Zawartość dodana przez zmitradj
-
wyposażenie typu "scout" w klasie c lub b
Mitsubishi ASX w to bym celowal Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
-
[Omega B] Co to za felga?
> Ojj, w nomenklaturze występuje też jako C. ale tylko w barowo- podwórkowej
-
[J]spalanie stukowe
> Ależ uniżenie przepraszam dotkniętego pytaniem Mistrza Kierownicy. Pytanie nie było skierowane do > Pana. Proszę nie silić się na odpowiedź. jakieś zasady na tym forum SOM "młody" kolego miło Cię poznać i słyszeć wNaszych kręgach jednak w dalszym ciągu......... regulamin obowiązuje. Zapraszamy do krótkiej lektury. Zachowanie podstawowych zasad ułatwią Nam rozwiązanie Twoich problemów
-
Corsa B problem z odpalaniem
> sprawdze wszystko to > "nowy" ze szrutu bo teściu stwierdził że w sklepie mu powiedzieli 300zł za rozrusznik więc > podziekował... jak bedziesz sprawdzal polaczenia zwroc uwage na "zacisniecie" kabla przy klemie. mialem kiedys w Omedze taki numer ,ze caly czas zazyla mi sie kontrolka ladowania. Wymienilem akumulator, oddalem do rege. altka i dalej bylo to samo. W koncu sAM WZIALEM SIE ZA ROBOTE I SIE OKAZALO WLASNIE ,ZE BYLO "slabe" polaczenie kabla w klemie. Wymienilem kleme na "srubowa" i spokoj byl caly czas. Jesli rozrusznik byl montowany uzywany to istnieje duze prawdopodobienstwo ,ze szczotki sie skonczyly z racji wyeksploatowania i nie ma co szukac dalej. Pamietaj jedna rzecz, ze jak bedzieszy wymienial szczotki w rozruszniku kup od razu nowy szczotko trzymacz- plastykowy. Na 10000% stary sie rozleci podczas wymiany, a zakup nowego wraz ze szczotkami to okolo 25 -30 zlotych. pozdroofka
-
olej silnikowy ENEOS - ktos to zna
> dobry olej, bylem na prezentacji jak wchodzili do polski, polecam no powiem tak... odswiezam kotleta. Od wymiany minelo 10 miesiecy zrobione okolo 10 tys i dalej jest git, nic nie klepie silnik pracuje jak przed wymiana wiec uwazam, ze pieniadze nie sa wyrzucone w bloto. Wymiana wychodzi za kolejne 3 tysiace wiec tak jakby poczatek konca zimy. Zastanawiam sie czy nie zrobic tego wczesniej ,za nim nie przyjda prawdziwe mrozy bo olej bedzie mial juz troche nalatane. ??
-
Corsa B problem z odpalaniem
> Szczegóły...silnik 1.4 98r. > Aku wymieniony, co jakiś czas po wsadzeniu kluczyka i przekręceniu na "rozruch" nic sie nie działo. > Wymieniłem rozrusznik, palił jakiś czas i znów dziś to samo. Bendinks rozrusznika pyka ... > Gdzie szukać problemu ? zwarcie na instalacji do rozrusznika, ew. "luzne" polaczenie kabla na klemach - zasniedziale polaczenie - w tym kierunku bym szedl edyta: skoro nowy rozrusznik - poedejzewam ,ze chinski zamiennik, a bendisk "pyka" ,a nie kreci to sie szczotki bardzo szybko koncza, lub podwieszaja. Jesli masz jeszcze swoj "stary" oryginalny rozrusznik sprobuj go zreanimowac na troche lepszych podzespolach. Te rozruszniki sa bardzo tanie w naprawie wiec, nie wiem dlaczego postawiles na wymiane na "nowy" - pozdroofka
-
omcia kaput :(
> Myślisz, że jeszcze jest sens? Mi się wydaje żeby głowicę zwalać odrazu, choć co ciekawie silnik > pali na dotyk, tylko że na 3 gary i kopci 1 step: - sprawdzic kompresje na wszystkich 4 cylindrach 2 step: spradzic iskre na wszystkich 4 swiecach 3 step: remont badz swap silnika: x20xev montowany w co najmniej 5 znanych mi modelach opla dostepnosc bez ograniczen.
-
Wciskam sprzęgło a samochód gaśnie...
