuje to dokładnie i zawsze tak samo ok.gif

ale tego nie kupuj, za drogo jak na sam shiftlight, za tą cenę to możesz mieć ładny obrotomierz 90mm z małym shiflightem na blacie ok.gif

np

http://moto.allegro.pl/item218448857_obrotomierz_autogauge_z_light_shiftem_tanio_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie bow.gif Wiem, że za te pieniądze mogę mieć fajny obrotomierz, ale ja konkretnie szukam shift lighta i niestety ciężko o takowy, ale jeśli to coś zmieni powiem kolegom, że obrotomierz to ja już mam, a dokładniej takie cudo... z Turbawki jump.gif i teraz szukam jedynie shift light.

d77b55c5ba33b41fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się hehe.gif Tez zauwazylem, ze jak wyciagne kluczyk ze stacyjki zostawiajac auto na pozycyjnych to i temperatura i cisnienie oleju, o poziomie paliwa i obrotach silnika nie wspomne hehe.gifrotfl.gif jakoś spadają spineyes.gif... ciekawe czemu clown.gif270751858-jezyk.gif hehe... a tak poważnie nie wiem co z tym shiftem... chyba sobie odpuszcze narazie sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadza się Tez zauwazylem, ze jak wyciagne kluczyk ze stacyjki

> zostawiajac auto na pozycyjnych to i temperatura i cisnienie

> oleju, o poziomie paliwa i obrotach silnika nie wspomne jakoś

> spadają ... ciekawe czemu hehe... a tak poważnie nie wiem co

> z tym shiftem... chyba sobie odpuszcze narazie

Pytanie - startujesz w jakichś rajdach, wyścigach? Bo jakoś nie widzę zastosowania dla SL przy normalnej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nie startuję w wyścigach. Przynajmniej nie w jakichś oficjalnych. Mimo to po prostu chciałem założyć sobie shifta. Wiem - zaraz usłyszę od paru osób, że to strata kasy i bezsens, ale czy szersze opony, aluminiowe felgi i głośniejszy wydech nie jest tym samym? Shift daje to samo co dodatki wymienione powyżej... radość właścicielowi i chyba o to chodzi. Takie jest moje zdanie hmm.gif ale decyzja i tak już zapadła - odpuszczam sobie, przynajmniej ten. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.