Skocz do zawartości

Co ile rozrząd w zafirze A 1,8


jacek76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Noszę się z zamiarem kupna zafiry no i już w zasadzie znalazłem odpowiednie autko , pierwszy właściciel , ble , ble , ble z przebiegiem 156 tyś , silnik 1,8 Pb. Sprzedający twierdzi , że juz należy wymienić rozrząd ale coś mi tu nie pasuje. Bo gdyby rozrząd wymieniany był co 60 tyś to teraz należało by wymienić przy 180 tyś , jeśli co 90 to też przy 180 , więc co ile powinno wymieniać się rozrząd w tym silniku?

Pytam bo nie chcę obudzić się z ręką w nocniku , hmm.gif a ogólnie auto wygląda na ten przebieg...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rocznik 2000 , miesiąc bodajże maj ale nie jestem pewny

o ile sie nie myle moc to 125 KM tak ?? bo jesli tak to wymiana rozrzadu klania sie co 60kkm ale zaleca sie wczesniejsza z uwagi na to, ze jest zmodyfikowany silnik x18xe1 po modyfikacji zostal odchudzony i bardzie wyeksploatowany, a jesli jest to zwykly x18xe1, 115 KM to smialo mozna walic po 80kkm od wymiany do wymiany. Pozaty majbym wymienil kompletny rozrzad dla walsnego bezpieczenstwa i "luzu psychicznego" wez pod uwage, ze ten silnik bez wzgledu na to w jakiej wersji jest kolizyjny i w przypadku zerwania rozrzadu kapitalny remont silnika sie klania.

Osobiscie wychodze zawsze z zalozenia, ze moga mi mowic przy sprzedazy auta, ae rozrzad byl wymieniany wczoraj to i tak wymienie a dlaczego to ci opisalem wyzej

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o ile sie nie myle moc to 125 KM tak ?? bo jesli tak to wymiana

> rozrzadu klania sie co 60kkm ale zaleca sie wczesniejsza z uwagi

> na to, ze jest zmodyfikowany silnik x18xe1 po modyfikacji zostal

> odchudzony i bardzie wyeksploatowany, a jesli jest to zwykly

> x18xe1, 115 KM to smialo mozna walic po 80kkm od wymiany do

> wymiany. Pozaty majbym wymienil kompletny rozrzad dla walsnego

> bezpieczenstwa i "luzu psychicznego" wez pod uwage, ze ten

> silnik bez wzgledu na to w jakiej wersji jest kolizyjny i w

> przypadku zerwania rozrzadu kapitalny remont silnika sie klania.

> Osobiscie wychodze zawsze z zalozenia, ze moga mi mowic przy

> sprzedazy auta, ae rozrzad byl wymieniany wczoraj to i tak

> wymienie a dlaczego to ci opisalem wyzej

> pozdro

Nie , to jest jeszcze 115 KM , dokładnie z maja i z przebiegiem 157 z groszami , znalazłem jeszcze tą aukcję. Byłem u gościa , oglądałem i autem jeździłem , ogólnie na oko jest ok , po niedzieli jadę ze sprzedającym do serwisu na sprawdzenie i ... chyba go wezmę , tylko chciałem wiedzieć co ile powinno wymieniać się rozrząd wg. instrukcji bo jeżeli co 80tyś. to by się wszystko zgadzało , ale jeśli co 60 lub 90 to sprzedający się pomylił i kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie , to jest jeszcze 115 KM , dokładnie z maja i z przebiegiem 157 z

> groszami , znalazłem jeszcze tą aukcję. Byłem u gościa ,

> oglądałem i autem jeździłem , ogólnie na oko jest ok , po

> niedzieli jadę ze sprzedającym do serwisu na sprawdzenie i ...

> chyba go wezmę , tylko chciałem wiedzieć co ile powinno

> wymieniać się rozrząd wg. instrukcji bo jeżeli co 80tyś. to by

> się wszystko zgadzało , ale jeśli co 60 lub 90 to sprzedający

> się pomylił i kręci.

Wiesz na to nie ma reguly kto kiedy wymienia i mysle ze wyciagasz mylne wnioski. Fakt jest taki ze zawsze po kupnie jezeli sprzedajacy nie ma rachunkow na to ze wymienil rozrzad w tym aucie powinno sie wymienic rozrzad, I jezeli nie ma takich rachunkow musisz dodac ta inwastycje do planow zakupu samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.