Skocz do zawartości

Małe ognisko rdzy - jak sobie poradzić ?


Macioman

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przy zmianie opon z zimowych na letnie odkreciłem przednie chlapacze czy błotniki czy jak kto tam lubi i zauważyłem w miejscu gdzie nadkole przechodzi w próg ciemniejszy fragment pod folią zabezpieczającą. Folię czym prędzej odkleiłem i teraz mam na wierzchu malutkie ognisko rdzy. Zastanawiam się czym to potraktować.

Pomyślałem że papier ścierny + odrdzewiacz + podkład + farba mogłyby dać radę. Mógłbym bez problemu prysnąć srebrnym lakierem na koniec w tym miescu, bo potem i tak z powrotem pójdzie to pod folię i chlapacz.

Jeśli macie jakieś sprawdzone specyfiki to chętnie posłucham ok.gifok.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś przy zmianie opon z zimowych na letnie odkreciłem przednie

> chlapacze czy błotniki czy jak kto tam lubi i zauważyłem w

> miejscu gdzie nadkole przechodzi w próg ciemniejszy fragment pod

> folią zabezpieczającą. Folię czym prędzej odkleiłem i teraz mam

> na wierzchu malutkie ognisko rdzy. Zastanawiam się czym to

> potraktować.

> Pomyślałem że papier ścierny + odrdzewiacz + podkład + farba mogłyby

> dać radę. Mógłbym bez problemu prysnąć srebrnym lakierem na

> koniec w tym miescu, bo potem i tak z powrotem pójdzie to pod

> folię i chlapacz.

> Jeśli macie jakieś sprawdzone specyfiki to chętnie posłucham

ja bym proponowal oczyscic, brunox, ewentualnie jakis "bitex" - cos plastycznego, lakier, klar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś przy zmianie opon z zimowych na letnie odkreciłem przednie

> chlapacze czy błotniki czy jak kto tam lubi i zauważyłem w

> miejscu gdzie nadkole przechodzi w próg ciemniejszy fragment pod

> folią zabezpieczającą. Folię czym prędzej odkleiłem i teraz mam

> na wierzchu malutkie ognisko rdzy. Zastanawiam się czym to

> potraktować.

> Pomyślałem że papier ścierny + odrdzewiacz + podkład + farba mogłyby

> dać radę. Mógłbym bez problemu prysnąć srebrnym lakierem na

> koniec w tym miescu, bo potem i tak z powrotem pójdzie to pod

> folię i chlapacz.

> Jeśli macie jakieś sprawdzone specyfiki to chętnie posłucham

zależe jak małe jest to ognisko rdzy - jeżeli jest to malutki bąbelek to ja stosuje bardzo prsota metode: biore mały dremelek z koncówką - kuleczką (taka jak dentysta w zębach grzebie wink.gif ), zdejmuje resztki lakieru i poczatek rdzy pod parchem - dremelek pozwala zrobic to bardzo precyzyjnie bo papierem to kawał blachy sie bedzie tarło, i ponieważ mam czarny wóżek na to kropla czarnego hammerita. Efekt taki jakbym zapraweczke położył. Rok temu praktykowałem to na tylnej klapie wokoł zamka i pod tablica rejestracyjną. Do tej pory spokój.

U Ciebie mógłbys mieć kłopot z dobraniem koloru Hammerita ale jakis zbliżony srebrny może znajdziesz. Ale pamiętaj - z rudą nie wygrasz crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie ruszal-bo moze wygladac jeszcze gorzej... u mnie pojawila sie "lekka" rdza pod uszczelka tylnej szyby przy wycieraczce to przykleilem cieniutka chromowana listwe przez cala dlugosc klapy- auto srebrne wiec chromowa listwa nie jest bardzo widoczna zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść jakimś ścierniwem, a potem Fosolem delikatnie przemyć ( pędzelkiem ), opłukać, osuszyć, pomalować podkładem i lakierem smile.gif

Jak nie dajesz lakieru, to polecam podkłąd jakiś a na to "Boll" - taki czarny spray w puszce - jak zaschnie robi się jak gumowa powłoka, dobrze się trzyma i nie łuszczy smile.gif

Ja w moim znalazłem 'dziurkę' w progu - po oczyszczeniu sięgała do połowy tylnych drzwi właśnie od miejsca gdzie łączy się nadkole z progiem - kiedyś przerdzewiało a woda wlatywała do środka... Widok masakryczny, na szczęście dało się uratować smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.