Zawartość dodana przez bemol
-
TURBO zrób Se sam
> to jest MM z mojego silnika > dla temp masa i iat a dla ciśnienia +5v, masa i map dzieki
-
TURBO zrób Se sam
> proszęęę > tylko numery pinów u Ciebie będą inne. wyglada jak wtyczka do boshowego mapa - ciekawe czy MM ma tak samo ps. a potrafisz powiedziec ktore dwa zostawic dla temp , a ktore dwa dac do mapa? pzdr
-
TURBO zrób Se sam
> zaworek przed turbiną będzie za małe podciśnienie. zmiań map-a na > zwykłego i zostaw serie działającą jako czujnik temp. jezeli dam rade dowiedziec sie ktore kable z wiazki ida do mapa a ktore odpowiadaja za temp to tak zrobie
-
TURBO zrób Se sam
w oszukaniu podcisniowego map sensora? wezyk z zaworem jednostronnym czy puszczenie go przed turbina gdzie jest podcisnienie? map sensor zintegrowany z czujnikiem temp instalacja sterowana dodatkowym wtryskiem z czujnika nadcisnienia
-
TURBO zrób Se sam
> czesi od ponad roku reszta sie nie bawi w fejsy od pepików a jak wyglada sprawa zewnetrznych kompow typu piggyback? pamietam ze smt-6 se nei radziła z tymi nowymi kompami poradzili juz sobei z tym?
-
TURBO zrób Se sam
> wywalić fmu, zasadzić wtryskiwacz od poldasa, map sensor, zrobić > program i zapomnieć. a ktos juz ogarnia kompy zelowe ? (te małe , w punto2 8v)
-
TURBO zrób Se sam
> niebardzo bo spływ musi być grawitacyjny więc trochę to trudne przy > podstawce z uno. > zrobienie miski nie jest jakiś wielkim wyzwaniem. wiem , raz juz zrobiłem ale tym razem chciałbym jaknajmniej druta
-
TURBO zrób Se sam
istnieje inny sposób na podlaczenei smarowania turbinki? głównie chodzi mi o powrót np. poprzez jakas podstawke pod filtr oleju? np. z uno turbo chłodzenie oleju z wyjetym termostatem? Patent nei może przekraczac 200zł
-
Sprawdzenie auta po VIN - VW?
> Jeżeli chcesz sprawdzić wyposażenie ze stanem faktycznym auta to > możesz sobie kliać tutaj albo też tutaj . > Ale jeśli chcesz sprawdzić serwisowanie to tylko w ASO , w niektórych > dochodzi do paradoksów że trzeba za to płacić a w innych nie > zrobią wogóle a w jeszcze innych "mówisz - masz". w tym drugim linku wyszło ze jezdze fordem , nie fiatem
-
Sprawdzenie auta po VIN - VW?
> tandetny ten link u mnie tylko producenta zdekodowal a reszta albo > blednie (model) albo brak danych to przyklad , od groma znalazlo rezultatow
-
Sprawdzenie auta po VIN - VW?
