Skocz do zawartości

wyciek z węża wlewowego :(


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was

Dzisiaj tankując do pełna jednym słowem umarłem frown.gif , zapaliła mi się rezerwa i jadę w poniedziałek na wakacje i sobie myśle no to zatankuje do pełna i do karnistra żeby o paliwo się nie martwić smile.gif więc tankuje , zatankowałem dokładnie 38 litrów + to co miałem w rezerwie około 5 litrów i umarłem patrze wyciek jak cholera , patrze , a tu wyciek paliwa z węża zaraz co jest od wlewu paliwa ( chodzi mi o ten który znajduje sie nad kołem ) . I teraz mam pytanie do was jak tankowałem wycieku nie zauważyłem i nie wiem czy przelałem i dlatego się lało czy mam wąż dziurawy proszę Was o radę , acha skleiłem to taśmą bo sam nie wiem , proszę was o radę co i jak i czy że skleiłem to dobrze zrobiłem ? dzięki i pozdrawiam Fatal cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowa usterka - wąż nie jest niczym osłonięty i piasek z wodą działają destrukcyjnie.

Pytanie, czym zakleiłeś - większość klejów traci swe właściwości pod wpływem benzyny. Wniosek jest jeden - dokładnie obejrzeć, gdzie jest wyciek i dopiero zacząć kombinować, co ztym fantem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Typowa usterka - wąż nie jest niczym osłonięty i piasek z wodą

> działają destrukcyjnie.

> Pytanie, czym zakleiłeś - większość klejów traci swe właściwości pod

> wpływem benzyny. Wniosek jest jeden - dokładnie obejrzeć, gdzie

> jest wyciek i dopiero zacząć kombinować, co ztym fantem zrobić.

kleiłem taśmą tą mocną szarą nie wiem jak ona się nazywa , ale kupiłem ją na szybko bo tylko to mi do głowy wskoczyło pisało temperatura od -35 do + 95 i właśnie zastanawiałem się czy to rozwiąże problem bo nie wiem jakie ta taśma ma własciwości na benzynę frown.gif , czyli mówisz że wąż powiedział 30.GIF , a może ktoś z was ma jakiś sposób na naprawę takiej usterki czy trzeba kupić nowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Was Dzisiaj tankując do pełna jednym słowem umarłem , zapalmi się rezerwa i jadę w poniedziałek na wakacje i sobie myśle no to zatankuje do pełna i do karnistra żeby o paliwo się nie martwić więc tankuje , zatankowałem dokładnie 38 litrów + to co miałem w rezerwie około 5 litrów i umarłem patrze wyciek jak cholera , patrze , a tu wyciek paliwa z węża zaraz co jest od wlewu paliwa ( chodzi mi o ten który znajduje sie nad kołem ) . I teraz mam pytanie do was jak tankowałem wycieku nie zauważyłem i nie wiem czy przelałem i dlatego się lało czy mam wąż dziurawy proszę Was o radę , acha skleiłem to taśmą bo sam nie wiem , proszę was o radę co i jak i czy że skleiłem to dobrze zrobiłem ? dzięki i pozdrawiam Fatal

o tu prosze wystarczyło poszukać a było tego tyyyyyyyyyyyyyyyyyyyle razy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kleiłem taśmą tą mocną szarą nie wiem jak ona się nazywa , ale

> kupiłem ją na szybko bo tylko to mi do głowy wskoczyło pisało

> temperatura od -35 do + 95 i właśnie zastanawiałem się czy to

> rozwiąże problem bo nie wiem jakie ta taśma ma własciwości na

> benzynę , czyli mówisz że wąż powiedział , a może ktoś z was

> ma jakiś sposób na naprawę takiej usterki czy trzeba kupić nowy

> ?

Nowy to cię zabije finansowo wink.gif

Poszukaj na szrotach, bo raczej wszyscy to wymieniali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o tu prosze wystarczyło poszukać a było tego tyyyyyyyyyyyyyyyyyyyle

> razy

oki dzięki wielkie już wszystko wiem smile.gif , a co do wymiany takiej rury i kupna to ile kosztuje taka rura i czy łatwa jest wymiana smile.gif

ok cenę już wiem na aledrogo 180 zł frown.gif więc będę naprawiał tylko już po urlopie frown.gif bo jadę i nie mam zamiaru teraz robić , mam nadzieję że tak może być na razie , może macie jakieś fotki tej obudowy bo będę ją robił i chciałem luknąć smile.gif jak to sobie zrobić , więc uszczelnie węża i na pewno pójdzie obudowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jak ja zrobiłem, a nie wymieniałem węża, wyszło nawet taniej i solidniej:

- zaklej wąż klejem silikonowym w sztyfcie na ciepło (takie pistolety klejowe) koszt ok. 6PLN / lub wymień wąż koszt. ok. 250 PLN....

I zrób to PRZED urlopem na miłość boską, bo staniesz w polu w czasie jazdy w deszczy, jak Ci koło napcha jeszcze więcej wody do zbiornika przez tą dziurę. Ja miałem szczęście w nieszczęściu - stanąłem obok bloku teściów.

- owiń to miejsce jakąś solidną taśmą izolacyjną koszt ? (i owiń jeszcze jakimś drutem miedzienym, żeby się ładnie ta taśma wpasowała w rowki węża)

- zamontuj nadkole osłaniając w ten sposób wąż (KONIECZNIE! zwłaszcza jeśli ma to być na dłużej), koszt około 20-30 PLN

- wyciągnij pompę paliwa i wyczyść jej sitko (na bank jest uwalone błotem), koszt -> nawąchasz się benzyny

- wlej do zbiornika pół butelki STP Formuła do benzyny (czerwona), lub STP Formuła do wtryskiwaczy (czarna), zwiąże Ci to wodę, którą raczej napewno masz już w zbiorniku.

I jeśli masz szczęście (ja go nie miałem) to nie masz zardzewiałego regulatora ciśnienia wtrysku (koszt 200-500PLN), więc powinno chulać.

Tyle. Ja miałem jeszcze przy okazji cudowanie z czyszczeniem wtryskiwaczy, ale to już teraz dla mnie prościzna smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.