> Produkowano różne wersje silnikowe od 1.0 do 1.6 dm3;. Najmocniejszą wersję określano mianem GSI. > 993cm3, 1.0S, 33kW nie spotkalem nie widzialem .... za "mlody" jestem > A w Vectrę A 1,4 wierzysz? Jezdzilem takowa nawet > A Corsę B Combi widziałeś? Widzialem ujezdzalem i kombi i pick-up i sedan tez > Coś jeszcze, Panie? tak brazylijski ulep przod fiat stilo tyl od.... nie wiem ale oznaczone jako polo. Zakladam ,ze widzialem wiecej wynalazkow niz nie jeden polski kierowiec.
-
Wciskam sprzęgło a samochód gaśnie...
> jak nie było jak był 1.0 w corsie A ????? poka poka
-
Wciskam sprzęgło a samochód gaśnie...
> ja bym obstawiał przepływomierz - miałem bardzo podobnie w corsie A 1.0 benz - wymieniłem czujnik > położenia wału, krokowca i dopiero po podmianie przepływki się unormowało w corsie A nie bylo 1.0 chyba kolega pomylil z corsa B
-
Wciskam sprzęgło a samochód gaśnie...
> Jestem posiadaczką Opla Corsa A 1992r. Dwa tygodnie temu zdarzyło się, że przy wciskaniu sprzęgła > zaświecały mi się kontrolki z aku, dwa razy samochód zgasł podczas jazdy (ale tylko przy > hamowaniu i zmianie biegów - czyli wciskaniu sprzęgła). Oddałam maszynę do mechanika - nic nie > wykrył. Pomogło włączenie ssania podczas jazdy. Ale tylko na dwa tygodnie... Dzisiaj sytuacja > znowu się powtórzyła. Samochód zgasł mi na światłach, kiedy hamowałam. Ktoś ma pomysł co to > może być??? :-( silnik pewnie c12nz lub c14nz ? .Twoja awaria to na 99% silniczek biegu jałowego - montowany w dolocie. powodzenia
-
Jakiej firmy końcówka drążka Omega B?
> Zależy mi szczególnie na sprawdzonej jakości. Nie chcę, żeby po 5000 km szły do wymiany. Dzięki za > sugestie > Ściśle pisząc to chodzi mi o końcówki drążka kierowniczego Do opla tylko Loemforder
-
ściąganie pianki poliuratanowej
niee jesli masz czas na rzeźbę użyj plastikowej "szpachelki" lub plastikowych narzędzi stosowanych przez blacharzy samochodowych. Są preparaty do ropzuszczania poliuretanu teoretycznie dedykowane do czyszczenia pistoletow do pianek rozporowych - w butlach typu spray - dostepne w casto albo innych sklepach budwlanych. Jednak nie wiem jak sie bedzie to zachowywac na powierzchniach lakierowanych ? Płyt styropianowych nie niszczy - nie topi -
-
opel vectra B świeci sie kontrolka
> czyli podpiąć pod kompa? jeśli nie będzie błędu to co wtedy? będą i żeby odczytać błędy nie potrzeba w VB kompiutra można je wymrugać samemu
-
1,3 CDTI w kombi?
> Dość lakoniczne stwierdzenie,co jest w nim złe ?- osiągi, awaryjność ,trwałość ?. Czy jest na sali > jakiś użytkownik Astry H z tym silnikiem ? , czy tylko ktoś, gdzieś coś słyszał?. mialem 1.3 cdti w comboC z 2007 roku szybcie sprzedlem niz kupilem. /niekonczace sie story z oprzyrzadowaniem silnika, pad pompy vacum, wycieki paliwa za plastykowych zlaczkach, I wielele wiele innych ktorych juz dzisiaj nawet nie chce pamietac. Wiem tylko ,ze przez 6 miesiecy ciagle cos robilem przy tym obesranym silniku
-
1,3 CDTI w kombi?
