Skocz do zawartości

Obsługa wskazań komputera w Scenic II


MariuszM

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra idę na łatwiznę z tym pytaniem.

Szukałem już w google, ale tam chyba takich błachostek nie poruszają.

Pytanie:

Jak skasować wskazania kopmputera pokładowego (chodzi mi o te średnie spalanie/prędkość, licznik dzienny kilomterów itd) w Scenicc II?

Sam to raz jakoś skasowałem, ale teraz już nie potrafię, choć różnie kombinowałem.

A instrukcji nie mam pod ręką na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymaj kilka sekund tego klawisza od przełączania wskazań - obojętnie którego.

Podobno da się wykasowac tylko niektóre rzeczy - ja ustawiam na tym co chce kasować i wciskam na chwile klawisz.

pawełJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przytrzymaj kilka sekund tego klawisza od przełączania wskazań -

> obojętnie którego.

Muszę jutro spróbować.

> Podobno da się wykasowac tylko niektóre rzeczy - ja ustawiam na tym

> co chce kasować i wciskam na chwile klawisz.

> pawełJ

Myślę, że można kasować średnie (spalania, prędkości), przebyty dystans, spalone paliwo, licznik kilometrów dzienny.

Ja to jakoś skasowałem - potem próbowałem trzymać oba te przyciski do przesuwania wyświtlanych wartości - ale nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę jutro spróbować.

> Myślę, że można kasować średnie (spalania, prędkości), przebyty

> dystans, spalone paliwo, licznik kilometrów dzienny.

> Ja to jakoś skasowałem - potem próbowałem trzymać oba te przyciski do

> przesuwania wyświtlanych wartości - ale nic to nie dało.

Oba przyciski nic nie dadza jeden dlugo albo jeszcze dluzej spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie stwierdzilem.

No są dwa.

Jeden wyświetla się razem z łącznym przebiegiem: w górnej linii łączny przebieg, w dolnej dzienny (używając nazewnictwa z normalnego pojazdu).

Przykład:

98 765 km

371 km

Oprócz tego klikając na kolejne komunikaty komputera jest też licznik od ostatniego kasowania wskazań. Ten licznik, plus średnie spalanie, plus średnia prędkość, plus spalone paliwo kasuje się (tak już mi inny Autokacikowicz podpowiedział) przytrzymując przycisk przewijania komunikatów na co najmniej 10 sekund.

Jak skasować ten dzienny - jeszcze nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A o to chodzi

> Wchodzisz w ten "dzienny" ,ktory jest pod liczniczkiem calego

> przebiegu i trzymasz dlugo gore albo dol.

> U mnie dzialalo

Muszę spróbować przy okazji, ale najbliższa okazja za jakieś 1,5 tygodnia [akcyza do odbioru w czwartek, VAT itp związane z przerejestrowaniem]. Do tego czasu dalej Lanosem... cóż Lanos mnie zadowalał (zawsze go chwalę), ale teraz bardzo niechętnie do niego wsiadam 270751858-jezyk.gif cóż to nie ta przyjemność z jazdy.

A w ogóle już chyba zwykłego osobowego nie będę chciał - podoba mi się jazda minivanem - to, że tak wysoko się siedzi i że jest tak funkcjonalny. Scenic to taki oszust: z zewnątrz nie duży i skromny - w środku wręcz odwrotnie. Nie potrafie się nim nacieszyć. Od grudnia szukaliśmy jakieś wypasionej vectry c, aż raz przejechaliśmy się scenic'iem I. Już wiedzieliśmy jakie autko kupimy - S C E N I C smile.gif. Sorry za ten OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w ogóle już chyba zwykłego osobowego nie będę chciał - podoba mi

> się jazda minivanem - to, że tak wysoko się siedzi i że jest tak

> funkcjonalny. Scenic to taki oszust: z zewnątrz nie duży i

> skromny - w środku wręcz odwrotnie. Nie potrafie się nim

> nacieszyć. Od grudnia szukaliśmy jakieś wypasionej vectry c, aż

> raz przejechaliśmy się scenic'iem I. Już wiedzieliśmy jakie

> autko kupimy - S C E N I C .

Fajny.komfortowy,zatrzesienie bajerow (el.reczny to poezja) tylko zaraz mnie tu zrugaja ale kupiles Scenica - bedziesz wiedzial ,zemasz auto zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie:

> Jak skasować wskazania kopmputera pokładowego (chodzi mi o te średnie

> spalanie/prędkość, licznik dzienny kilomterów itd) w Scenicc II?

W Megane II jest tak:

1. Komputer ustawiony na licznik dzienny - kasujesz dzienny przebieg guzikiem na tablicy przy tablicy wskaźników,

2. Pozostałe wskazania: kasujesz tym samym guzikiem, gdy komputer jest ustawiony na którąkolwiek z innych danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.