Skocz do zawartości

Spalanie w Tipo/Tempra - czyli pali ile chce !


quasimidi

Rekomendowane odpowiedzi

Przepaly? tzn? Spalanie to teraz ok 9,6 srednie (wiekszosc w traise). Przepal (jesli dobrze rozumuje) - Jak trzymam rowno gaz albo przy przyspieszaniu, tipo jakby przyhamowywalo (jakby gaz sie konczyl) i nie wiem od czego to. Drugi przypal to piszczenie lewego kola. Ale to juz raczej moje lenistwo;)

PS. Co z tym spotem w JG?

PS2. Prosze adminow o przyklejenie nowego tematu pod tytulem " Spoty na dolnym slasku" lub cos kolo tego;) Dziekuje! piwo.gifcfaniak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może wypowiemy się na forum jakie spalania lub przepały mają nasze

> autka ?

heh nie skłamie jeśli powiem ,że tankuje sobie za 30 zł (3,6 za litr) i przejade na tym 102 kilosy smirk.gif

no może to dla niektórych zaskoczenie, moje tipo 2,0 iE ma przebieg jakieś 190000 a może już troszke więcej.

styl jazdy??? norma ,uruchamiam, nie czekam jak się rozgrzeje tylko minutke na przesmarowanie ( w końcu ten olej musi sie "obudzić") food.gif

dopuki nie wyświetli wyzszej temperatury,zwykle jakieś 50 stopni to nie wrzucam piątki,a to dlatego,że każdy bieg zmieniam przy 2000 obr/min na pewno nie mniej!!! (ale nie więcej jak 2300) prędkośc jak jade do pracy 72-80 km/h. wystarczy. wink.gif

jak się napatoszy jakiś hojrak to pewnie ,że przycisne ale tylko żeby mu pokazać jak szybko odchodze hehe.

Dwa dni temu omega b v6 łeb w łeb ale nie wysilałem autka.

podsumowując DA rade jeździć tanio, ale nie oszukujmy się !!! swiety.gif kiedy ma się władze nad taką maszynką trudno się powstrzymać.

Jakby jechać w windzie z Carmen Electra która sie do nas dobiera, Powiesz że masz dziewczyne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> heh nie skłamie jeśli powiem ,że tankuje sobie za 30 zł (3,6 za litr)

> i przejade na tym 102 kilosy

> no może to dla niektórych zaskoczenie, moje tipo 2,0 iE ma przebieg

> jakieś 190000 a może już troszke więcej.

> styl jazdy??? norma ,uruchamiam, nie czekam jak się rozgrzeje tylko

> minutke na przesmarowanie ( w końcu ten olej musi sie "obudzić")

> dopuki nie wyświetli wyzszej temperatury,zwykle jakieś 50 stopni to

> nie wrzucam piątki,a to dlatego,że każdy bieg zmieniam przy 2000

> obr/min na pewno nie mniej!!! (ale nie więcej jak 2300) prędkośc

> jak jade do pracy 72-80 km/h. wystarczy.

> jak się napatoszy jakiś hojrak to pewnie ,że przycisne ale tylko żeby

> mu pokazać jak szybko odchodze hehe.

> Dwa dni temu omega b v6 łeb w łeb ale nie wysilałem autka.

> podsumowując DA rade jeździć tanio, ale nie oszukujmy się !!! kiedy

> ma się władze nad taką maszynką trudno się powstrzymać.

> Jakby jechać w windzie z Carmen Electra która sie do nas dobiera,

> Powiesz że masz dziewczyne?

Mi najmniej spalił ok. 9 litrów benzynki. Teraz jeżdżę na LPG. Norma to ok 14 litrów a w trasie potrafi spaść do 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi LPG w miescie pali okolo 11litrow a w trasie spada do 9 Jak za 20 zl wleje to przejade z 95 km po miescie A jesli chodzi o benzynke to jak wleje za 50 zl to wyjezdze nie jezdzac bo to troszki sie podjedzie jak gazu zabraknie to sie przygazuje to sie po piszczy no i wskazowka opada momentalnie A przypaly alternator Musialem wzmacniacza odlaczyc na zime bo nie wyrabia altek ehhehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiekszosc drogi mam w miescie, czasami droga szybkiego ruchu/3-miejska obwodnica/ normalnie jeżdze koło 80 w miescie na 2 pasmowych, poza miastem 90-120... na ostatnim tankowaniu wyszło mi spalanie 6,85 litra benzynki, a licząc ostatnie 10000 km, to srednie spalanie wyszło mi 7,2 smile.gif sam jestem zdziwiony ze tak mało, zwłaszcza ze lubie poscigac sie z golfistami i ze swiateł wyrwac czasami, myslałem ostatnio o gazie, ale jak tu słysze ile gazu tipacze pala to nie opłacalna impreza była by wydac 1800 za montaż i mulic na gazie jesli róznica wyjdzie 2-4 zł na 100 km, mósiałbym długo czekaz zeby wydatek sie zwrócił, frown.gif

