Skocz do zawartości

błąd PO327 OBD2 pod dyskusję kolegów


artur-wiater

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już piasałem komp zapisuje mi błąd PO327 w/g uniwersalnej tabeli OBD jest to "niski sygnał czujnika spalania stukowego/detonacyjnego"

W/g serwisówki Evandy dostępnej TTUUU (link może nie otworzyc się w pełnym oknie - trzeba zmiejszyc okno)

kod PO327 to problem z obwodem czujnika spalania stukowego

jeżeli dobrze rozumiem - i tu pytam kolegów - to punkt 5 mówi o odłączeniu obwodu (wtyczki) czujnika i zmierzeniu omomierzem obwodu czujnika co powinno dać wynik mieszczący się w granicach 90-110 k omów, więc rozłączyłem wtyczke podłączyłem omomierz i nie pokazuje zupełnie nic, czy to dowodzi uszkodzenia czujnika?

dodam że skonsultowałem ten pomiar z dwoma zakładami elektroniki samochodowej i w obu powiedziano mi że tego sensora nie da sie zmierzyć omomerzem tylko co najwyżej oscyloskopem - ale serwisówka - jeśli dobrze zrozumiałem - mówi inaczej i tu nie potrafią tego wyjaśnić

Co szanowne grono na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co na to ASO ?

ASO to ZŁO, oni na to że "pewnie wystąpiło spalanie stukowe" przez gaz który nie był u nich zakładany" a fakty są takie że ECU nie rejestruje spalania stukowego tylko jeśli wystąpi opóźnia zapłon, a błąd jest rejstrowany zarówno na gazie jak i na benzynie a ich skaner wyraźnie pokazał po POLSKU "błąd obwodu" ale w/g elektryka to zanotowane spalanie stukowe, a do serwisówki oczywiście nie zerkną,

RĘCE OPADAJĄ sciana.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gif

ONI NIE MAJĄ ZIELONEGO POJĘCIA O NASZYCH AUTACH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego pisze jak drut rezystancja 90-110 kΩ na pinie 1i 2 sensora pin 3 to jest ekran czyli masa tam jest kabel ekranowany gdzie dwie zyly gorace dochodza od ecu do sensora . na tym sensorku jest bardzo maly sygnal analogowy w dodatku podczas spalania stukowego jedynie wystepuje i po to jest kabel ekranowany aby nie lapal smieci z powietrza . zasada taka sama jak kabel telewizyjny do anteny tv tylko tutaj sa dwie gorace zyly zaekranowane czesto peka zyla goraca i brak przejscia mad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolego pisze jak drut rezystancja 90-110 kΩ na pinie 1i 2

> sensora pin 3 to jest ekran czyli masa tam jest kabel

> ekranowany gdzie dwie zyly gorace dochodza od ecu do sensora .

> na tym sensorku jest bardzo maly sygnal analogowy w dodatku

> podczas spalania stukowego jedynie wystepuje i po to jest kabel

> ekranowany aby nie lapal smieci z powietrza . zasada taka sama

> jak kabel telewizyjny do anteny tv tylko tutaj sa dwie gorace

> zyly zaekranowane czesto peka zyla goraca i brak przejscia

no ok ale nie ma nic, ani oma i dzisiaj dostałem nowy czujnik i też miernik nic nie pokazuje na 1i2 pinie dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolego pisze jak drut rezystancja 90-110 kΩ na pinie 1i 2

> sensora pin 3 to jest ekran czyli masa tam jest kabel

> ekranowany gdzie dwie zyly gorace dochodza od ecu do sensora .

> na tym sensorku jest bardzo maly sygnal analogowy w dodatku

> podczas spalania stukowego jedynie wystepuje i po to jest kabel

> ekranowany aby nie lapal smieci z powietrza . zasada taka sama

> jak kabel telewizyjny do anteny tv tylko tutaj sa dwie gorace

> zyly zaekranowane czesto peka zyla goraca i brak przejscia

a moze kolega jaśniej ma być na odłączonym czujniku pomiedzy pinem 1i 2 90-100 komów czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.