Skocz do zawartości

Wzmacniacze !!


papuga

Rekomendowane odpowiedzi

> Posiadam w samochodzie 6 głośników bede jeszcze montował 2 i chce te

> glosniki podłączyć pod wzmacniacz myslalem o dówch ale moze

> tylko jeden wystarczy ?? Co sądzicie ??

Ja na przyklad sadze ze jesli Twoj samochod to autobus to 2 wzmacniacze powinny wystarczyc.

grinser006.gif

A jesli to osobowka to mysle ze masz za duzo glosnikow (chyba ze budujesz demo-car, ale wtedy nie pytalbys o takie rzeczy).

Jaki jest cel tak duzej liczby glosnikow?? Masz stacje medialna i chcesz uzyskac dzwiek przestrzenny 5+1 czy co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja na przyklad sadze ze jesli Twoj samochod to autobus to 2

> wzmacniacze powinny wystarczyc.

> A jesli to osobowka to mysle ze masz za duzo glosnikow (chyba ze

> budujesz demo-car, ale wtedy nie pytalbys o takie rzeczy).

> Jaki jest cel tak duzej liczby glosnikow?? Masz stacje medialna i

> chcesz uzyskac dzwiek przestrzenny 5+1 czy co??

Narazie nie mam multimediów może w przysłości bedą! Mój samochód nie jest demo-carem!Wiem ze to jest duzo ale naprzykład ztyłu auta mam zainstalowane głośniki basowe 69 2 drożne a w bagarzniku tube chciałem jeszcze wsadzic tam srednio tonowe by nie walil sam bass !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Narazie nie mam multimediów może w przysłości bedą! Mój samochód nie

> jest demo-carem!Wiem ze to jest duzo ale naprzykład ztyłu auta

> mam zainstalowane głośniki basowe 69 2 drożne a w bagarzniku

> tube chciałem jeszcze wsadzic tam srednio tonowe by nie walil

> sam bass !!

W ten sposob szarpiesz strasznie pasmo - IMHO bez sensu. Nigdy nie uzyskasz w miare neutralnego brzmienia bez przebarwien.

Dorzucanie kolejnych glosnikow to nie jest metoda - to po pierwsze.

Zacznijmy od przodu (mowie o systemie stereo): najbardziej popularnym rozwiazaniem jest zestaw dwu- lub trojdrozny, odseparowany - czyli nie- wspolosiowy.

Tyl - jesli ma grac pasazerom z tylu to nie moga byc to glosniki wspolosiowe w polce - tylko podobny do przedniego zestaw odseparowany - np. dwudrozny. Takie rozwiazanie jest nawet montowane fabrycznie w "lepszych" autach.

Do napedzenia tego mozna wykorzystac 4-ro kanalowy wzamcniacz.

Calosci moze dopelnic sub, napedzany np. dwukanalowym wzmakiem w mostku albo jakims monoblockiem. Zalezy od polki cenowej w ktora mierzysz.

Wtedy da sie tego sluchac.

Acha, jesli z tylu bedzie sub-np w bagazniku to zawsze bedzie on mocniej odczuwalny dla pasazerow na tylnej kanapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.