a co do przypału, to ostatnio uczyłem jezdzic moją kobietę i zerwała mi na bezdrozach przedni zdezak beksa.gif ale byłem zły na siebie, teraz jak sie zatrzymuje to ludzie podziwiają jak traktuje autko, wysiadam i jak widze ze sie zderzak wysówa za bardzo to go z kopa i jest si!! wraca na swoje miejsce zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej jaki masz silnik bo nie pamiętam?

qrde takie spalanie... muj ojciec ma Palio 1,6 16V i chcecie to wiezcie jak nie to nie..jego spalanie wychodzi OKOŁO 6 litrów na setke a moje 8 litrów (ale jego fura jest młodsza i fajnie to wygląda jak kombica zdejmuje golfika po tJuningu)

pozdro wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hej jaki masz silnik bo nie pamiętam?

> qrde takie spalanie... muj ojciec ma Palio 1,6 16V i chcecie to

> wiezcie jak nie to nie..jego spalanie wychodzi OKOŁO 6 litrów na

> setke a moje 8 litrów (ale jego fura jest młodsza i fajnie to

> wygląda jak kombica zdejmuje golfika po tJuningu)

> pozdro

JA MIEĆ MOTOR 1.4 IE icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam 1.4 i.e., kumpel ma siene 1.6 16v i pali mu srednio 9 l / 100 km, twój ojciec to pewnie zmienia bieg przy 2000-2500 obr/min, miałem kiedys alfe 33 1.7 i.e. paliła mi 9 litrów, a jak jezdził nią poprzednik( moj znajomy) to paliła 6,5 l./100km, wszystko zalezy od umiejętnosci i jaką kto ma ciężką nogę, z wiekiem przychodzi "wyposrednienie" wiem jak sie nie wlec, czyli jechac raczej wyprzedzając na 2-pasmówce, a spalanie miec niskie, no ale wkoncu około 150000km przejechanych to juz coś drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tez mam 1.4 i.e., kumpel ma siene 1.6 16v i pali mu srednio 9 l /

> 100 km, twój ojciec to pewnie zmienia bieg przy 2000-2500

> obr/min, miałem kiedys alfe 33 1.7 i.e. paliła mi 9 litrów, a

> jak jezdził nią poprzednik( moj znajomy) to paliła 6,5 l./100km,

> wszystko zalezy od umiejętnosci i jaką kto ma ciężką nogę, z

> wiekiem przychodzi "wyposrednienie" wiem jak sie nie wlec, czyli

> jechac raczej wyprzedzając na 2-pasmówce, a spalanie miec

> niskie, no ale wkoncu około 150000km przejechanych to juz coś

MOŻE DOWIEMY SIĘ JAKI JEST SEKRET SZYBKIEJ JAZDY A MAŁYM SPALANIEM BENZYNKI ??????? yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys w tipku mialem tak, ze jak jechalem za srednia 90 km/h to palil 8,8 pad.gif a jak srednia ponad 110 to bylo mniej niz 8. Mechanik ogladal auto - wszystko bylo ok, powiedzial, ze to nie jest auto stworzone do wolnej jazdy 270751858-jezyk.gif, ale pozniej zaczely mi sie cyrki z silniczkiem krokowym to wymienilem caly zespol wtrysku i gitara - w mieszanym 7,8 teraz pali cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sekret szybkiej jazdy i małego spalania hehe.gif to nie sekret, ja sam nie wiem jak to sie dzieje, ale zwracam szczególnie ne cos uwagę nono.gif a mianowicie jadąć z górki gdy jestem juz rozpedzony puszczam nogę z gazu i samochód jedzie na piątce utrzymuje predkosc 80 z górki a na prostej powoli zwalnia, dojezdzajac do skrzyzowania jak najdłuzej trymam go na biegu, nie spuszczam na luz, i w ostatnim momencie sprzegło i zmiana na nizszy, ....... samochody z wtryskiem, czyli wszystkie diesle i benzynki na wtrysku 1 i wielo punktowym nie palą ani kropli paliwa jesli hamuje sie silnikiem, ja sie o tym dowiedziałem jakies 2 lata temu z Auto-Swiata i sam to sprawdziłem, oszczednosc co do mojej poprzedniej jazdy to około 1 l na 100 km, wczesniej luz w czasie jazdy włącałem z górki i jak widziałem ze bede musiał sie zatrzymac na czerwonym to dojezdzałem do skrzyzowania na luzie, teraz tego juz nie robie..... spróbujcie!!