> tragicznie... > odpuść AH z tym silnikiem. ja bym powiedzial ,zeby wogole odpuscil ten motor - patologia
-
insignia 1,8
> Możesz coś więcej powiedzieć ? ale co bys chcial wiedziec miaalem toto w combo C 70 KM , przy przebiegu okolo 180 kkm padla dwu masa, wiecznie cieknace przylacza paliwowe do obudowy filtra paliwa, pad wtrysku - piezoelektryki, halasujacy lancuch w serwisie opla i fiata nie chcieli wierzyc ,ze to lancuh bo w instrukcji napisane ze bez obslugowe. Cos tam jeszcze nie chce mi sei tego gowna przypominac ogolnie tragedia
-
insignia 1,8
> Myślisz, że 140KM z wolnossącego silnika 1,8 można uzyskać z archaicznej konstrukcji? spokojnie, pamietasz wolnossace 2.0 jeszcze w kadecie E ,a pozniej w AF GSI ?? mial 150 KM /przelom lat 80 i 90. Wiec dalej smiem twierdzic ,ze taki 1.8 w isigni jest delikatnie mowiac archaizmem i patologia motoryzacyjna
-
insignia 1,8
> powiem ci jeszcze że wkładali do insigni 1.6 115KM no to szacun dla bobra powiem tak zjazdzilem - ale nie zajezdzielem 8 opli. Wniosek byl jeden im nowszy tym gorszy (trwalosc) silnik - najgorszy to konstukcja fiatowska 1.3 cdti. Najlepszy byl 1.4 60 km w asterze F - to bylo nie da za.y.ebania. natomiast x18xe 115 km w VB patologia , natomiast 2.2, z22xe w omedze BFL bylo calkiem przyzwoite lae morze dlatego ,ze przebieg byl niewielki 88kkm. x14nz w CB automat - tez trwala jednostka, 1,7 isuzu w AF tez nie zjagorzej ale juz zab czasu dawal sie weznaki, z12xep. w CD halasliwy bandyta, c12nz o ile sie nie myle - zamulacz ale jak kon pcha bude do przodu. wiec uwazam ,ze opel poki co linie robi przyjemna dla oka ale technologicznie zostaje w tyle . amen
-
insignia 1,8
> pewnie chce zgazować no to mnie zaskoczyliście ! ,żeby w "nowoczesnym" samochodzie montować archaiczną jednostkę napędową która w wykonaniu opla z 21 wieku wcale nie musi świadczyć o trwałości jak to miało miejsce w połowie lat 90 tych
-
insignia 1,8
> pytanie mam: czy w insigni z 2009 roku występował silnik 1.8 ,w którym trzeba regulować zawory > ręcznie? a skąd taki pomysł ?
-
Combo B - Wspomaganie (?)
> Cześć > Pytanie, odnośnie wyporażenia którym dysponowało owe cudo - combo b. Czy wspomaganie kierownicy to > był standard ? Silnik 1.7D ? nie nie był to standard ,a na pewno przed 99 rokiem.Spokojnie mozesz dolozyc elektryczne z corsy B
-
olej silnikowy ENEOS - ktos to zna
Witam w warsztacie serwisant polecil mi olej silnikowy ENEOS do galanta '02, 2.0 benz. 5W-30 nie znam tej marki, mial ktos z tym stycznosc warte to grzechu ?? dzieki z gory
-
problem z pioneerem w Mitsubishi galant
Odswiezam kotleta Doszedlem co bylo grane ze "strzelem" w glosnikach i wylaczaniem sie radia. Tez to mnie zaskoczylo ,a moze ktos sie z tym spotkal. Mianowicie pod kieszenia radia znajduje sie otwarty schowek w ktorym kladlem tel. Podczas przemiszczania sie telefon przelaczal sie miedzy nadajnikami - normalka. Jednak Podczas pewnej trasy bylo irytujace ,ze na odcinku 100 km radio 3 razy "wybuchalo". Wylaczenie sie bylo poprzedzone charakterystycznym dzwiekiem w glosnikach jak by mialo przyjsc polaczenie. Wiadomo ,ze w takich sytuacjiach telefon wzmacnia sygnal antenowy co skutkowalo wlasnie wybuchem radia. Takie zachowania byly odnotowane przy LG L5, Lg L7, LG L9 Teraz telefon trzymam przy podlokietniku i okolo miesiaca jest spokoj. Jakie macie wnioski ? co moze byc spowodowane takim stanem rzeczy?. Slabe ekranowanie radia ,Czy moze kabla antenowego ?
-
GETZ i kilka pytań
Więc tak pogrzebalem ostatnio przy autku. I potwierdzilo sie ,ze ABS - nie ma ? , Co do centralnego silowniki sa ok okazalo sie ,ze w klapie tez tylko zamyka. Sprawdzlem napiecie sterujace i dochodzi na obydwa silowniki tylko do zamykania. Sterowanie + . Podpowiedzcie prosze hgzie znajdyje sie w getz'ie 03 rok modul /sterownik centralnego zamka. Co do utrzyy wania wyskoich obrotow jeszcze sie nie bawilem . pozdroofka