Skocz do zawartości

Problem z automatyczną klimą - Brava


Tommy_S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadaczy automatycznej klimy.

Mam problem = otoz miesiac temu serwisowalem klimke - dolalem chlodziwa (bylo malo bo tylko 1/3 i pan w serwisie mnie wystraszyl ze jeszcze ciut i moglem uszkodzic kompresor frown.gif )

No i po 1 miesiacu cos sie stalo bo teraz wcale sie nie zalacza i nie chlodzi a upaly afrykanskie. Bezpiecznik sprawdzilem - OK. Co jeszcze moge sam sprawdzic zanim pojade na serwis i wydam te 4 tysie na nowy kompressor?

Pzdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam problem = otoz miesiac temu serwisowalem klimke - dolalem

> chlodziwa (bylo malo bo tylko 1/3 i pan w serwisie mnie

> wystraszyl ze jeszcze ciut i moglem uszkodzic kompresor )

ciekawe w jaki sposób - sprężarka się nie załączy, jak będziesz miał w układzie za mało czynnika...

> No i po 1 miesiacu cos sie stalo bo teraz wcale sie nie zalacza i nie

> chlodzi a upaly afrykanskie. Bezpiecznik sprawdzilem - OK.

sprawdzał ci szczelność instalacji? bo wygląda, jakby była właśnie nieszczelna i czynnik poszedł sobie w świat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Cię nastraszył, żebyś częściej do niego przyjeżdzał. Z tego co słyszałem to klima Cisię nie łączy jeśli masz za mało czynnika.

A po drugie to najpewniej mechanik coś spartolił przy wymianie i właśnie czynnik poleciał.....

Na twoim miejscu to bym do niego pojechał i to sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wystraszyl ze jeszcze ciut i moglem uszkodzic kompresor )

i wydam te 4

> tysie na nowy kompressor?

Witaj! Skąd wzięłą Ci się ta astronomiczna suma 4 tysiaki za kompresor??!! W porządnym warsztacie gdzie robiłem w sobotę przegląd swojej klimy kompresor po regenracji firmy Bosh z gwarancją na 6 m-cy kosztuje ok 300 - 400 zeta! To po pierwsze. A po drugie to Bravka ma klimę półautomatyczną, do full automatu trochę jej jeszcze brakuje. Kiedyś miałem Alfę 155, ta miała pełny automat i ten silnik TwinSpark 1.8, muzyka dla uszu... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam posiadaczy automatycznej klimy.

> Mam problem = otoz miesiac temu serwisowalem klimke - dolalem

> chlodziwa (bylo malo bo tylko 1/3 i pan w serwisie mnie

> wystraszyl ze jeszcze ciut i moglem uszkodzic kompresor )

> No i po 1 miesiacu cos sie stalo bo teraz wcale sie nie zalacza i nie

> chlodzi a upaly afrykanskie. Bezpiecznik sprawdzilem - OK. Co

> jeszcze moge sam sprawdzic zanim pojade na serwis i wydam te 4

> tysie na nowy kompressor?

> Pzdr

> Tomek

masz nieszczelność i dlatego ci się nie załącza (dla bezpieczeństwa sprężarki) jedź i napełnij czynnikiem z kolorkiem coby wiedzieć gdzie ucieka czynnik....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(bylo malo bo tylko 1/3 i pan w serwisie mnie

> wystraszyl ze jeszcze ciut i moglem uszkodzic kompresor )

> No i po 1 miesiacu cos sie stalo bo teraz wcale sie nie zalacza i nie

> chlodzi

Tak jak pisali poprzednicy, to raczej napewno wina nieszczelności. Jak jest mało chłodziwa kompresor się nie załącza, tak było u mnie. Pojechałem do gościa, najpierw usunął s tare chłodziwo, sprawdził szczelność (pół godziny na azocie) i następnie zapodał nowe. Wszystko działa OK i kompresor też nagle ożył. cool.gif Koszt całej operacji 140zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po drugie to Bravka ma klimę półautomatyczną, do full automatu

> trochę jej jeszcze brakuje. Kiedyś miałem Alfę 155, ta miała

> pełny automat

Możesz rozwinąć temat ? co więcej było automatyczne w klimie w AR ??? oprócz ustawienia temperatury w stopniach ? hmm.gif

wydawało mi się że mam automatyczną cfaniak.gif

Looknij w załącznik tam skan z instrukcji Bravo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (bylo malo bo tylko 1/3 i pan w serwisie mnie

> Tak jak pisali poprzednicy, to raczej napewno wina nieszczelności.

> Jak jest mało chłodziwa kompresor się nie załącza, tak było u

> mnie. Pojechałem do gościa, najpierw usunął s tare chłodziwo,

> sprawdził szczelność (pół godziny na azocie) i następnie zapodał

> nowe. Wszystko działa OK i kompresor też nagle ożył. Koszt

> całej operacji 140zł.

Ale to dziwne bo miesiac temu byla 1/3 chlodziwa i klima dziala i nagle klima stala sie nieszczelna po zalaniu do pelna, hmm?

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to dziwne bo miesiac temu byla 1/3 chlodziwa i klima dziala i

> nagle klima stala sie nieszczelna po zalaniu do pelna, hmm?

jak było 1/3 to znaczy, że 2/3 już sobie poszło w kosmos - więc pewnie nieszczelność jakaś jest

wygląda na to, że się powiększa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to dziwne bo miesiac temu byla 1/3 chlodziwa i klima dziala i

> nagle klima stala sie nieszczelna po zalaniu do pelna, hmm?

> Tom

No nie do końca dziwne, 1/3 chłodziwa -> niskie ciśnienie chłodziwa, po doładowaniu do pełna wzrost ciśnienia i nieszczelność, która mogła się objawić dopiero przy wyższym ciśnieniu. Najlepiej zobacz organoleptycznie jakie jest ciśnienie chłodziwa tzn. jak otworzysz pokrywę silnika, przy sprężarce z lewej strony jest zaworek (podobny do zaworku powietrza w kole). Spróbuj delikatnie upuścić czynnika i zobaczysz jakie jest ciśnienie, jak poleci ledwo, ledwo to wiadomo........ dziura sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wydawało mi się że mam automatyczną

Już rozwijam, niestety tylko wydawało Ci się że masz automatyczną. A AR (jak również w innych samochodach) automatyzm polegał na tym, że ustawiało się tylko temperaturkę, a cała reszta (tzn, ile powietrza i gdzie ma lecieć) odbywała sie bez mojego udziału. W Bravce poleci Ci jak Ci automatyczne (ha ha ha) paluszki pokrętłem nastawu kierunku nawiewu ustawią! Oczywiście automatycznie. A instrukcji, dziękuję ale nie będę czytał bo codziennie jej uzywam więc wiem. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.