a no jeszcze cos.... jesli ktos ogląda tvn turbo... top gear to tam był test zeby jak najmniej spalic paliwa i prowadzący jechał audi, chyba a 6, ale nie pamietam i własnie mówił o tym samym, chamowanie silnikiem zmniejsza spalanie!!!!!!! smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jeszcze dodam, dzis rano tankowałem, a tankuje zawsze do pełna i jeżdze do końca jak zapali sie rezerwa to jeszcze 100-120 km robie, no i spalanie wyszło mi na odcinku 580km srednio 7,2 z czego 70 % jezdzę po 3-miejskich drogach wiekszosc po samej gdyni, czyli korki i takie tam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pali Lpg :

lato- 9 miasto,7-8 trasa

zima- 10 miasto ,8-9 trasa

Zależy jak szybko jadę w trasie.

Raz spalił w mieście 16L !!! ale to przez świetny gaz z takiej badziewnej stacji pod Wawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> samochody z

> wtryskiem, czyli wszystkie diesle i benzynki na wtrysku 1 i

> wielo punktowym nie palą ani kropli paliwa jesli hamuje sie

> silnikiem,

Nie tylko samochody z wtryskiem oszczędzają benzynę przy hamowaniu silnikiem. W moim 1,4 gaźnik posiada zawór odcinający dopływ paliwa do dyszy biegu jałowego wtedy, gdy obroty silnika przekraczają wartość zdaje się, że 1800 obr/min., a ma to miejsce w czasie hamowania silnikiem. Dotyczy to benzyny. Przy zasilaniu gazowym nie wiem, czy zamykanie się zaworu cos daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chamowanie silnikiem zmniejsza spalanie!!!!!!!

Nie zawsze. Musza byc utrzymane jakies tam obroty (w tipo to ok 2,5krpm). Wtedy komputer odcina doplyw paliwa i samochod napedzany jest tylko "kolami". Ponizej tych oborotw juz zwyczajnie podawane jest paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> może wypowiemy się na forum jakie spalania lub przepały mają nasze

> autka ?

Mogę powiedzieć ile pali w trasie gdyż w ruchu miejskim niegdy nie sprawdzałem. Otóż dwukrotnie potwierdzone spalanie to 6.5 l/100 raz zdarzyło mi się zarejestrować 6.0 l/100 ale to może był taki wybryk natury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może wypowiemy się na forum jakie spalania lub przepały mają nasze

> autka ?

Jeżdzę od ponad 7-miu lat Tipo 1,4 gaźnik, od 2,5 roku na LPG.

Z moich wyliczeń wynika, że spala:

1. Benzyna

- średnio 8,2 l

- w trasie ok. 7 l

2. LPG

- średnio 10,5 l

- w trasie ok. 9 l

W jeździe miejskiej nie podaję, ponieważ warunki są tak różne, że zdarza się i 12 l jak również 14 l LPG.