> Da sie to zrobic gdzies w sieci? > Czy pozostake tylko ASO? > Pracuje tutaj ktoś w ASO VW mnostwo stron jest - pierwszy link z googli po wsoisaniu vin http://www.autobaza.pl/ab/pl/web/productaa0100
-
TURBO zrób Se sam
> Zmiesci sie?? przydalby sie jakis punkt odniesienia - komorke postaw obok np
-
TURBO zrób Se sam
> Turbina jak na razie to GT12, co do mocy to marzy mi się 130KM ale to > się okaże. Jak robiłem próbę olejową to przed zalaniem "tego > czegoś" wyszło mi na 1,2,3 po 9 i na 4 tłoku było 9,5. Teraz > turbina ładuje 0,45 wg wskaźnika i tak się zastanawiam czy jak > bym nic nie dłubał tłoków, głowicy tylko wymienił to co mam > wymienić tj. pierścienie, panewki itp. to o ile się poprawi jada > i czy na tym doładowaniu wyskoczy na hamowni 100KM przy turbinie > GT12 na silniku w/w tj. 1,2 8v ona nie nadaje sie do wiekszego dmuchania i jest do soft turbo , ktore maja ciagnac od dołu wiec mysl o czyms wiekszym jak chcesz 130
-
Tajemnice ECU
proponuje wszystko umieszac w jednym watku , zeby łatwiej było odnalesc info i zeby nie przegapic jakiegos odcinka
-
KOLEKTOR SSĄCY zrób se sam
> o mamo juz teraz duzo mi chla > pozdr. Ty bys chciał , zeby mial wiecej mocy i mniej palił jednoczesnie
-
TURBO zrób Se sam
> Hmm, mam głowice splanowaną o 0,6.... chce pompować lajtowo > 0,4-0,5... Twierdzisz, ze nie musze zwalać głowicy i dawać > przekładki?? To by mi troszku ułatwiło sprawe
-
TURBO zrób Se sam
> a czym sie różni np. 40Nm wkręcanych w galaretkę od 40Nm wkręcanych w > beton? iloscia obrotów
-
TURBO zrób Se sam
> Z tego co widziałem ta głowica ma wyżej gniazda zaworowe, czyli chyba > lepiej tym sposobem odprężać? to by oznaczalo ze albo ma inny doł albo tłoki/korby i teraz pytanie czemu fiat mialby to zmieniac w stosunku do puntoII/seicento 1.1 mpi?
-
TURBO zrób Se sam
> Po co chcesz rozwiercać do 1.2? Nie łatwiej i taniej będzie założyć > głowice z Pandy 1.2 60KM? a co ona ma dac? i czemu proownujesz to do rozwiertu?
-
TURBO zrób Se sam
> Koledzy moze mi powiecie ile może dmuchnąć max turbina GT12 ?? Bo > chce dać 0,4 bara nią na silnik podoła temu ?? bartekk dmuchal wiecej niz 0,4 bara , ale pojawiało sie stukowe
-
TURBO zrób Se sam
> Co do spływu to ja zrobiłem tak : > Pokażcie swoje spływy ma działac nie wygladac
-
TURBO zrób Se sam
> Za niedlugo nowym ulubionym tematem bedzie "Silnik mi wybuchl" bardzo łatwo chocby spalic furke - sam jestem tego przykładem trojnik w przewodzie paliwowym dałem 30barowy , ale polaczenia dałem z przezroczystego , bardzo grubego przewodu + obejmy byłem pewien ze zachowałem 100% bezpieczesntwa , bo przewod był z tych wytrzymałych nie przewidzialem tego , ze nie był odporny na benzyne - po tygodniu zmiekł i jak przekrecilem kluczyk 3bary zrobiły swoje - pekł jak balonik zalewajac mi silnik wacha dobrze ze silnik był zimny i nie doszło do zapłonu człowiek uczy sie na błędach i teraz wiem , ze tylko specjalne do wachy przewody używac (sa wzmacniane materiałem w srodku) - ale jak cos robisz pierwszy raz ciezko ustrzec sie błędów ... które moga skonczyc sie kompletnym zniszczeniem furki
-
TURBO zrób Se sam
> zamiast góry z palio z blachy można dosyc łatwo wykonac nową kopółkę > za przysłowiowe grosze. mozna bo tak myslisz , czy wiesz kto robi takie za grosze?
-
TURBO zrób Se sam
> No w końcu wszystko w jednym miejscu > Czyli tym sposobem można osiągnąć 110KM i 155Nm z 1.1 bez odprężania > silnika ? > Z 900 też by się tak dało, czy ten silnik za słaby jest do turbo ? raczej z 1.2 - z 900 bym sie nie bawił
-
TURBO zrób Se sam
ja jestem osobiscie na ostatnim etapie wkładania soft turbo wszystko juz podlaczone , tylko kolektor z turbinka zostało zalozyc (kolektor , dp itp zlozone w jedna całosc) Koszt w jakim sie zamkne to 1300zł ps. ktos pisał czy warto do NA wstawiac IC - odpowiadam ze od 2tyg jeżdze na IC ze sprintera i orurowaniem długim i autko zamulone pzdr