Zawartość dodana przez bemol
-
Kupno auta przez osobe fizyczna od firmy
Dzięki Panowie za odpowiedz Dzisiaj zakupiłem samochód
-
Kupno auta przez osobe fizyczna od firmy
Hej może ktoś jest obeznany Ja, jako osoba fizyczna chce kupić auto od człowieka który chce wystawić fakturę ZW Na co zwrocic uwage? czy trzeba zgłaszac to do US i odprowadzac podatek? Rozumiem ze wartosc auta bedzie podana brutto na tej fakturze i nic nie bede musiał później dopłacać? Dzięki za odp - mam nadzieje, że kącik prawidłowy pozdr
-
Zakup akumulatora - pytanie
> Panie i Panowie > Chciałbym nowy akumulator do auta. Jednoczesnie stery jest jeszcze calkiem znośny więc jest pomysl > aby go wykorzystać na działce Zawsze mi się kojarzyło, że kupując nowy aku muszę w > rozliczeniu odać stary. Czy jest ot wymóg prany? A co w przypadku gdy ktoś takowego nie > posiada (z różnych względów). Nie sprzedadzą mu? Sprzedadzą drożej? > Pozdrawiam > Pawł nie musisz oddawac , tylko kaucji nie oddadza
-
jak szybko odkuć lód z samochodu i nic nie uszkodzić?
> ... > To chyba mial cos popsute w stacyjce, bo nie ma takiej opcji jest, jest po to montowali taki przycisk/plastikowy wypust - po nacisnieciu stacyjka uwalniała kluczyk przy odpalonym aucie (to potrzebne było do otwarcia klapy np. w seicento przy uruchomionym aucie) w nowych autach pewnie zrezygnowali z tego wynalazku
-
Punto II problem z immo
<taki staż > za małe napiecie po odpaleniu - sprawdz altka
-
Kamera cofania - jaka
> aa mogę prosić o link? musiałbym sprawdzić w robocie jak się nazywaja modele napewno media tech ma cos takiego w ofercie lik nie wiem czy na pewno ten model, tamten na androidzie jest i omega ma tez cos takiego (tam dodatkowo DVBT jest) przykładowy, bo ten chyba nie ma kamery klik
-
Kamera cofania - jaka
> Potrzebuję do samochodu coś co wspomoże w cofaniu ( szczególnie drugiego kierowce = żonę). > Najlepiej jakaś kamerka z niewielkim monitorkiem. Co możecie polecić w niedużych / rozsądnych > pieniądzach. > Np coś takiego - pierwsze z brzegu na allegro > albo lepiej tak bo do zabudowy za 400-450 zł mozna kupic tablet 7 calowy z GPS, rejestratorem jazdy i kamera cofania (kamere i kable montuje sie na stałe) dobra opcja - zabierasz tablet do domu (a w podrozy mozesz skorzystac z GPS itd)
-
BMW x5 - odczytuje prędkość ze skrzyni czy z ABS'u?
> Może jak z przodu dam inne koła niż z tyłu to wyjdzie jakiś błąd ale możecie mi powiedzieć skąd > samochód ma "wiedzieć", że ma inne koła? Ma czujniki wiatru jak samolot? Nie wie, dlatego jak da się inna średnice kół niż fabryczne licznik będzie przekłamywac pozdr
-
GP nie odpala
> No i problem powrócił. Po włożeniu kluczyka i przekręceniu w pozycję zapłonu - nic się nie dzieje. > Pukanie w rozrusznik nie pomaga. A tak po 10 razie przekręcania kluczyka - zapala jakgdyby > nigdy nic. O co, w mordę chodzi? masa, rozrusznik lub stacyjka - trzeba sprawdzac
-
poliuretan - tuleje wahaczy
> a po co mam robic choinke?? tego i tak nie widac
-
TURBO zrób Se sam
> Tommi jakies sugestie ?? moze nalezalo by glowice mocniej dociagnac > dodam tylko ze uszczelka pada przy jazdach testowych czyli > przebieg w okolicach 100 - 200 KM > moze ja robie cos nie tak podczas urzytkowania motoru ?? AFR i program dobry?