W trasie zdarzyło mi się też 6,01 l. benzyny po przejechaniu ponad 1000 km., ale to po niemieckich autastradach, wiadomo spokojna jazda z jednakową prędkością i na niemieckiej benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

jechałem ostatnio z Rumii do Stegny, zalałem Tipaka za 100zł ,ale w baczku było praktycznie pusto (ledwo dotoczyłem się na tanke)

wyszło jakieś 25 litrów, do dzisiaj na tym zrobiłem 255 km , i zostało mi na jakieś 30 smile.gif rezerwy 270751858-jezyk.gif

silniczek ma przebieg 2500 (po przekręceniu hehe) jak na pojemność 2.0 wynik zadowalający, a musiałem przetoczyść się obwodnicą i kawałek przez GDańsk, później jazda po GDyni itd...

zauważyłem ,że często spada mi wężyk z podciśnienia, ten bliżej kolektora, wtedy szybciej zapala się "POWER" i znacznie wzrasta spalanie paliwa (wężyk spada bo jest pęknięty w miejscu gdzie nachodzi na metalowy kruciec)

podejżewam ,że jak wymienie wężyk spalanie może być jeszcze mniejsze smile.gif

właśnie byliśmy z żoną na Skwerku i ją przekonywałem, że może Tipka nie sprzedawać heh i jakiściemny Tipak się zakręcił (koło ogrodzeń)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moje tipo z silnikiem 1.4 i.e. na trasie zchodzi do ok 6.8l/100 a po

> mieście( małe miasto - małe prędkości ) ok 8. oponki 195/50 też

> swoje dołożą

KÓRDE TO MÓJ TAKI SAM SILNIK A TRASA 8 MIASTO 10 I TO TERAZ GDY CIEPŁO CZYŻBYM MIAŁ COŚ NIE TAK ??????????????CO O TYM SĄDZICIE beksa.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> KÓRDE TO MÓJ TAKI SAM SILNIK A TRASA 8 MIASTO 10 I TO TERAZ GDY

> CIEPŁO CZYŻBYM MIAŁ COŚ NIE TAK ??????????????CO O TYM SĄDZICIE

To jest zalezne od silnika (moze serii, nie weim). Sa silniki ktore pala po 5,5na trasie a sa i takie co pala 10, np nasze;)

PS. Mialbym prosbe do ciebie, bysmy sie zgadali kiedys (moze nawet w tym tygodniu) i bym sie twoim tipo przejechal, a ty moim, bo juz nie wiem czy moje jest slabe, czy ten typ tak ma:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest zalezne od silnika (moze serii, nie weim). Sa silniki ktore

> pala po 5,5na trasie a sa i takie co pala 10, np nasze;)

> PS. Mialbym prosbe do ciebie, bysmy sie zgadali kiedys (moze nawet w

> tym tygodniu) i bym sie twoim tipo przejechal, a ty moim, bo juz

> nie wiem czy moje jest slabe, czy ten typ tak ma:(

nie ma sprawy tylko może w następnym tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma sprawy tylko może w następnym tygodniu

Tylko uwazaj bo Lincoln_ lubi troszki w rajdach posmigac i pewnie zechce zobaczyc czy twoj lepiej wchodzi w zakrety na roznych nawierzchniach oraz wielu innym testom go podda

Ps. W razie czego spisz umowe albo ubezpiecz samochodzik ehhehe cool.gif

( Lincoln_ nie bierz tego do siebie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko uwazaj bo Lincoln_ lubi troszki w rajdach posmigac i pewnie

> zechce zobaczyc czy twoj lepiej wchodzi w zakrety na roznych

> nawierzchniach oraz wielu innym testom go podda

> Ps. W razie czego spisz umowe albo ubezpiecz samochodzik ehhehe

> ( Lincoln_ nie bierz tego do siebie )

HE HE WIESZ NIE POMYŚLAŁEM O TYM HE HE hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko uwazaj bo Lincoln_ lubi troszki w rajdach

WRRR CICHO!!! Bo jeszcze uslyszy:/ Hehe, kurcze, ty mojego samochodu teraz nie widziales:) Po ostanich burzach po drogach smigalem szutrowych - czyli BLOTKO!!! Teraz czekam na jakas pompe, bo mi sie samochodu nie chce myc:) A wygladaj jak po jakims offroadzie:)

PS. Sej 1,1 mnie [piiiippp] na 500m:/ Przegralem o 2 dlugosci seja. Dlatego mnie wzielo by sprawdzic jak z dynamika jest w moim i innym 1,4ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> jak w temacie trasa 150 km i spalanie 7 litrów prędkość 90 góra 100

bardzo dobry wynik. Ja odetkalem ten dolot powietrza i spalanie zeszlo mi na trasie ( predkosci ok 130) do 8,5l/100km. Wiec jestem hepi:) Widze, ze kazdemu zaczyna spadac spalanie:D

Ps. Jak bedziesz mail czas to daj znac na priva to sie jakos zgadamy z tymi "testami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mój Tipol 1,9 TDS właśnie dziś przeszedł próbę spalania do ostatniego mililitra - przejechałem 735 km na 50 litrach w cyklu mieszanym - 60% Warszawa, reszta trasa. Wychodzi że spala 6,8 l/100 km średnio. To chyba nie źle ?? A jak inne dizelki ?

