Skocz do zawartości

przepustnica


artur-wiater

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj po długim śmiganiu po mieście zapragnołem zerknąć na silniczek - pracował na wolnych, otworzyłem maske i patrzę patrzę, patrzę, a tam z rurki odprowadzającej płyn chłodniczy z przepustnicy do zbiornika wyrównawczego kapie płyn yikes.gif odkręcam korek wyrównawczego syczy - ciśnienei spada i przstaje kapać

więc niewiele myślac udałem się do sklepu, zakupiłem opaskę metalową na kluczyk 7mm za 1.20 zł i dałem jako drugą obok tego oryginalnego sprężystego badziewia co sobie tak luźno siedziało że bez problemu mogłem kręcić rurką i tak sobie myśle dlaczego fabrycznie dają te badziewne zapinki które nie wytrzymują ciśnienia, a mechanik kiedyś mi mówi, żejak ktoś się krarży na ubytki płynu w oplu to pierwsze co robi to wymienia wszystkie te badziewne spinki na skręcane i zazwyczaj przestaje ubywać

i tak sobie myślę - płyn kapał za kolektor dolotowy i odrazu parował - nigby by tego nei znalazł gdyby nie przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fabrycznie dają te badziewne zapinki które nie wytrzymują

> ciśnienia, a mechanik kiedyś mi mówi, żejak ktoś się krarży na

> ubytki płynu w oplu to pierwsze co robi to wymienia wszystkie te

U mnie na przeglądzie po 15kkm dolewali płynu - czyli też gdzieś jest nieszczelność - muszę sprawdzić teraz stan hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie na przeglądzie po 15kkm dolewali płynu - czyli też gdzieś jest

> nieszczelność - muszę sprawdzić teraz stan

no to powymieniaj te gówniane zapinki i po sprawie

a i jeszce jedno w nubie zapinki musiałem przy pomocy kombinerek zdejmować a w chevim palcami bez problemu da rade więc w naubie były o niebo lepsze (mocniejsze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie na przeglądzie po 15kkm dolewali płynu - czyli też gdzieś jest

> nieszczelność - muszę sprawdzić teraz stan

Ja już też dolewałem (do kreski MAX) i patrzę niedawno a tam poziom MIN. Oj chyba będę to zgłaszał na zbliżającym się przeglądzie - 30 000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja już też dolewałem (do kreski MAX) i patrzę niedawno a tam poziom

> MIN. Oj chyba będę to zgłaszał na zbliżającym się przeglądzie -

> 30 000 km

pewie - zgłoś bo płyn cos Ci jeszcze załatwi wyciekając ale lepiej niż liczyć na tych partaczy kup w sklepie obejmy skręcane i naprzeglądzie daj mechanikowi z piwkiem to wymieni wszystko i jeszcze się przyłozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.