Skocz do zawartości

Czym sie różni silnik 1,2 w nowym i starym Punto ?


Felix_Wolomin

Rekomendowane odpowiedzi

kadłubki są te same

roznica lezy glownie w elektronice i duzej ilosci dodatkowych komputerków. sterownik 32bitowy, przycinający moc do 60KM, by auto spelnialo normy euro4. do tego dochodza z tego samego pwoodu dwie sondy lambda. tyle co wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemności są te same.. Ale.. Inna jest głowica, inny wałek, inny komputer, pompa paliwa i pare innych bajerów niestety.. Chciałem sie przesiąść właśnie na 75KM ale nici.. Bo plastykowy kolektor, bo coś tam nie pasuje bo to i tamto frown.gif A miałem nadzieje że sie uda.. frown.gif Pozostaje dłubanie przy tym silniczku.. i dotych 80KM sie dojdzie smile.gif

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie tych norm to... Nie wiem jak to jest z tymi sterownikami od poczatku, bo byly wersje CF2 (a ja mam chyba jedna z ostatnich). Z tego co sie orientuje, to te wypuszczane pod koniec mialy juz silnik adaptowany z CF3, ale brakowalo kilku czujnikow:nie ma czujnika polozenia walka rozrzadu, o jedna sonde lambda mniej i to w sumie wszytko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tyle ze to norma Euro4 tak przyciela silniczek w PuntoII

Niby takie same a zupelnie inne....wniosek z tego taki ze jakbys chcial sie bawic w przerobki ....to chyba lepiej kupic sobie HGT, i miec problem z glowy zlosnik.gifzlosnik.gif

Pozdrawiam spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.