Skocz do zawartości

megan 1400-1600


mario2

Rekomendowane odpowiedzi

mam zamiar sprzedac scenica 19dti i kupic meganke i teraz prosze o opinie lepiej 1.4 czy 1.6 a rocznik bedzie zalezny co znajde miedzy 2000-2002r oczywiscie spalanie tez prosze. Opinie czy kupic czy nie to juz podjolem jak kupilem scenica bo chyba nie zamienie na idna marke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam zamiar sprzedac scenica 19dti i kupic meganke i teraz prosze o

> opinie lepiej 1.4 czy 1.6 a rocznik bedzie zalezny co znajde

> miedzy 2000-2002r oczywiscie spalanie tez prosze. Opinie czy

> kupic czy nie to juz podjolem jak kupilem scenica bo chyba nie

> zamienie na idna marke

Mialem 1.6 kombi 2001 rok. Super silnik, oszczędny (średnio ok 7 l/100) i żwawy. Dojechalem na nim do 170 tyś bez żadnych problemów. Do dzisiaj żalujemy z żoną że go sprzedaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam zamiar sprzedac scenica 19dti i kupic meganke i teraz prosze o

> opinie lepiej 1.4 czy 1.6 a rocznik bedzie zalezny co znajde

> miedzy 2000-2002r oczywiscie spalanie tez prosze. Opinie czy

> kupic czy nie to juz podjolem jak kupilem scenica bo chyba nie

> zamienie na idna marke

mam 1.4 5D - spalanie teraz jak jeszcze nie ma mrozów jest na poziomie 8.5l - trochę mnie to klnie.gif ale w sumie czego chcieć skoro do pracy mam 13 km i ten odcinek robię od 30 min smile.gif wzwyż... nawet do 1 godziny

w trasie przy miarowej drive.gif bez szaleństwa i prędkości dochodzącej do 130 km/h schodzi poniżej 6l

nie wiem jak chodzi motor 1.6 dla mnie 1.4 to czasami w trasie trochę za mało do wyprzedzania...w pracy pomykam czasami Partnerami HDI z peugeota (1.6 i 2.0 - 90KM).. no ale tam zupełnie inny moment jest cfaniaczek.gif

generalnie bardzo wygodne auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki/////// bo chce sobie kupic to autko ogladalem i jest jak nowe ale tez myslalem nad 1.6 http://www.autoszulc.gratka.pl/ogl/1463.html

> nie wiem jak chodzi motor 1.6 dla mnie 1.4 to czasami w trasie trochę

> za mało do wyprzedzania...w pracy pomykam czasami Partnerami HDI

> z peugeota (1.6 i 2.0 - 90KM).. no ale tam zupełnie inny moment

> jest

> generalnie bardzo wygodne auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzieki/////// bo chce sobie kupic to autko ogladalem i jest jak nowe

> ale tez myslalem nad 1.6

> http://www.autoszulc.gratka.pl/ogl/1463.html

> > generalnie bardzo wygodne auto...

Zastanów się poważnie nad 1.6. Przejedź się i porównaj. Na trasie b. dobrze daje sobie radę, jeździłem parę razy zapakowany do Bułgarii i nigdy nie narzekałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam zamiar sprzedac scenica 19dti i kupic meganke i teraz prosze o

> opinie lepiej 1.4 czy 1.6 a rocznik bedzie zalezny co znajde

> miedzy 2000-2002r oczywiscie spalanie tez prosze. Opinie czy

> kupic czy nie to juz podjolem jak kupilem scenica bo chyba nie

> zamienie na idna marke

ja mam 1.6 16V i jestem bardzo zadowolony, motor (odpukac) bezawaryjny, spalanie latem w cyklu mieszanym 7,5 l. zima litr wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam 1.6 16V i jestem bardzo zadowolony, motor (odpukac)

> bezawaryjny, spalanie latem w cyklu mieszanym 7,5 l. zima litr

> wiecej

W ogłoszeniu jest 1,4 16v czyli ten sam co w 2 fazie clio2, czyli ma ok 98koni, mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ogłoszeniu jest 1,4 16v czyli ten sam co w 2 fazie clio2, czyli ma

> ok 98koni, mało?

zalezy kto ma jakie wymagania, dla mnie np 1.6 16V jest za szybki zlosnik.gif po prostu nie potrzebuje tak silnego silnika (110 KM)

wiec 1.4 16V dla jednego bedzie w sam razy a inny powie że za słaby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> możecie Panowie pomóć i opisać rzeczony w ogłoszeniu samochod?

> Moj kolega chyba zainwestuje w Francuza mysli o takim

> magane

> mozecie się wypowiedzieć?? megane

mam prawie takiego samego, dziwi mnie tylko 1 rzecz, niby troszke wiekszy wypas niz seria bo ma podgrzewana przednia szybe i tyl szyby a nie ma klimy hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> możecie Panowie pomóć i opisać rzeczony w ogłoszeniu samochod?

