Skocz do zawartości

Drążek kierowniczy mk1


rzel

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem, wprawdzie nie w punto, ale auto to auto wink.gif

> mam pytanie, da się go odkręcić:

> 1) bez demontażu maglownicy z samochodu?

Na pewno ok.gif

> 2) bez użycia specjalistycznych kluczy ale z zapleczem

> warsztatowo-narzędziowym?

Tutaj nawet klucze nie pomogą. Tylko żabka/francuz. Jak robiłem u siebie to specjalnie sobie kupiłem klucz na tą okazję. I co z tego jak nie szło go na zakręcony drążek założyć/obrócić (to zawadzał o podłużnice, to o sanki, to o wahacz spineyes.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z

> tego jak nie szło go na zakręcony drążek założyć/obrócić (to

> zawadzał o podłużnice, to o sanki, to o wahacz )

jak się udało to nie ma o czym mówić, dzięki za informację

p.s. tak coś pamiętałem że to Ty robiłeś coś z drążkami ale chodziło mi pogłowie że wymieniałeś osłonę gumową połączenia drążka z maglownicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I co z

> jak się udało to nie ma o czym mówić, dzięki za informację

Trzeba tylko skręcić koła maksymalnie w daną stronę, żeby sie maglownica wysunęła ok.gif

> p.s. tak coś pamiętałem że to Ty robiłeś coś z drążkami ale chodziło

> mi pogłowie że wymieniałeś osłonę gumową połączenia drążka z

> maglownicą

W puncie i owszem smile.gif W escorcie zmieniałem drążki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam pytanie, da się go odkręcić:

> 1) bez demontażu maglownicy z samochodu?

> 2) bez użycia specjalistycznych kluczy ale z zapleczem

> warsztatowo-narzędziowym?

Wykręcić będzie bardzo ciężko bez demontażu maglownicy. Drążek jest wklejany na klej do zabezpieczenia gwintów i nie ma innego zabezpieczenia które chroniło przed odkręceniem frown.gif Więc koniecznie trzeba zastosować coś naprawdę porządnego np z rodziny Loctite.

Ja miałem duuuuże przeboje z drążkiem marki moog nigdy tego gó... nie kupie, wymieniałem DWA ! razy i na dzień dobry chodził z dziwnym oporem.

W czasie jazdy na prosto auto uciekało w bok. Myślałem, że się rozejdzie ale po paru dniach zaczął skrzypieć frown.gif Po sprawdzeniu okazało się że klej puścił i drążek było można ręką odkręcić icon_eek.gif i jeszcze ciężej nim było można poruszyć.

Wymieniłem znów na taki sam i powtórka z rozrywki, strach było jeździć. Dopiero wymiana na oryginał pomogła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.