Skocz do zawartości

Cieknie paliwo...


bb_maciek

Rekomendowane odpowiedzi

No i niestety na moją fieścinkę przyszła pora, żeby coś się zyebauo sciana.gif

Dzisiaj zauważyłem dość silny wyciek paliwa od spodu samochodu. Szczególnie zasikana jest okolica prawego koła, a po krótkiej jeździe nawet prawy bok samochodu icon_eek.gif. Auto musiało być sholowane. Generalnie jutro jak tylko będą terminy to pójdzie na warsztat. Moje pytanie to czego się mogę tam spodziewać. Kumple powiedzieli mi, że możliwe, że poszedł przewód paliwowy. Czy jest to poważna robota? czasowo i kasowo? czy raczej błahostka. a jeśli to nie to to co tam jeszcze mogło walnąć? pytam, bo chciałbym wiedzieć na co się mam jutro nastawić crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko poszło dzisiaj do serwisu crazy.gif niestety nie był w stanie gościu na szybko zdiagnozować co się stało. Dał mi tylko dwie możliwości. Albo cieknie na jakieś uszczelce (wersja optymistyczna) albo cieknie na pompie (wersja pesymistyczna) generalnie to z tego wszystkiego zapomniałem zapytać co to jest za pompa. Czy ktoś ma może pojęcie jakiego rodzaju pompa jest w okolicy silnika? pompa paliwa z tego co mi wiadomo jest w zbiorniku hmm.gif aha na dodatek gość rzucił stwierdzeniem, że jeśli to ta pompa to ze dwa tysiące lekko to wyniesie buu.gifsciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Autko poszło dzisiaj do serwisu niestety nie był w stanie gościu na

> szybko zdiagnozować co się stało. Dał mi tylko dwie możliwości.

> Albo cieknie na jakieś uszczelce (wersja optymistyczna) albo

> cieknie na pompie (wersja pesymistyczna) generalnie to z tego

> wszystkiego zapomniałem zapytać co to jest za pompa. Czy ktoś ma

> może pojęcie jakiego rodzaju pompa jest w okolicy silnika? pompa

> paliwa z tego co mi wiadomo jest w zbiorniku aha na dodatek

> gość rzucił stwierdzeniem, że jeśli to ta pompa to ze dwa

> tysiące lekko to wyniesie

Pewnie miał na myśli pompe wtryskową. O, to coś takiego POMPA Co prawda to do Citroena, ale jak wiesz w Fordzie jest montowany dokładnie ten sam silniczek. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie miał na myśli pompe wtryskową. O, to coś takiego POMPA Co

> prawda to do Citroena, ale jak wiesz w Fordzie jest montowany

> dokładnie ten sam silniczek. Pzdr.

Dokładnie o tą pompę chodziło. Okazało się, że ciekło gdzieś na uszczelce w tej pompie. Mechanikowi udało się dobrać inną uszczelkę i uszczelnić to dodatkowo klejem, natomiast powiedział mi, że ford nie ma w asortymencie części takiej uszczelki żeby uszczelnić pompę i w skrajnych przypadkach konieczna jest wymiana całej pompy, gdzie koszt takiej zabawy to coś rzędu 4-5 tysięcy złotych icon_eek.gif brawo dla inżynierów Forda za pomysłowość jak nabić sobie portfele no.gif mi na szczęście uszczelnienie tegoż osprzętu udało się zmieścić w 160 złotych ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie o tą pompę chodziło. Okazało się, że ciekło gdzieś na

> uszczelce w tej pompie. Mechanikowi udało się dobrać inną

> uszczelkę i uszczelnić to dodatkowo klejem, natomiast powiedział

> mi, że ford nie ma w asortymencie części takiej uszczelki żeby

> uszczelnić pompę i w skrajnych przypadkach konieczna jest

> wymiana całej pompy, gdzie koszt takiej zabawy to coś rzędu 4-5

> tysięcy złotych brawo dla inżynierów Forda za pomysłowość jak

> nabić sobie portfele mi na szczęście uszczelnienie tegoż

> osprzętu udało się zmieścić w 160 złotych

To całe szczęście, że udało Ci się uniknąć dużego wydatku ok.gif Niestety, współczesne nowoczesne turbodiesle mają sporo takich elementów, które potencjalnie w przypadku awarii mogą finansowo zrujnować właściciela no.gif To nie to co kiedyś, gdy ropniaka można było nawet zalać "barszczem" i też na tym pojechał zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.