-
TURBO zrób Se sam
> kiedys sie o to ja tez pytałem. Podobnio będzie duuzo za bogato... ale ja nie mowie zeby seryjny wtrysk od mpi zakladac - tylko odpowiedni do doładowania
-
TURBO zrób Se sam
> Zacznij czytać od pierwszego posta. Ten temat kilka razy się > przewinął. ale chlopak dobre pytanie zadał moze by tak dodatkowy wtrysk dac nad przepustncia , wykorzystujac mocowanie serii spi?!
-
KOLEKTOR SSĄCY zrób se sam
> Czyli przy głowiźnie od 1.2 75KM to jeszcze moze zostac stara elektornika > Sam komp czy z wiązką? z wiazka wszystko było w archiwum , nei smiecmy w tym watku masz pytania odezwij sie na gg
-
TURBO zrób Se sam
znaczy załozyc turbinke , ale cisnienei zeby leciało w powietrze - a wiec nie podlaczyc dolotu ? smarowanie tak , DP do reszty tłumika , filtr z 126p - wylot wolny pzdr
-
KOLEKTOR SSĄCY zrób se sam
> Uff to mila wiadomość bo trzeba coraz głębiej do kieszeni sięgać. > Na jakim etapie taka modyfikacja będzie juz niezbędna? np. przy wałku "ostrzejszym" od 866
-
KOLEKTOR SSĄCY zrób se sam
> THX > Jeszcze jedno. Czy już do tej modyfikacji muszę wymieniać kompa z > wiązką od 1.2 75KM? Coś gdzieś takiego wyczytałem. nie , eletronika na luzaku se poradzi z tym
-
KOLEKTOR SSĄCY zrób se sam
> I stała się jasność w plastiku jest rozlaczany - wiec jak bedziesz demontowac poprostu rozlacz i wyjscie wodne zostaw (nie trzeba spuszczac płynu)
-
TURBO zrób Se sam
stary przy turbo zawsze trzeba cos przerobic , zawsze cos wyjdzie w pracniu tak jak pisałem CI na kaciku punto - napewno IC nie zmiescisz przed chłodnica , przewody od klimy moga przeszkadzac itp
-
TURBO zrób Se sam
> ja to wogóle nie rozumiem tutaj podejścia z remapowanie, czemu sobie > nie kupić EcuMajstra lum SMTka i normalnie zestroić ja wiem że > się da i tacy jak Tommi robią to bez problemu ale dla zwykłego > śmiertelnika najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest > właśnie świnka > pzdr klik
-
TURBO zrób Se sam
> Nie w samym remapowaniu jest problem tylko w chwilowym braku fejsu do > zgrania i wgrania softu nie wnikam , lecz czekam na taka mozliwosc (bo powyzej 0,4 bara na soft turbo boje sie na dodatkowym wtrysku ) pzdr
-
TURBO zrób Se sam
> taki MPX w podciśnieniach działa jak seryjny a na nadciśnieniach > sobie stroisz w podcisnieniu to seryjny sie sprawdza , bez wymiany na mpxy a jezeli chodzi o strojenie to bardzo chetnie tylko nikt nie potrafi zelowych remapowac (czytaj watki ponizej)
-
TURBO zrób Se sam
> a skąd biorą sie twoje wątpliwości > pzdr z tego , ze nei sadze zeby seryjny program miał mapy napisane dla nadcisnienia
-
TURBO zrób Se sam
> dawna motorola, mpx 4250AP to nadciśnieniowy mapsensor który rozwiąże > twój problem i nie trzeba kombinować z zaworkami itp. > pzdr watepie zeby elektronika eobd sobie z nim poradziła
-
TURBO zrób Se sam
> a nie łatwiej kupić MPX'a za stówkę i mieć problem z chachy > pzdr czym jest mpx?