Skocz do zawartości

zamki w Bestii


zuzunieczka

Rekomendowane odpowiedzi

moj mezus wzial sie do robienia centralnego w Bestii no i jak to on musial cos zepsuc zanim cos zrobi jak nalezy... angryfire.gif

teraz sa dwa problemy:

1.zepsuty zamek drzwi pasazera(moje znaczy sie)-nie dostane sie do srodka dopoki mi nie otworzy drzwi od wewnatrz-dziala tylka ta klamka w srodku-zewnetrzna mozna sobie naciskac do woli,a drzwi sie za nic nie otworza sciana.gif

nagle w zamku zrobilo sie za luzno i jeden bolec,ktory porusza sie wewnatrz takiej "elki"(znaczy sie takiej blaszki z otworem w ksztalcie L biglaugh.gif) zamiast po nacisnieciu przycisku pojsc do gory wsuwa sie w druga strone i mamy efekt wcisnietego rygielka drzwi............ screwy.gif

mial ktos cos takiego??? niewiem.gif

albo druga opcja-jak wykrecic ten zamek z Bestii jesli sruby nie chca sie poruszyc nawet odrobinke(mozna by bylo wymienic zamek na ten z czarnucha ale najpierw trza jakos ruszyc ten Bestiowy.... mad.gif)

2.centralny dziala waytogo.gif

zamyka sie i otwiera bez bolu(oprocz jednego silownika ale to sie zrobi ok.gif) jednak ma swoj odchyl(jak wszystko w Bestii icon_rolleyes.gif)-po zamknieciu wszystkich drzwi po 30 sekundach je otwiera icon_eek.gif

i tak do us...nej smierci mozna sie bawic:

zamkniecie->30sekund->otwieraja sie same rant.gif

o co chodzi??? hmm.gifbeksa.gif

(zamek jest firmy GMS jesli to cos daje-jak cos to mezus podskoczy i luknie co tam na centralce jest napisane zona.gif)

poradzcie cos,bo juz mi sie znudzilo byc zdana na jego humory(otworzy albo nie otworzy angryfire.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2.centralny dziala

> zamyka sie i otwiera bez bolu(oprocz jednego silownika ale to sie

> zrobi ) jednak ma swoj odchyl(jak wszystko w Bestii )-po

> zamknieciu wszystkich drzwi po 30 sekundach je otwiera

> i tak do us...nej smierci mozna sie bawic:

> zamkniecie-o co chodzi???

Musieliście coś odwrotnie podłączyć w centralce biglaugh.gif

Normalnie to działa tak że jak otworzysz zamek i przez 30 sekund nie otworzysz drzwi to zamyka z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musieliście coś odwrotnie podłączyć w centralce

> Normalnie to działa tak że jak otworzysz zamek i przez 30 sekund nie

> otworzysz drzwi to zamyka z powrotem.

Nie w uno. zlosnik.gif

Ja raczej podejrzewam, że owszem siłownik zamyka, ale nie do końca jest przegięta dźwignia zamka i siłownik mając cały czas delikatny nacisk powrotny z tej dźwigni otwiera z powrotem jeden siłownik a zatem przez centralkę wszystkie. hmm.gifzeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego nie w Uno? Przecież to od funkcjonalności centralki nie

> samochodu zależy

Tak ale w uno oryginalnie nie ma takiej funkcji, bo inaczej ja już bym wywalił centralny, a tak otwieram i jest otwarte dopóki nie zamknę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po zamknieciu wszystkich drzwi po 30 sekundach je otwiera

podłącze się pod temat jeśli można 526.gif

mam dokładnie tak samo, z tym że u mnie nie po 30 sekundach się otwiera tylko np po 5. I pod marketem zamykam auto i ide sobie już do sklepu i słysze "pyk" i auto otwarte icon_eek.gif a ile razy się zdarzyło że nie usłyszałem i stał sobie Unolot ze 3h otwarty 270751858-jezyk.gif

ma ktoś pomysła co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podłącze się pod temat jeśli można

> mam dokładnie tak samo, z tym że u mnie nie po 30 sekundach się

> otwiera tylko np po 5. I pod marketem zamykam auto i ide sobie

> już do sklepu i słysze "pyk" i auto otwarte a ile razy się

> zdarzyło że nie usłyszałem i stał sobie Unolot ze 3h otwarty

> ma ktoś pomysła co z tym zrobić?

Panowie zanim zaczniemy się rozpisywać, proszę jednak o określenie czy centralny to oryginał z UNO, czy jest z autoalarmem i z którego roku, bo np. ja i Robert13 prawdopodobnie mówimy o dwóch rożnych centralnych zamkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie zanim zaczniemy się rozpisywać, proszę jednak o określenie

> czy centralny to oryginał z UNO, czy jest z autoalarmem i z

> którego roku, bo np. ja i Robert13 prawdopodobnie mówimy o dwóch

> rożnych centralnych zamkach.

Mój błąd <biczuje sie> mlot.gif270751858-jezyk.gif

mam go od nowości w Uno. Jeszcze nie widziałem centralki (bo najpierw muszę ją zlokalizować) więc nie napisze co to za model i co jest na niej napisane. I teraz mam zamiar założyc autoalarm do tego. Może po założeniu alarmu ogarnie się zamek i nie będzie sie sam otwierał. Się zobaczy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój błąd

> mam go od nowości w Uno. Jeszcze nie widziałem centralki (bo najpierw

> muszę ją zlokalizować) więc nie napisze co to za model i co jest

> na niej napisane. I teraz mam zamiar założyc autoalarm do tego.

> Może po założeniu alarmu ogarnie się zamek i nie będzie sie sam

> otwierał. Się zobaczy

Jak od nowości to pewnie taki jak mój,

u siebie szukałbym, który w siłowników nie zamyka i jaka jest tego przyczyna mechaniczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie w uno.

