Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

zmitradj

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez zmitradj

  1. Mitsubishi ASX w to bym celowal Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
  2. zmitradj odpowiedział karax na temat - Opel
    > Ojj, w nomenklaturze występuje też jako C. ale tylko w barowo- podwórkowej
  3. zmitradj odpowiedział kamilek na temat - Opel
    > Ależ uniżenie przepraszam dotkniętego pytaniem Mistrza Kierownicy. Pytanie nie było skierowane do > Pana. Proszę nie silić się na odpowiedź. jakieś zasady na tym forum SOM "młody" kolego miło Cię poznać i słyszeć wNaszych kręgach jednak w dalszym ciągu......... regulamin obowiązuje. Zapraszamy do krótkiej lektury. Zachowanie podstawowych zasad ułatwią Nam rozwiązanie Twoich problemów
  4. zmitradj odpowiedział Sim86 na temat - Opel
    > sprawdze wszystko to > "nowy" ze szrutu bo teściu stwierdził że w sklepie mu powiedzieli 300zł za rozrusznik więc > podziekował... jak bedziesz sprawdzal polaczenia zwroc uwage na "zacisniecie" kabla przy klemie. mialem kiedys w Omedze taki numer ,ze caly czas zazyla mi sie kontrolka ladowania. Wymienilem akumulator, oddalem do rege. altka i dalej bylo to samo. W koncu sAM WZIALEM SIE ZA ROBOTE I SIE OKAZALO WLASNIE ,ZE BYLO "slabe" polaczenie kabla w klemie. Wymienilem kleme na "srubowa" i spokoj byl caly czas. Jesli rozrusznik byl montowany uzywany to istnieje duze prawdopodobienstwo ,ze szczotki sie skonczyly z racji wyeksploatowania i nie ma co szukac dalej. Pamietaj jedna rzecz, ze jak bedzieszy wymienial szczotki w rozruszniku kup od razu nowy szczotko trzymacz- plastykowy. Na 10000% stary sie rozleci podczas wymiany, a zakup nowego wraz ze szczotkami to okolo 25 -30 zlotych. pozdroofka
  5. > dobry olej, bylem na prezentacji jak wchodzili do polski, polecam no powiem tak... odswiezam kotleta. Od wymiany minelo 10 miesiecy zrobione okolo 10 tys i dalej jest git, nic nie klepie silnik pracuje jak przed wymiana wiec uwazam, ze pieniadze nie sa wyrzucone w bloto. Wymiana wychodzi za kolejne 3 tysiace wiec tak jakby poczatek konca zimy. Zastanawiam sie czy nie zrobic tego wczesniej ,za nim nie przyjda prawdziwe mrozy bo olej bedzie mial juz troche nalatane. ??
  6. zmitradj odpowiedział Sim86 na temat - Opel
    > Szczegóły...silnik 1.4 98r. > Aku wymieniony, co jakiś czas po wsadzeniu kluczyka i przekręceniu na "rozruch" nic sie nie działo. > Wymieniłem rozrusznik, palił jakiś czas i znów dziś to samo. Bendinks rozrusznika pyka ... > Gdzie szukać problemu ? zwarcie na instalacji do rozrusznika, ew. "luzne" polaczenie kabla na klemach - zasniedziale polaczenie - w tym kierunku bym szedl edyta: skoro nowy rozrusznik - poedejzewam ,ze chinski zamiennik, a bendisk "pyka" ,a nie kreci to sie szczotki bardzo szybko koncza, lub podwieszaja. Jesli masz jeszcze swoj "stary" oryginalny rozrusznik sprobuj go zreanimowac na troche lepszych podzespolach. Te rozruszniki sa bardzo tanie w naprawie wiec, nie wiem dlaczego postawiles na wymiane na "nowy" - pozdroofka
  7. zmitradj odpowiedział technix na temat - Opel
    > Myślisz, że jeszcze jest sens? Mi się wydaje żeby głowicę zwalać odrazu, choć co ciekawie silnik > pali na dotyk, tylko że na 3 gary i kopci 1 step: - sprawdzic kompresje na wszystkich 4 cylindrach 2 step: spradzic iskre na wszystkich 4 swiecach 3 step: remont badz swap silnika: x20xev montowany w co najmniej 5 znanych mi modelach opla dostepnosc bez ograniczen.