Ale śmiesznie że wypalił mi się 400 m przed stacją... smile.gif i kobiety pchały, niezły widok smile.gif

Pozdrawiam, Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Autostrada do 120kmh + duzo drog lokalnych w italii - 7,5l/100km

Autostrada srednio od 140kmh do 150kmh + objazdy w Jihlawie jak i calych czechach - 8,2l/100km

Po wyprawie zauwazylem:

Dalej sie cos krztusi:/ wszystko powymieniane:(. Druga sprawa max pociagnal 150kmh. Ale dzisaij bylem u gazownika i ustawil mi gaz bo byla mieszanka za uboga.

W sumei to wszystko;) Pierwszy raz przejechalem na baku 500km!!!:))) Fajne uczucie jak jedziesz, masz 360km zrobione i juz czekasz az zacznie szarpac a tu jedziesz i jedziesz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

mam ten sam motorek i jak zapuszczam sie w długą trace to wychodzi mi około 7l. ale nie oszczędzam silnika jak jest mozliwosc to 120-130 jade, a tak na ogół jeżdzę 80%miasto , 20% trasa i pali mi srednio 7,5l. no chyba ze duzo korków zaliczam to podchodzi średnie spalanie do 8l.ale nie zanotowałem wiekszego spalania niz 8l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z silnikami 1,4ie to jak na loterii, ni wiadomo co sie trafi. Niektorzy maja spalanie 5,5 l/100km benzyny na trasie(stare tipo rodzicow) a niektorzy 9l/100km. Mi na dlugiej trasie spalil 7,5l/100 gazu czyli cos kolo 6,5 l/100 na benzynie. Na miescie spala mi ok 10-11l/100. Koledze pali 10 niezaleznie od trasa/miasto. Szczerze mowiac nie wiem co z tymi silnikami jest nie tak:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam kolegów po dłuższej przerwie a teraz trzymajcie się -zatankowałem swojego tipolota za 50 dyszek wacha była po 4.39 ,i przejechałem 60 kilometrów w mieście na bardzo krótkich odcinkach ,póżniej 140 km trasa i co? właśnie przejechałem 200 kilosów za 50 dych dobry wynik?jestem chepi smile.gifsmile.gifsmile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to wychodzi jakies 5,6 spalanie... ty uwazaj, bo za duzo oszczedzisz

> i ci wszystko w silniku wypali;) A mzoe juz na mieszance 50:50

> olej-benzyna latasz?:)

> PS. Zapraszam na jazde testowa w nowym fotelu;)

NO WŁAŚNIE OLEJU NIC NIE BIERZE FENOMEN TO JEST JAKIŚ TAKIE SPALANIE KSIĄŻKOWO TO MA WIĘCEJ NAWET PALIĆ,DZIĘKI ZA ZAPROSZENIE W NAJBLIŻSZYM CZASIE ODEZWĘ SIĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich Tipomaniaków .

Jestem tu nowy ... Śmigam Tipo 1.8ieGT 106Km rok 93 ... no i co do spalania to na prawdę tragedia yikes.gif (aktualnie chyba jest cos skopane tipo stoi u mechaniora a spalanie nie schodzi poniżej 10-14l/100km benzynki) Normalnie przy w miare spokojnej jeżdzie w trasie palił ok 8l/100km Pb95 ,w miescie ok 10l ,ale w zimie w miescie bez problemu potrafił wypić z 14l/100 Pb95 i więcej.... Rok śmigałem na benzynce i niewyróba w przyszłym tyg powinien być gaz i będzie dużo taniej ... Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A moje tipo 1,4 ie na trasie spalił około 8,5l gazu, z tym, że nieżle wiało prosto w nos. Prędkość średnio ok. 90km/h tongue.gif

W mieście pali mi ok. 10 litrów wliczając w to zwyczajowe przestoje. angryfire.gif Czyli w zasadzie w normie. cfaniak.gif

Pozdrawiam wszystkich

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.