Skocz do zawartości

Chrobotanie przy kręceniu kierownicą...


pachala

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam, dziś mój Puntek po 2,5 letnim braku zainteresowania ze strony serwisu smile.gif nagle ni stąd ni zowąd wydaje z siebie niepokojące dźwięki... Słuchajcie co to może być ? Gdy kręce kierownicą dochodzą do mnie gdzieś tutaj z okolic samej kierownicy , albo ciut za nią jakies takie chrobotania, identyczne jak idzie się po śniegu... Dzieje się tak tylko podczas kręcenia kierownicą. Wspomaganie działa, city działa, jakiś skoków na kierownicy nie czuję, a mimo to chroboce. Czy jest tutaj od razu przy kierownicy jakieś łożysko ? A może coś z poduszką przy kręceniu ? Nigdzie nie znalazłem podobnych objawów w archiwum. Pomożcie, może ktoś się z tym spotkał , jutro jadę do ASO, żeby mi całej kolumny nie wymienili pad.gif

PS. A i jeszcze wydaje mi się , że podobne dźwięki dochodzą do mnie gdy kierownicę pociągnę lekko do siebie..., ale pewien nie jestem, wtedy trochę ciszej chrzęści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli jest to delikatne cykanie, to jest to czujnik momentu

> obrotowego uaktywniającego wspomaganie.

Cykanie to wiem, u mnie chrobocze, ale żeby było śmieszniej to przed chwilą wyczaiłem , że to ten plastik, który zakrywa klakson i poduchę... jak jest zimno to spokój, jak się trochę nagrzeje to chrzęści, nie mam pojęcia dlaczego.

A może ten plastik przenosi chrobotanie z innej części ( łożysko ??? ) , a piernik wie... grunt że jeździ smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego już od czterech lat, i nie umiem znaleźć przyczyny , tak jakby gdzieś jakieś elementy gumowe o siebie tarły, wydaje mi, luzów nie mam może to tuleje metalowo gumowe na kolumnie kierownicy, ale z tego co się orientuję to trzeba wymieniać całość,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam sie co to może być

To ta taśma łącząca poduszkę sick.gif-lubi sie nieraz tak ustawić ze wydaje dźwięk podobny właśnie do chrzęstu stąpania po bardzo zmarzniętym śniegu wrrr.gif

Trzeba sie do niej dostać i zmienić jej ustawienie a powstałe zgięcie wyprostować i podkleić najlepiej gąbką do uszczelniania okien(zmienić miejsce aby zginała sie w innym miejscu-ale nie robić tego na stałe!!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Domyślam sie co to może być

> To ta taśma łącząca poduszkę -lubi sie nieraz tak ustawić ze wydaje

> dźwięk podobny właśnie do chrzęstu stąpania po bardzo

> zmarzniętym śniegu

> Trzeba sie do niej dostać i zmienić jej ustawienie a powstałe zgięcie

> wyprostować i podkleić najlepiej gąbką do uszczelniania

> okien(zmienić miejsce aby zginała sie w innym miejscu-ale nie

> robić tego na stałe!!!!)

To bardzo prawdopodobne ! Mam dokładnie taki dźwięk i własnie podejrzewałem gdzieś okolice poduszki. Jak się do tej taśmy dostać ? Lepiej zlecić to mechanikowi , czy prosta robota ? A może taśmę trzeba wymienić ? Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To bardzo prawdopodobne ! Mam dokładnie taki dźwięk i własnie

> podejrzewałem gdzieś okolice poduszki. Jak się do tej taśmy

> dostać ? Lepiej zlecić to mechanikowi , czy prosta robota ? A

> może taśmę trzeba wymienić ? Dzięki !

Taśma to koszt ponad 100,- a jeśli nie świeci sie awaria poduszki to nic złego jej nie jest więc po co ją wymieniać-to jej przestawienie-ułożenie.

Dostać sie można samemu i przy okazji zobaczyć jak wszystko jest zrobione.

Manual jest tutaj i widać wszystkie te tasiemki i mozliwości

a tu jest ta sławetna taśma wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taśma to koszt ponad 100,- a jeśli nie świeci sie awaria poduszki to

> nic złego jej nie jest więc po co ją wymieniać-to jej

> przestawienie-ułożenie.

> Dostać sie można samemu i przy okazji zobaczyć jak wszystko jest

> zrobione.

> Manual jest tutaj i widać wszystkie te tasiemki i mozliwości

> a tu jest ta sławetna taśma

Jesteś kolego porządna firma ! ok.gif Dziękuję bardzo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo CityMatic ! Byłeś kolego bardzo blisko, słuchajcie przyczyna chrobotania prozaiczna ! Wyczepiła się wiązka z kablami od klaksonu ! Że też coś takiego może dawać takie niesamowite dźwiękowe ! Wiązka wróciła na swoje miejsce, została poprawiona również taśma poduszki i cichość nastała. Może u Ciebie kolego wiking1313 też podobna "pierdoła" !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam coś takiego już od czterech lat, i nie umiem znaleźć przyczyny

> , tak jakby gdzieś jakieś elementy gumowe o siebie tarły, wydaje

> mi, luzów nie mam może to tuleje metalowo gumowe na kolumnie

> kierownicy, ale z tego co się orientuję to trzeba wymieniać

> całość,

ja też slyszę taki dzwięk ale ja mam w przeciwieństwie do ciebie MK1 i u mnie na 100% łożyska McPersonowskie wymieniłem amory a zapomniałem o łożyskach i teraz taki efekt na jaki zasłużyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.