> Moj kolega chyba zainwestuje w Francuza mysli o takim

> magane

> mozecie się wypowiedzieć?? megane

nic CI nie moge powiedziec, samochod trzeba obejrzec i sie nim przejechac ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam megane I w kombi z 2003 roku z silnikiem 1,6 16v z instalką Stag 300. Mój rodzony brat ma taką samą ale w konfiguracji 1,4 16 v i też z gazem. Zrobiłem brata autem ciurkiem około 800 km ostatnio i to co mi sie nasuwa to to że mniejszy silnik jest mniej komfortowy - głośniejszy i wiecej pali (wyżej go trzeba kręcić) oraz no cóż około 20 koni mocy mniej też daje sie wyczuć. Także polecam 1,6.

Co do awaryjności to u mnie przez pół roku wymiana paska rozrządu + poducha pod silnikiem + klocki + komplet amortyzatorów. U brata taśma pod poduszką kierowcy + katalizator. Także jakichś konkretnie typowych usterek raczej nie ma. A auta maja przebiegi około 200 tys km moje a brata 140 tys km.

A te auta można śmiało polecić ze względu na ich wygodę i komfort jaki oferują za śmiesznie niską cenę. No i wersja kombi - duże i pakowne !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Osobiście mam megane I w kombi z 2003 roku z silnikiem 1,6 16v z

> instalką Stag 300. Mój rodzony brat ma taką samą ale w

> konfiguracji 1,4 16 v i też z gazem. Zrobiłem brata autem

> ciurkiem około 800 km ostatnio i to co mi sie nasuwa to to że

> mniejszy silnik jest mniej komfortowy - głośniejszy i wiecej

> pali (wyżej go trzeba kręcić) oraz no cóż około 20 koni mocy

> mniej też daje sie wyczuć. Także polecam 1,6.

> Co do awaryjności to u mnie przez pół roku wymiana paska rozrządu +

> poducha pod silnikiem + klocki + komplet amortyzatorów. U brata

> taśma pod poduszką kierowcy + katalizator. Także jakichś

> konkretnie typowych usterek raczej nie ma. A auta maja przebiegi

> około 200 tys km moje a brata 140 tys km.

> A te auta można śmiało polecić ze względu na ich wygodę i komfort

> jaki oferują za śmiesznie niską cenę. No i wersja kombi - duże i

> pakowne !!

A oto i brat biglaugh.gif

Brat już większość napisał ja dodam tylko jeśli chodzi o moje 1,4 16v - zrobiłem nim od lipca jakieś 14tys km i:

- może nie opinia o silniku ale też ważne : jak dla mnie (194cm wzrostu) ważne żeby się w ogóle zmieścić za kółkiem - mieszczę się spokojnie i komfortowo;

- dość żwawe 95KM (98??) ale jednak w lecie z włączoną klimą trzeba mocno przemyśleć wyprzedzanie...

- mniej więcej spalanie przy dość ciężkiej nodze: długo miałem źle wyregulowany sekwencyjny gaz: 10-13l/100km, teraz przy dobrze ustawionej sekwencji 8-8,5l/100km;

- brata 1,6 zrobiłem też troche km i jakoś specjalnie wielkiej różnicy nie odczułem no może poza tym że można wyprzedzać z włączoną klimą i nie trwa to wieki, i druga sprawa jego meganka bardziej się kładła w zakrętach ale to pewnie przez amorki (i większy przebieg);

- niedawno przytrafiła się megance bardzo fajna usterka: przy skręcie w lewo w okolicy połowy obrotu kierownicy włączał się klakson... troche był wstyd jak pod garaż podjeżdżałem (akurat w lewo trzeba skręcić 2 razy po 90stopni angryfire.gif a sąsiad akurat mył okna smile.gif ) - powód taśma od airbagu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam zamiar sprzedac scenica 19dti i kupic meganke i teraz prosze o

> opinie lepiej 1.4 czy 1.6 a rocznik bedzie zalezny co znajde

> miedzy 2000-2002r oczywiscie spalanie tez prosze. Opinie czy

> kupic czy nie to juz podjolem jak kupilem scenica bo chyba nie

> zamienie na idna marke

Ja bym wolał osobiście 1.6 16V. Mam tez takiego w Megane II i spisuje sie rewelacyjnie, na dzien dzisiejszy spalanie glownie w miescie 8.2l wedlug wskazan komputera. Silnik dosc elestyczny i wedlug mnie do codzinnej jazdy jak i na trasie wystarczajacy(oczywiscie patrzac na polskie warunki) Megane I jest lzejsze takze napewno da sobie jeszcze lepiej rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jezdziłem 16 16 v kombi oraz 14 16 v htb oba z roku 2001. silnik 14 jest bardziej cichy i dychawiczny przy klimie, samochod ma słabsze hamulce - o wiele bardziej niz 16 oraz gorzej sie prowadzi,

Silnik 16 bardzo duzo mocy , fantastyczne hamulce ( tyl tarcze) ale tez silnik głosny i meczący powyżej 120 km/h ,kombi o wiele lepiej sie prowadzi niz htb.

oba maja po ok 200 000 i poza cewkami nic sie nie działo w silnikach. a siadła tylko sprężarka klimy w 16 przy przebiegu ok 120 tys innych poważnych usterek brak raczej wymiany eksploatacyjne typu hamulce, amorki, elementy gumowe( wiek robi swoje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.