Skocz do zawartości

antykorozja...


WKKW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie - woda dostaje mi sie pod wykladzine i cala podloga jest zardzewiala - chce jak najszybciej ja zabezpieczyc.

Mam pomysl by pomalowac ja najpierw unikorem lub minia a na to dac farbe hlorokauczukowa. skoro i tak uno moze przeciekac i woda dostanie sie pod wykladzine to szczelna warstwa hlorokauczuku bedzie super zabezpieczeniem?? co o tym sadzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam mam pytanie - woda dostaje mi sie pod wykladzine i cala podloga

> jest zardzewiala - chce jak najszybciej ja zabezpieczyc.

> Mam pomysl by pomalowac ja najpierw unikorem lub minia a na to dac

> farbe hlorokauczukowa. skoro i tak uno moze przeciekac i woda

> dostanie sie pod wykladzine to szczelna warstwa hlorokauczuku

> bedzie super zabezpieczeniem?? co o tym sadzicie???

ja bym zrobil tak:

mozliwie dokladnie usunal luzna rdze za pomoca szczotki na wiertarce lub szlifierce a pozniej pomalowal calosc farba wiazaca rdze Corro-tec (czy jakos tak). Nastepnie na to nalozyl gruba warstwe czegos bitexopodobnego i bylby spokoj z tym na wieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym zrobil tak:

> mozliwie dokladnie usunal luzna rdze za pomoca szczotki na wiertarce

> lub szlifierce a pozniej pomalowal calosc farba wiazaca rdze

> Corro-tec (czy jakos tak). Nastepnie na to nalozyl gruba warstwe

> czegos bitexopodobnego i bylby spokoj z tym na wieki:)

Na wieki to może nie, bo gdy zabezpieczałem drzwi od środka bitexem (położyłem 3 warstwy na 4 warstwach Hameraida) to i tak po 3 miechach pojawiły sie purchle sciana.gif

Akurat zastanawiam się nad skutecznością środków do hydroizolacji stosowanych w budownictwie rotfl.gifzakrecony.gifzlosnik2.gif Zobaczymy co mi eksperci powiedzą ale wydaje mi się, że to może być dobry kierunek zeby.GIFhahaha.gifyay.gif270635636-JUMP2.gifhehe.gifok.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to trzeba najpierw stwierdzić skąd rdza "przyszła ", np. progi rdzewieją od środka i tak samo drzwi. Jeżeli rudą widzimy (pęcherze ) na zewnątrz progów lub drzwi to znaczy że niedługo wypadną dziury i jest już za późno na konserwacje i czyszczenie rdzy to samo mozna odnieść do podłogi. mulher.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sens jest - bo lepiej zachamowac rdzewienie i przejezdzic do wiosny

> spokojnie nizeli ma to byc pozostawione samemu sobie.

To co Ty chcesz konserwować zardzewiałą nieoczyszczoną podłoge? icon_eek.gifTo jedynie zamaskuje problem na krótki czas palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadome jest ze podloge uprzednio oczyszcze z rudej do golej blachy -( maszynowo) Rdza jest nie na calej podlodze ale na srodku dzur niema. sprawdzalem srubokretem i blacha jest jeszcze wytrzymala. Załozylem temat by zaczerpnąc opini czy stosowal ktos z was taki sposob jak napisalem na poczatku. uNIKOR POTEM CHLOROKAUCZUK. Wydaje mi sie ze woda ktora ciagle sie dostawala pod kabine musiala w koncu zrobic swoje i wierzchnia warstwe podlogi lakier i podklady zniszczylo.

No nic to jesli ktos przerabial jjuz temat podlogi to prosze o swoje sposoby na dobre zabezpiczenie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na wieki to może nie, bo gdy zabezpieczałem drzwi od środka bitexem

> (położyłem 3 warstwy na 4 warstwach Hameraida) to i tak po 3

> miechach pojawiły sie purchle

> Akurat zastanawiam się nad skutecznością środków do hydroizolacji

> stosowanych w budownictwie Zobaczymy co mi eksperci powiedzą

> ale wydaje mi się, że to może być dobry kierunek

Witam

Zmartwie Cię ale środki stosowane w budownictwie (abizol, kerag, deitermann i wiele tego typu innych) oprocz rozpuszczalnikow(glownie nitro) zawieraja wypelniacze w pastaci asfaltu, smoły, lepiku, zywice organiczne i poliestrowe, plastyfikatory i licho wie co jeszcze). Odradzam gdyz maja one slaba przyczepnosc do matalu a co gorsze moga przyspieszac proces korozji.

Pisalem wczesniej jaki jest sprawdzony sposob walki z z ruda i do chwili obecnej zabezpieczenie jest w idealnym stanie i spelnia swoja funkcje

KLIKAJ

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.