Skocz do zawartości

Coz, czas na zmiany...


directx11

Rekomendowane odpowiedzi

Powracam po dlugiej nieobecnosci. Sienka dobrze sluzy, ale dzieci rosna, robi sie ciasno, wiec stwierdzilem, ze jednak czas na zmiany, bo ciezko juz teraz sie zmiescic ze wszystkim. Zal bedzie oddac taki fajny samochodzik, ale co zrobic, nadmuchac sie go nie da smile.gif. I tak tutaj przychodze po rade - bo moze macie podobne doswiadczenia albo dylematy na co sie przesiasc. Zakochalem sie w Opelku Zafirze (marzy mi sie taki maly minvan), ale nie wiem sam czy to dobry wybor. Czy to jednak nie za duze "bydle" na przesiadke ze Sieny? W sumie planujemy tez troche podzialac w biznesie, wiec duze sie przyda. Kwota to 20-23tys. Wiem, ze ilu uzytkownikow tyle opinii, ale piszcie na co sie przesiadaliscie i czym sie kierowaliscie zmieniajac ukochane auto 270751858-jezyk.gif, choc nie wiem czy byli posiadacze wogole tu teraz przesiaduja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, mam takie same myśli, Zafira to debeściak, brałem udział w Wielkim Teście Opla 2006 i przejechałem nią ponad 1300km i jest poprostu odlotowa - to mój cel. Za rok, dwa przymierzam się do Zafiry II (najchętniej w wersji CNG). Co do wielkości to wcale nie jest taka duża (Zafira I - 4317mm, Zafira II - 4467), manewruje się bezproblemowo. Niestety nie wypada dobrze w zestawieniach niezawodności, ale inne vany wcale nie są lepsze.

Szczerze powiedziawszy moim marzeniem jest Chrysler Grand Voyager ale przerażają mnie właśnie statystyki awaryjności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zafira fajny wozek smile.gif moj wujek przesiadl sie na zafire 2,2 z astry 1,4 biglaugh.gif na prawde ffajne autko i super jezdzi jak na vana. Niestety moj wujek trafil na jakas lipe bo mu padla pompa wtryskowa i musial 4 tysie pchac po roku w samochod... raz jechalem w 3 rzedzie i nie bylo tragedii smile.gif moi rodzice przesiedli sie ze sieny na focusa, szukali autka do 25 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakochalem sie w Opelku Zafirze (marzy mi sie taki maly minvan),

> ale nie wiem sam czy to dobry wybor.

SPrawdz ile toto pali, ktorys z tych Opli (Meriva/Zefira) "w benzynie" pali w miescie jak smok.

http://www.autocentrum.pl/spalanie/opel/zafira/i.html

choc z powyzszych raportow wynika ze nie jest jeszcze tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> choc z powyzszych raportow wynika ze nie jest jeszcze tragicznie.

No malo nie pali, tego juz sie doczytalem i dlatego mnie troche watpliwosci opadly. Zwlaszcza, ze do pracy czyms trzeba dojezdzac i w korkach stac (choc na szczescie nie za duzych). Na wycieczke z wieksza rodzina tez by sie czasem chcialo podjechac i na dalsza trase wyskoczyc... To moze rzucicie pod rozwage cos wiekszego niz Siena, nie musi byc minivan smile.gif - zeby w 5 osob wygodnie sie jechalo? Ktos mowil o Focusie, moze jakies combi (ale Palio to moze nie 270751858-jezyk.gif)... tez chodzi za mna Vectra, bo w rodzinie jedna jest i wyglada calkiem, calkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No malo nie pali, tego juz sie doczytalem i dlatego mnie troche

> watpliwosci opadly.

To wątpliwości opadły czy dopadły? smile.gif

Ja jeździłem 1.9CDTI 100KM - 7osób, w trasie, z włączoną klimą, prędkości 120-140km/h wyszło 7l ON więc uważam że nie tak źle. Myślę, że Vectra wiele mniej nie spali, a 7 osób nie przewiezie, a i bagażnik 600l nie do pogardzenia.

Raczej nie ma dużych samochodów z małymi silnikami, a przy pojemności 1.8-2.0l nie ma co się łudzić małym spalaniem, chyba że pójdziesz w używanego TD, ale to będzie wtedy Twój problem alien.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.8-2.0l nie ma co się łudzić małym spalaniem, chyba że

Tak sobie mysle, ze moja sienka 1.6 w miescie,w korkach tez malo nie palila, wiec.. teraz to faktycznie bym sie chyba obejrzal za autkiem na ON, choc to pewnie zadna roznica. No i jeszcze pytanie o silnik do tego, czy 1.8 to styknie na spokojna jazde z dziecmi? Poleci bez wysilku te 130, 140?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz to faktycznie bym sie chyba obejrzal za

> autkiem na ON, choc to pewnie zadna roznica. No i jeszcze

> pytanie o silnik do tego, czy 1.8 to styknie na spokojna jazde z

> dziecmi? Poleci bez wysilku te 130, 140?

Mając dzieci sprawdź najpierw czy nie mają alergii na ON. Bo możesz kupić auto którym nie pojadą dłużej niż pół godziny. Ja liczę na to, że kiedyś ludzkość się obudzi i zabroni eksploatacji tego świństwa na drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mając dzieci sprawdź najpierw czy nie mają alergii na ON. Bo możesz

> kupić auto którym nie pojadą dłużej niż pół godziny. Ja liczę na

> to, że kiedyś ludzkość się obudzi i zabroni eksploatacji tego

> świństwa na drogach.

generalnie sie z toba zgodze biglaugh.gifale bardziej szkodliwe są spaliny z silnika benzynowego a uciążliwe bardziej z dizla biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.