> Ja raczej podejrzewam, że owszem siłownik zamyka, ale nie do końca

> jest przegięta dźwignia zamka i siłownik mając cały czas

> delikatny nacisk powrotny z tej dźwigni otwiera z powrotem jeden

> siłownik a zatem przez centralkę wszystkie.

w czarnuchu byl:

1. zamontowany razem z alarmem(alarmu nie podlaczalem)

2.mial funkcje zamykania po 30 sekundach

3.mial funkcje zamykania 5sekund po odpaleniu silnika

firma to GMS(nie mam pojecia czy to fabryczne jest) a dokladne dane sprawdze zaraz jak sie do Bestii wybiore waytogo.gif

ale najpierw podlacze kable odwrotnie te co do centralki ida,bo to na czuja modzilem rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok-mezus zamienil kabelki i jest git-zamyka po 30 sekundach a nie

> otwiera ale teraz-jak to skasowac,zeby dzialal tylko jak sie

> pilotem go wlaczy(bez tych 30 sekund,bo zamyka tez w czasie

> jazdy i przy otwartych drzwiach)????

Nie ma rady. Musicie w końcu instrukcję obsługi centralki przeczytać hehe.gif Tam na pewno jest napisane co i gdzie podłączyć żeby było dobrze biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma rady. Musicie w końcu instrukcję obsługi centralki przeczytać

> Tam na pewno jest napisane co i gdzie podłączyć żeby było dobrze

Dokładnie jak kolega napisał to musicie zajrzeć do instrukcji.

Swoją drogą to instalacja centralnego zamka jest dość prosta.

Sam na poczatku bałem się tego ale jak się wziąłem to od razu z alarmem założyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie jak kolega napisał to musicie zajrzeć do instrukcji.

> Swoją drogą to instalacja centralnego zamka jest dość prosta.

> Sam na poczatku bałem się tego ale jak się wziąłem to od razu z

> alarmem założyłem.

tylko,ze mezusia alarmy nie przekonuja("Mojega padla i tak nikt nie wiezmie chyba,ze jest debilem rotfl.gif"-cytat biglaugh.gif) wiec jej nie zamontowal, a instalacja jest z czarnego wiec instrukcji nie ma icon_rolleyes.gif

wkurza mnie to zamykanie po 30 sekundach(bezpieczne to to raczej nie jest... icon_rolleyes.gif) a mezusia jeszcze bardziej-jak wlaczy silnik i wyjdzie z wozu przed tymi 30s to drzwi sie zamkna z kluczykami w srodku i bedzie przez bagaznik wchodzil hahaha.gif

sposob Roberta nie zadzialal-szkoda icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko,ze mezusia alarmy nie przekonuja("Mojega padla i tak nikt nie

> wiezmie chyba,ze jest debilem "-cytat ) wiec jej nie zamontowal,

> a instalacja jest z czarnego wiec instrukcji nie ma

> wkurza mnie to zamykanie po 30 sekundach(bezpieczne to to raczej nie

> jest... ) a mezusia jeszcze bardziej-jak wlaczy silnik i wyjdzie

> z wozu przed tymi 30s to drzwi sie zamkna z kluczykami w srodku

> i bedzie przez bagaznik wchodzil

> sposob Roberta nie zadzialal-szkoda

A nie mówiłem, że gdyby mój fiatoski tak zamykał to dawno bym go wyrzucił. hahaha.gifbiglaugh.gif

Ale teraz do rzeczy, mój CZ jest prosty, przez pilota otrzymuje ciąg impulsów odczytywany przez czytnik (klucz) i po porównaniu go z wzorcem decyduje czy jest poprawny, jeśli tak to daje jeden impuls do drugiego układu odpowiedzialnego za zadziałanie siłowników, impuls ten powoduje zmianę stanu wszystkich wyjść na odwrotne (jeśli było otwarte to zamknie, jeśli zamknięte to otworzy) . Ten układ ma jeszcze jedno zadanie, monituje i odczytuje aktualne położenie siłowników i ustawia wszystkie w takie samo położenie. Całość mechanizmu nie zadziała tylko w jednym przypadku, przy próbie zamknięcia gdy otwarte są choć jedne drzwi. Owszem wszystkie siłowniki dostają sygnał do zamknięcia, ale czujnik w siłowniku otwartych drzwi odczyta spory nacisk powrotny, bo siłownik nie będzie mógł przegiąć dźwigni (tej połączonej ze skoblem do ręcznego zamknięcia drzwi) i ten siłownik wraca do stanu z przed otrzymania sygnału zamknięcia i wysyła swój stan do układu, a ten ustawia pozostałe pozostałe siłowniki do jednakowego stanu czyli otwarcia.

Nie wiem czy macie aż tak nowoczesny system, z tym zamykaniem na 30 sek. ale ja po pierwsze posprawdzałbym wszystkie zamki i dźwignie, a zwłaszcza tą część zamka ze skoblem, który lubi sie zawieszać , ocierać i to jego niedyspozycja jest podstawowym problemem.

Po drugie powinny być dwa kable zasilające VCC, jeden podtrzymujący bezpośrednio z aku przez bezpieczniki, drugi sterujący z zapłonu (to apropo zamykania nawet jak klucz jest w stacyjce).

Ustawienie siłowników musi być takie, że siłownik nie może przegiąć dźwigni otwartych drzwi - trzeba to sprawdzić, trzeba też sprawdzić działanie czujników siłowników, czyli czy niewielka siła dociskająca jest w stanie wymusić jego zadziałanie itd itp.

Po prostu całość instalacji CZ jest do gruntownego przebadania/sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.