Skocz do zawartości

Silnik mi gasnie :(


nacuna

Rekomendowane odpowiedzi

Problem pojawil sie 2 dni temu. Rano odpalilem auto (tylko Pb, nie mam gazu, siena 1.6 hl) i obrotomierz skoczyl na 1200 obr/min (standart jak na zimny silnik, przynajmniej u mnie) potem skoczyl do 800 a potem do 500 i silnik mi zgasl. Odpalalem kilka razy i dopiero za 4 lub 5 razem normalnie chodzil i moglem jechac. Wczoraj na rozgrzanym silniku (wskazowka temp na polowie wys) tez mialem ten objaw. Zapalam auto, wskazowka pokazuje 800obr/min potem spada do 500 i gasnie. Kilka razy zapalalem i gasl. Dopiero po ktoryms tam normalnie chodzil.

Co to oznacza? Czy tzn ze silniczek krokowy juz sie pobrudzil czy czeka mnie wieksze zmartwienie? Prosze o szybka odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem pojawil sie 2 dni temu. Rano odpalilem auto (tylko Pb, nie

> mam gazu, siena 1.6 hl) i obrotomierz skoczyl na 1200 obr/min

> (standart jak na zimny silnik, przynajmniej u mnie) potem

> skoczyl do 800 a potem do 500 i silnik mi zgasl. Odpalalem kilka

> razy i dopiero za 4 lub 5 razem normalnie chodzil i moglem

> jechac. Wczoraj na rozgrzanym silniku (wskazowka temp na polowie

> wys) tez mialem ten objaw. Zapalam auto, wskazowka pokazuje

> 800obr/min potem spada do 500 i gasnie. Kilka razy zapalalem i

> gasl. Dopiero po ktoryms tam normalnie chodzil.

> Co to oznacza? Czy tzn ze silniczek krokowy juz sie pobrudzil czy

> czeka mnie wieksze zmartwienie? Prosze o szybka odpowiedz.

moze jakis czujnik pokazuje,ze silnik jest nagrzany i dostaje uboższa dawke paliwa hmm.gif

tylko to by nie mogło miec miejsca przy nagrzanym

silniku hmm.gif

jest jakiś czujnik odpowiedzialny za to,moze on w kulki leci hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> krokowy jest na dwóch srubkach tylko

> torksy jakieś

A moze napiszecie mi co zrobic? Po wyczysczeniu co zrobic?

Gdzies czytalem, ze po wyczyszczeniu cos trzeba zrobic zeby potem sie nie okazalo, ze na biegu jalowym mam 2500 obr/min. Normalnie mam 800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A moze napiszecie mi co zrobic? Po wyczysczeniu co zrobic?

> Gdzies czytalem, ze po wyczyszczeniu cos trzeba zrobic zeby potem sie

> nie okazalo, ze na biegu jalowym mam 2500 obr/min. Normalnie mam

> 800.

zdemontuj dolot ta gruba czarna rura odłącz od gardzieli to aluminiowe

wsadz kogoś do auta niech przyciśnie gaz niech sie przepustnica uchyli

wyczyść przepustnice i gardziel szmatą nasączoną benzyną extrakcyjną to wszystko

aha opaska jest zapewne oryginalna zdejmiesz ją sciskając ją w odpowiednim miejscu kombinerkami

załozysz tak samo jak zdjąłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czyszczeniem krokowca nalezy uwazac. Musi on byc ponownie ustawiony - robi sie to przy pomocy examinera. Jest jeszcze jeden sposob, ktory czesto sie soprawdzal. Po przeczyszczeniu odlacz akumulator na 15 min ok.gif Zanim jednak cokolwiek rozkrecisz proponuje NAJPIERW wykonac manewr odlaczenia aku - byc moze wszystko wroci do normy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść krokowca i przepustnicę. Najlepiej najpierw odłącz aku i wtedy zabieraj się do roboty. Kiedyś zrobiłem to bez odłączenia i po podpięciu krokowca nie miałem wolnych obrotów. grinser006.gif Problem minął po "reseciku" kompa domowym sposobem, czyli odpięcie klem. clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Mam instalacje LPG. Od pewnego czasu serwsi ASO nie potrafi usunac problemu - diagnoza glosi - awaria komputera. Efekt jest taki, ze moge jezdzic bez problemow np.: 2000km potem nagle ni stad ni zowad silnik gasnie zawsze pod swiatlami. Odpalam go ponownie i jade do nastepnych swiatel i znowu gasnie. I tak ze 3, 4 razy. Az wraca do normy na kolejne 1000-2000km. Wymienili mi pompke, wymienili przepustnice i nic efekt dalej ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.