  8. > Produkowano różne wersje silnikowe od 1.0 do 1.6 dm3;. Najmocniejszą wersję określano mianem GSI. > 993cm3, 1.0S, 33kW nie spotkalem nie widzialem .... za "mlody" jestem > A w Vectrę A 1,4 wierzysz? Jezdzilem takowa nawet > A Corsę B Combi widziałeś? Widzialem ujezdzalem i kombi i pick-up i sedan tez > Coś jeszcze, Panie? tak brazylijski ulep przod fiat stilo tyl od.... nie wiem ale oznaczone jako polo. Zakladam ,ze widzialem wiecej wynalazkow niz nie jeden polski kierowiec.
  9. > jak nie było jak był 1.0 w corsie A ????? poka poka
  10. > ja bym obstawiał przepływomierz - miałem bardzo podobnie w corsie A 1.0 benz - wymieniłem czujnik > położenia wału, krokowca i dopiero po podmianie przepływki się unormowało w corsie A nie bylo 1.0 chyba kolega pomylil z corsa B
  11. > Jestem posiadaczką Opla Corsa A 1992r. Dwa tygodnie temu zdarzyło się, że przy wciskaniu sprzęgła > zaświecały mi się kontrolki z aku, dwa razy samochód zgasł podczas jazdy (ale tylko przy > hamowaniu i zmianie biegów - czyli wciskaniu sprzęgła). Oddałam maszynę do mechanika - nic nie > wykrył. Pomogło włączenie ssania podczas jazdy. Ale tylko na dwa tygodnie... Dzisiaj sytuacja > znowu się powtórzyła. Samochód zgasł mi na światłach, kiedy hamowałam. Ktoś ma pomysł co to > może być??? :-( silnik pewnie c12nz lub c14nz ? .Twoja awaria to na 99% silniczek biegu jałowego - montowany w dolocie. powodzenia
  12. > Zależy mi szczególnie na sprawdzonej jakości. Nie chcę, żeby po 5000 km szły do wymiany. Dzięki za > sugestie > Ściśle pisząc to chodzi mi o końcówki drążka kierowniczego Do opla tylko Loemforder
  13. niee jesli masz czas na rzeźbę użyj plastikowej "szpachelki" lub plastikowych narzędzi stosowanych przez blacharzy samochodowych. Są preparaty do ropzuszczania poliuretanu teoretycznie dedykowane do czyszczenia pistoletow do pianek rozporowych - w butlach typu spray - dostepne w casto albo innych sklepach budwlanych. Jednak nie wiem jak sie bedzie to zachowywac na powierzchniach lakierowanych ? Płyt styropianowych nie niszczy - nie topi -
  14. > czyli podpiąć pod kompa? jeśli nie będzie błędu to co wtedy? będą i żeby odczytać błędy nie potrzeba w VB kompiutra można je wymrugać samemu
  15. zmitradj odpowiedział stalan na temat - Opel
    > Dość lakoniczne stwierdzenie,co jest w nim złe ?- osiągi, awaryjność ,trwałość ?. Czy jest na sali > jakiś użytkownik Astry H z tym silnikiem ? , czy tylko ktoś, gdzieś coś słyszał?. mialem 1.3 cdti w comboC z 2007 roku szybcie sprzedlem niz kupilem. /niekonczace sie story z oprzyrzadowaniem silnika, pad pompy vacum, wycieki paliwa za plastykowych zlaczkach, I wielele wiele innych ktorych juz dzisiaj nawet nie chce pamietac. Wiem tylko ,ze przez 6 miesiecy ciagle cos robilem przy tym obesranym silniku
  16. zmitradj odpowiedział stalan na temat - Opel
    > tragicznie... > odpuść AH z tym silnikiem. ja bym powiedzial ,zeby wogole odpuscil ten motor - patologia
  17. zmitradj odpowiedział zzzz na temat - Opel
    > Możesz coś więcej powiedzieć ? ale co bys chcial wiedziec miaalem toto w combo C 70 KM , przy przebiegu okolo 180 kkm padla dwu masa, wiecznie cieknace przylacza paliwowe do obudowy filtra paliwa, pad wtrysku - piezoelektryki, halasujacy lancuch w serwisie opla i fiata nie chcieli wierzyc ,ze to lancuh bo w instrukcji napisane ze bez obslugowe. Cos tam jeszcze nie chce mi sei tego gowna przypominac ogolnie tragedia
  18. zmitradj odpowiedział zzzz na temat - Opel
