Skocz do zawartości

Jakie sprzęgło kupić?


cynamon

Rekomendowane odpowiedzi

> Jakie sprzęgło polecacie? Są jakieś różnice w działaniu? Chodzi mi o

> siłę jaką trzeba użyć przy wciskaniu sprzęgła. Moje sprzęgło

> chodzi strasznie ciężko i cieszę się że nadszedł jego kres :-)

Chyba nie ma różnicy, ważne żeby było nowe, i żeby nie było luźne ... Jak do marei wkładałem przysłali mi LUKa, poszedł spowrotem do nich i czekałem na VALEO bo tamto miało luzy na sprężynach ...

Do punta też włożyłem VALEO i jest gites od jakiś 20 kkm już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie sprzęgło polecacie? Są jakieś różnice w działaniu? Chodzi mi o siłę jaką trzeba użyć przy wciskaniu sprzęgła. Moje sprzęgło chodzi strasznie ciężko i cieszę się że nadszedł jego kres :-)

do uno wkładałem LUK-a i przez okres 15 tysięcy nic się nie działo, potem nie wiem bo auto sprzedałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 215PLN komplet. Do tego linka 43PLN Rozbierzność cen w sklepach to od 215 do 270PLN za to samo sprzęgło.

ciekawe jak z oryginalnością tego sprzęgła hmm.gif

oglądałem kiedyś na SAT1 program gdzie dziennikarze zakupili w Polsce sprzęgło LUK-a i pojechali z nim do fabryki gdzie jest produkowane. Była to podróbka a pan z LUK-a wskazał na wszystkie różnice a zaczął już od opakowania. Ale to tak na marginesie bo można w depresje wpaść gdyby się chciało w ten sposób temat drążyć ale nie ulega wątpliwości że często kupujemy podróbki i to nieświadomie sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te Valeo z Allegro są na pewno gorsze od tych regenerowanych z ASO.

> Wytrzymują max 70kkm a na oryginalnym przejeździłem 150.

> Teraz wsadziłem LUKa - zobaczymy ile wytrzyma.

Ja mam w Punciaku Valeo - przejechałem 40kkm i ok. (orginalne wymieniałem po niespełna 40kkm, ale pnoć taka była seria) Valeo ma fabryke (albo coś w tym rodzaju, w każdym razie dość pokaźna hala) w Polsce niedaleko Katowic, więc może dlatego są teraz tanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie sprzęgło polecacie? Są jakieś różnice w działaniu? Chodzi mi o

> siłę jaką trzeba użyć przy wciskaniu sprzęgła. Moje sprzęgło

> chodzi strasznie ciężko i cieszę się że nadszedł jego kres :-)

Tylko Valeo, było o tym 1000000 razy pad.gif Luk ma plastikowe łożysko w tarczy,

a z Sachsem ja osobiście miałem problemy mimo, że marka zacna i droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem w swoim valeo miesiąc temu i chodzi miodowo. a kupiłem

w ic w warszawie ze zniżką 33% za 220 zeta. ceny mają duże widełki i nauczony doświadczeniami dzwonie w kilka miejsc, zanim

kupie co potrzebuje - takie realia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dzisiaj rano samochód z nowym sprzęgłem. Chodzi o niebo lepiej niż stare, czyli dużo lżej. Na starym zrobiłem ponad 90 000km, a poprzedni właściciel Kropka na pewno ponad 10 000. Poprzednie też było Valeo, tylko nie mam pojęcia dlaczego tak ciężko działało. Może przez linkę.. bo linkę też teraz wymieniłem. Było już w opłakanym stanie. Łożysko już prawie wpadło między te blachy na których się opiera. Tłukło się strasznie i w czasie jazdy wraz ze wzrostem obrotów na cały samochód przenosiły się dziwne wibracje. Poza tym przy wysprzęglaniu coś strzelało (łożysko nierówno się układało, bo blachy były z jednej strony po prostu już spiłowane)

Teraz to jest inny samochód :-) Nic się nie tłucze, nie drga, no i pedał sprzęgła nie stawia takiego oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.