Skocz do zawartości

Zacinająca się przepustnica


calek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam taki oto problem w PI 75: zwykle po gwałtownym zdjęciu nogi z gazu (ale nie tylko) zacina się on w położeniu "bez gazu", i żeby go ponownie nacisnąć trzeba użyć sporej siły - wtedy puszcza i zaczyna działać normalnie. Zauważyłem, że problem leży w samej przepustnicy - ta okrągła przysłona wyżłobiła sobie próg w kanale, i gdy jest zamknięta, siedzi sobie w nim i trudno ją poruszyć. Pomyślałem, żeby wymontować całą przepustnicę i przeszlifować delikatnie ten kanał lub przysłonę - boję się tylko, że jak zrobię przez to jakąś małą nieszczelność w przepustnicy to silnik nie będzie chciał grzecznie współpracować...

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomożecie?

W sumie nie bardzo jest Ci w czym pomoc bo faktycznie jesli dobrze zdiagnozowales usterke to masz dwa wyjscie: wyczyszczenie na blysk przepustnicy i potem ewentualnie jej szlifowanie ale...jej nieszczelnosc po wyrownaniu progu bedzie wplywala na rownomiernosc pracy sinika na wolnych obrotach albo jej wymiana.

Przy czym... dziwne zeby wlasciwie spasowana przepustnica wyzlobila sobie prog w twardym metalu, skoro ona nie ma z nim kontaktu. Chyba ze wyrobila sie oska i przepustnica zahacza o gardziel...

Bardziej bylbym sklonny przypuszczac, ze blokuje sie na zgromadzonym tam brudzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewny jesteś, że to chodzi o to wyżłobienie A może ci sie blokuje po

> prostu linka gazu na sławetnej gumce???

Nie, to jest na pewno to. Czyściłem przepustnicę dokładnie kilka razy, była niewielka poprawa, ale zwykle nie na długo. Też się nigdy z takim czymś nie spotkałem, no i boję się trochę to szlifować... Dziwne jest też że nie działo się to stopniowo, tylko tak raczej nagle zaczęła się zacinać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, to jest na pewno to. Czyściłem przepustnicę dokładnie kilka

> razy, była niewielka poprawa, ale zwykle nie na długo. Też się

> nigdy z takim czymś nie spotkałem, no i boję się trochę to

> szlifować... Dziwne jest też że nie działo się to stopniowo,

> tylko tak raczej nagle zaczęła się zacinać

jak zrobisz za duza szczeline bedzie Ci falowac na jałowym (jak duzo wieksza obroty beda same rosły)

ale nie ma tego złego - jak zjeb..sz to sobie rozwiercisz do 41,5mm smile.gif (kosz około 150zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy płytka się ciebie w przepustnicy nie przesunęła ???

> Ewentualnie możesz spróbować to spolerować pastą polerską

Czuć wyraźnie próg pod palcem... ale to chyba zdemontuję tą przepustnicę, sprawdzę jej zamocowanie i spoleruję. Jak to nie pomoże to wtedy przeszlifuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.