    > Myślisz, że 140KM z wolnossącego silnika 1,8 można uzyskać z archaicznej konstrukcji? spokojnie, pamietasz wolnossace 2.0 jeszcze w kadecie E ,a pozniej w AF GSI ?? mial 150 KM /przelom lat 80 i 90. Wiec dalej smiem twierdzic ,ze taki 1.8 w isigni jest delikatnie mowiac archaizmem i patologia motoryzacyjna
  19. zmitradj odpowiedział zzzz na temat - Opel
    > powiem ci jeszcze że wkładali do insigni 1.6 115KM no to szacun dla bobra powiem tak zjazdzilem - ale nie zajezdzielem 8 opli. Wniosek byl jeden im nowszy tym gorszy (trwalosc) silnik - najgorszy to konstukcja fiatowska 1.3 cdti. Najlepszy byl 1.4 60 km w asterze F - to bylo nie da za.y.ebania. natomiast x18xe 115 km w VB patologia , natomiast 2.2, z22xe w omedze BFL bylo calkiem przyzwoite lae morze dlatego ,ze przebieg byl niewielki 88kkm. x14nz w CB automat - tez trwala jednostka, 1,7 isuzu w AF tez nie zjagorzej ale juz zab czasu dawal sie weznaki, z12xep. w CD halasliwy bandyta, c12nz o ile sie nie myle - zamulacz ale jak kon pcha bude do przodu. wiec uwazam ,ze opel poki co linie robi przyjemna dla oka ale technologicznie zostaje w tyle . amen
  20. zmitradj odpowiedział zzzz na temat - Opel
    > pewnie chce zgazować no to mnie zaskoczyliście ! ,żeby w "nowoczesnym" samochodzie montować archaiczną jednostkę napędową która w wykonaniu opla z 21 wieku wcale nie musi świadczyć o trwałości jak to miało miejsce w połowie lat 90 tych
  21. zmitradj odpowiedział zzzz na temat - Opel
    > pytanie mam: czy w insigni z 2009 roku występował silnik 1.8 ,w którym trzeba regulować zawory > ręcznie? a skąd taki pomysł ?
  22. zmitradj odpowiedział bjo1 na temat - Opel
    > Cześć > Pytanie, odnośnie wyporażenia którym dysponowało owe cudo - combo b. Czy wspomaganie kierownicy to > był standard ? Silnik 1.7D ? nie nie był to standard ,a na pewno przed 99 rokiem.Spokojnie mozesz dolozyc elektryczne z corsy B
  23. Witam w warsztacie serwisant polecil mi olej silnikowy ENEOS do galanta '02, 2.0 benz. 5W-30 nie znam tej marki, mial ktos z tym stycznosc warte to grzechu ?? dzieki z gory
  24. Odswiezam kotleta Doszedlem co bylo grane ze "strzelem" w glosnikach i wylaczaniem sie radia. Tez to mnie zaskoczylo ,a moze ktos sie z tym spotkal. Mianowicie pod kieszenia radia znajduje sie otwarty schowek w ktorym kladlem tel. Podczas przemiszczania sie telefon przelaczal sie miedzy nadajnikami - normalka. Jednak Podczas pewnej trasy bylo irytujace ,ze na odcinku 100 km radio 3 razy "wybuchalo". Wylaczenie sie bylo poprzedzone charakterystycznym dzwiekiem w glosnikach jak by mialo przyjsc polaczenie. Wiadomo ,ze w takich sytuacjiach telefon wzmacnia sygnal antenowy co skutkowalo wlasnie wybuchem radia. Takie zachowania byly odnotowane przy LG L5, Lg L7, LG L9 Teraz telefon trzymam przy podlokietniku i okolo miesiaca jest spokoj. Jakie macie wnioski ? co moze byc spowodowane takim stanem rzeczy?. Slabe ekranowanie radia ,Czy moze kabla antenowego ?
  25. Więc tak pogrzebalem ostatnio przy autku. I potwierdzilo sie ,ze ABS - nie ma ? , Co do centralnego silowniki sa ok okazalo sie ,ze w klapie tez tylko zamyka. Sprawdzlem napiecie sterujace i dochodzi na obydwa silowniki tylko do zamykania. Sterowanie + . Podpowiedzcie prosze hgzie znajdyje sie w getz'ie 03 rok modul /sterownik centralnego zamka. Co do utrzyy wania wyskoich obrotow jeszcze sie nie bawilem . pozdroofka

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.