Skocz do zawartości

temat wałkowany - głowica 1.2 mpi 75


yuby

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio temat poruszany i lubiany:) Zdecydowałem się na montaż tego zestawu w swoim SCS. Zanim przystąpie do realizacji chciałbym zaczerpnąć trochę wiedzy co by nie było niespodzianek:

1) Jaka jest różnica wysokości głowic 1.1spi i 1.2 75 i czy rozstaw szpilek pod kolektor wydech. ten sam? Mam 4-2-1 i nie wiem czy podpasi.

2) Przepustnica i listwa wtryskowa mają kilka kroćców. Czy jak otworze maskę to będę mógł pokazać palcem, który przewód gdzie podpiąć?

3) Luzy zaworowe na wałku 866 ustawiam pod 1.2?

4) Czy niezbędny jest komputer 1.2mpi, czy obskoczy na 1.1spi?

5) Skoro już mam lpg to domniemam, że mikser musi być też od 1.2?

6) Silniczek krokowy od 1.1spi podejdzie?

7) Ogólnie jak jest z oczujnikowaniem? Przede wszystkim o przepustnice chodzi - tam jest kilka wtyczek. Czy to samo jest w 1.2?

No i chyba na razie tyle. Wiem, że sporo, ale kto mówił, że będzie łatwo? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio temat poruszany i lubiany:) Zdecydowałem się na montaż tego

> zestawu w swoim SCS. Zanim przystąpie do realizacji chciałbym

> zaczerpnąć trochę wiedzy co by nie było niespodzianek:

> 1) Jaka jest różnica wysokości głowic 1.1spi i 1.2 75 i czy rozstaw

> szpilek pod kolektor wydech. ten sam? Mam 4-2-1 i nie wiem czy

> podpasi.

szpilki w kolektorze takie same jak w spi (mowa wydechowym), a sama głowica nieznacznie wyzsza

> 2) Przepustnica i listwa wtryskowa mają kilka kroćców. Czy jak

> otworze maskę to będę mógł pokazać palcem, który przewód gdzie

> podpiąć?

z dorbną pomoca ksiązki "cc/sc" oraz punto bez problemu obcukasz gdzie który węzyk podpiąc, ale najlepiej wczesniej sobie opisac od czego co odpioleś

> 3) Luzy zaworowe na wałku 866 ustawiam pod 1.2?

tak jak w 1,2

> 4) Czy niezbędny jest komputer 1.2mpi, czy obskoczy na 1.1spi?

na kompie od 1,1 spi da rade tylko jesli zmienisz w min program napisany pod 1,2 (1,1 z górą 1,2) lepsze rozwiązanie gdyz jesli zrobi ci to ktos na zamówienie to bedzie lepiej bo nie bedize zalewało tak jak na kompie od 1,2 niekiedy

> 5) Skoro już mam lpg to domniemam, że mikser musi być też od 1.2?

mikser od 1,2 mpi ok 28mm, najlepsze są te z brc (poszukaj w szukajce bo niedawno nawet fotke dawałem takiego) a jesli juz masz zamiar zostac przy lpg to kompa mozesz dac od 1,2 a pompe zostawic od spi bo i tak bedziesz na gazie jeździł

> 6) Silniczek krokowy od 1.1spi podejdzie?

mówisz o silniczku krokowym od LPG, jesli tak to pasuje

> 7) Ogólnie jak jest z oczujnikowaniem? Przede wszystkim o

> przepustnice chodzi - tam jest kilka wtyczek. Czy to samo jest w

> 1.2?

przepustnica to obczaisz jak było w spi a jak jest w spi, to akurat nie jest problem, niekiedy problem jest z czujnikami temp bo były rózne ich usytuowania w głowicach no i były 2 i 3 pinowe, ale zawsze to mozna zdrutować

> No i chyba na razie tyle. Wiem, że sporo, ale kto mówił, że będzie

> łatwo?

jak nie masz o tym zielonego pojęcia to moze byc kilka kłopotów, ale z pomocą forum ksiązek itp dasz rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Pompę paliwa wymienie, bo na beni czasem też śmigam tylko nie wiem czy wziaść od 1.1mpi czy od 1.2 75?

O krokowca chodziło w sensie regulator biegu jałowego - ten co w przepustnice jest wkręcony.

Mam fiat code'a i wolałbym przy nim zostać jeśli chodzi o komputer. Koszt remapu to min. 1000,- troche mi się to nie uśmiecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za odpowiedź.

> Pompę paliwa wymienie, bo na beni czasem też śmigam tylko nie wiem

> czy wziaść od 1.1mpi czy od 1.2 75?

> O krokowca chodziło w sensie regulator biegu jałowego - ten co w

> przepustnice jest wkręcony.

> Mam fiat code'a i wolałbym przy nim zostać jeśli chodzi o komputer.

> Koszt remapu to min. 1000,- troche mi się to nie uśmiecha.

i tak ci gówno da jak bedziesz na benzynie jeździł a miał mikser na przepustnicy no.gif

pompe śmiało mozesz sobie darować, od biedy na spi tez pojedziesz tylko powyzej 4 tys bedzie brakowało paliwa i juz bedzie muł

a remap to napewno nie 1000 zł tylko ok 300 zł

ja miałem u siebie imobilaizer tzw pastylke i po załozeniu kompa od 1,2 mpi dalej imo działał zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i tak ci gówno da jak bedziesz na benzynie jeździł a miał mikser na

> przepustnicy

> pompe śmiało mozesz sobie darować, od biedy na spi tez pojedziesz

> tylko powyzej 4 tys bedzie brakowało paliwa i juz bedzie muł

> a remap to napewno nie 1000 zł tylko ok 300 zł

> ja miałem u siebie imobilaizer tzw pastylke i po załozeniu kompa od

> 1,2 mpi dalej imo działał

Ok to pompe zostawię na razie, a kompa zmienię. A z tym gównem to chodziło, że nie skorzystam z możliwości jakie daje mi mpi? Czy po prostu, że wymiana pompy przy lpg jest bez sensu. W Kraku w każdej z firm 1000,- jest minimalną ceną za remap. A do Wawy nie za bardzo uśmiecha mi się jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.