Skocz do zawartości

jak działa ten mechanizm?


braun

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Aby zblizyc sie do rozwiazania - mojego nierozwiazanego - problemu, pytam:

Jak działa mechanizm, ktory jest w pudle z filtrem powierza, Chodzi dokładnie o ta klapke, ktora to reguluje doplywem cieplego/zimnego powietrza.

Z jakiego powodu ona sie przestawia (ta klapka)?

Czy w Waszych asterkach, istnieje takie ustawienie klapki, ze calkowicie odcina doplyw cieplego powietrza (z rury laczacej to pudlo z kolektorem)?

Moze mi ktos to sprawdzic dokladnie?

Bo u mnie jest tak - chyba nie do konca dobrze - ze ten kanal co wprowadza powietrze cieple rura od kolektora, nie jest do konca zatkany (jakby klapka do konca nie domykala). Jest maly przeswit.

A moze tak ma byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z jakiego powodu ona sie przestawia (ta klapka)?

Z powodu podciśnienia smile.gif

Podciśnienie spod przepustnicy idzie sobie do termostatu a z drugiej jego strony wychodzi niebieski przewodzik do puszki filtr. Look na fotkę:

06.jpg

Ten z brązową końcówką doprowadza podciśnienie. Jeżeli silnik jest zimny termostat jest otwarty i podciśnienie idzie niebieskim przewodem do puszki i steruje klapką.

Po nagrzaniu, termostat zamyka się i nie ma podciśnienia otwierającego klapkę.

Jeżeli u ciebie klapka się nie zamyka to albo:

1. klapka jest uszkodzona (spadła sprężyna albo zebrał sięsyf i blokuje klapkę.

2. Termostat nie działa i podciśnienie idzie cały czas.

P.S.

Właśnie dopadły mnie watpliwości: nie jestem pewien, czy termostat działa tak, że gdy jest zimny puszcza podciśnienie czy właśnie zaczyna puszczać kiedy się rozgrzeje. smile.gif Pewnie zaraz ktoś potwierdzi którąś wersję.

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odswiezam temat, bo mysle ze warto ustalic jak to jest z ta klapka, cisnieniem itp. - kazdemu sie moze przydac...

wiec kto mi sprawdzi, czy po nagrzaniu sie silnika, klapka calkowicie odcina dostep cieplego powietrza (nalezy zdjac rure laczaca filtr powietrza z kolektorem wydech. i sprawdzic czy klapka domknela calkowicie dolot powietrza ze zdjetej rury)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.