Skocz do zawartości

Nowa Albea 2006, "EBD Failure"


poziomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pojawi mi sie błąd "EBD Failure". Błąd mam od niedawnam jak auto dluzej postoi (noc) i jest mróz to na zimnym silniku takie cos wyskoczy. Nawet 2 razy pod rząd (odpalilem , zgasilem i znowu odpalilem auto). Auto w weeknd zrobilo dluuga trase wiec akumulator powinien sie naladowac, pozniej przez caly tydzien jezdzilem tylko po żonę na przystanek (2km w jedna strone + grzanie sie na postoju i powrot raptem 4km w sumie) No i kolo piątku zaczęło swirowac. W weekend pojezdzilem troche i bylo cieplej z deka i wsje oki. Co to moze byc?

BTW 2ga sprawa , wczesniej zmienilem stacje na ktorej tankuje i teraz auto lepiej przyspiesza wiec nowe paliwko raczej oki.

Zapomnialem dodac , blad wyskoczy ale..... wsje oki i jechac mozna dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna pewna bolaczka Fiata to fakt ABS, EBD failure-tutaj koncern dał ciala i tyle-ale rozwiązanie problemu jest banalnie proste-a niektórzy wymieniaja łożyska w kołach twierdząc ze sie rozmagnesowały-kiepsko świadczy to o serwisie który się na to zdecydował bo każdy facet powinien wpasć na to ze powodem tego komunikatu w momencie uruchamiania silnika(oczywiscie np po zimnej nocy -bo potem sie juz oczywiscie nie wyswietli)jest słaby akumulator.przeciez cala elektronika jest permamentnie testowana -juz po przekreceniu kluczylka i wtedy test pokazuje, ze wszystko jest ok a dopiero jak uruchamiamy rozrusznik wyzuca bład ABS, EBD -no bo przeciez jest daiabelny spadek napiecia i stad tenj błąd -a akumulatorek po chłodnej nocy traci troche swojej pojemnosci-a potem znow jest wszystko ok-dziwne?nie-fiat włożył akumulatory o zbyt ma łej pojemności-ale nie przyzna sie do tego bo przecież musiałby wymienic akumulatory za friko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (...)zdecydował bo każdy logicznie myslacy facet powinien wpasć na to

> ze powodem tego komunikatu w momencie uruchamiania

> silnika(oczywiscie np po zimnej nocy -bo potem sie juz

> oczywiscie nie wyswietli)jest słaby akumulator.przeciez cala(...)

To o tych logicznie myślących facetach to uwaga niepotrzebna. Ja myślę bardzo logicznie, ale pewnie bym na to nie wpadł. Myślę, że większość profesorów matematyki, czy logiki również. zeby.GIF

Ja ostatnio rozładowałem niemal kompletnie akumulator, ale żadne błędy mi nie wyskoczyły. Z tego co wiem, to po zapaleniu silnika stan akumulatora nie ma już chyba większego znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To o tych logicznie myślących facetach to uwaga niepotrzebna. Ja

> myślę bardzo logicznie, ale pewnie bym na to nie wpadł. Myślę,

> że większość profesorów matematyki, czy logiki również.

> Ja ostatnio rozładowałem niemal kompletnie akumulator, ale żadne

> błędy mi nie wyskoczyły. Z tego co wiem, to po zapaleniu silnika

> stan akumulatora nie ma już chyba większego znaczenia?

ee mi teraz pada akumulator , i jak sie mocniej rozladuje to nie gasnie mi kontrolka fiat code i air bagu .. weic moze cos w ytm jest smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja sie nie znam, ale tez bym to obstawial ze to akumulator, tylko ze

> mam wersje Dynamic z klima i tam niby wiekszy aqu wstawiali, mam

> bodajże 50Ah myslalem ze to wystarczajace. No nic, czas pokaże

> ale na razie chyba nie mam sie co stresować.

ALBEA ACTIV 1,2 16V bez klimy i ABS - fabryczny akumulator 55Ah. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.